Jaki VPN polecacie?

Cześć, właśnie przeniosłem się do akademika, gdzie większość serwisów, steam, youtube i cała reszta rzeczy jest poblokowana. Jedyną szansą połączenia się jest VPN. Zależy mi na jak najniższym pingu w grach i jak najniższych stratach pakietów.
Testowałem już w wersji premium
-Cyber Ghost (przereklamowany badziew)
-Nord VPN - bardzo dobre pingi, lecz zrywa połączenie
-Windscribe - korzystam jak na razie i według mnie najlepszy. Aczkolwiek ping w granicach 60ms , serwer położony w Holandii

Co jeszcze moglibyście polecić? Jestem skłonny zapłacić za dobrą usługę. Pozdrawiam

Cześć, do niskich pingów najlepiej sprawdzi się chyba VPN z serwerem w Polsce, rzuć okiem tutaj masz tam wyszukiwarkę vpnów po lokalizacjach i różnych parametrach. Ja testowałem Cyberghost i mam słabe odczucia, Purevpn taki sobie i teraz chcę Expressvpn jeszcze sprawdzić bo znajomy się zdecydował i mówi że ok.
Najlepiej brać abonament na miesiąc i testować, niektóre vpny oferują też zwrot pieniędzy

Zdecydowanie Proton VPN ale w wersji premium ,w darmowej dostępne są tylko trzy lokacje w tym jedna jest w Europie “Holandia” . Jest szybki ,ma dodatkowe funkcje takie jak : VPN Kill Switch ,DNS Leak Protection, możesz też wybrać TCP lub UDP , standardowo jest UDP i tak jest dobrze .
Jak zmienisz lokacje wyświetla jeden i ten sam DNS z którym utworzyłeś połączenie ,taki Windscribe wyświetla ich mnóstwo ,co więcej jest mułowaty w porównaniu do protona ,nawet darmowego. Przetestuj wersje darmową i obadaj tą Holandię ,w porównaniu do Windscribe to prawdziwa rakieta . Co więcej na tym samym koncie możesz założyć konto eMail “Proton mail” ,w wersji darmowej ma spore ograniczenia ale zawsze może się przydać.
https://protonvpn.com

Co sądzicie o własnym serwerze VPN na prywatnym VPS, od, na przykład OVH czy Digital Ocean?

Będzie drożej, więcej zachodu (konfiguracja, utrzymanie), tylko jeden serwer wyjściowy, ale za to bezpieczniej (bo Twoje). Sam zdecyduj na czym bardziej Ci zależy.