Jaki ustawić timing pamięci?

(Daniello Daniel) #1

Witam, jaki mam ustawić timing pamięci ddr2 2gb goodram aby podkręcić ? bo podkręciłem procesor do 2600 i dalej go pamięci blokują bo nie chcą sie kompute włączyć. I jak ustawić ten timing ?

(adam749) #2

Nie timingi tylko zwiększ napięcie pamięci a jak dalej nie będzie odpalać to zmniejsz taktowanie ram.

(Kabuto1378) #3

adam 749, zapomniałeś o poluzowaniu timingów czyli ich podniesieniu do np. 5-5-5-16/5-5-5-18.

(Daniello Daniel) #4

A na jakie ustawić to napięcie i na jakie ustawić taktowanie ? Sory za głupie pytania ale ja jestem zupełnie zielony w tych sprawach bo dopiero zaczynam z tym zabawe...

A co do timingów to teraz mam 5-5-5-18

(Kabuto1378) #5

Taktowanie zostaw na 800Mhz, napięcie na 2.0V (i nie przekraczaj go jeżeli na Kościach Ram-u nie ma radiatorów), ustaw Timingi na 4-4-4-15/14.

(steemm) #6

przy 5-5-5-15 powinny spokojnie pójść na 1000-1100Mhz w końcu przy CL5 mozna dostac pamiątki taktowane na 1066Mhz

(Daniello Daniel) #7

Jest problem, w foxone podkręciłem na razie do 2600 mhz przetestowałem othosem i nie było błędów ani nic innego, komp działał poprawnie, chciałem to zrobić w biosie na stałe, Podkręciłem to do taktowania takiego jak w foxone i komputer nie wstał :frowning: Dlaczego w foxone dało sie więcej a jak zrobi to w biosie to nie wstaje ? Komputer narazie chodzi na pamięciach z podpisu.