Jaki wentylator dla zasilacza Fortron FSP350-60GHN 80 PLUS BRONZE

Witam

Chciałem wymienić wentylatory w Kompie
Płyta to MSI H81M-P33 a CPU i5-4690 LGA1150

Dodam od razu, że nie zalezy mi na temp ani na OC, jedynie chcę ciszej.Oczywiście temp nie moga być gorsze jak w Boxowym wentylatorze :slight_smile:

Dla cpu zdecydowałem się na SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012
Chyba, że w tych pieniądzach jest coś cichszego ? :wink:

Wymieniłbym od razu wentylator w zasilaczu jest to model Fortron 350W (FSP350-60GHN) 80 plus bronze

Wyczytałem jedynie, że wentylator ma 120mm
Ale nie wiem ile pinowy ma byc i jaką powinien mieć moc

Proszę o pomoc w wyborze wentylatora dla tego zasilacza
Dzięki

Rozkręciłem zasilacz i siedzi tam D12BH-12
tu jego parametry http://www.yateloon.com/en/product-38837/DC-FAN-SERIES-120x120x25.html

Z tego co widzę ma on bardzo wysokie obroty i za bardzo o tych parametrach nie widzę innej firmy wiatraka ;/

Może ktoś podpowie czy może być z mniejszymi obrotami ? Macie jakieś propozycje?

Mam tego fortrona i czyściłem, - to znaczy rozkręcałem i na ośkę dawałem olej silikonowy. Po paru latach znowu stawał się głośny, więc mu wymieniłem wiatrak na tani i bardzo cichy.
Nie mam sprzętu do lutowania, więc rozkręciłem fortrona i odciąłem kabelki przy przylutowaniach, zaś wiatrak poszedł do kosza. Na ośce i po bokach szczotek miał metaliczne zanieczyszczenia, - to wskutek tarcia.
Zmontowałem kupiony i wtyczkę kabelków od wiatraka wpiąłem do płyty. Za te pieniądze, to raz na kilka lat zmienię wiatrak. Swoją drogą - mój fortron śmiga ósmy rok…

1 - nie słyszę pracy zasilacza.
2 - speedfan pokazuje obroty - czasem 1100, czasem 1300.
Ja kupowałem w sklepie bino, bo mam koło domu. Ten:

@Bogdan_G I podałeś wentylator, który ma przepływ powietrza o połowę mniejszy niż standardowy w zasilaczu.

Ja bym proponował


To cudo dodałem do zasilacza w komputerze matki, cisza i chłód.

Ewentualnie tańsze:

Tylko od razu piszę, że Twój wentylator ma pewnie wtyczkę 2 pinowa więc czeka Cię mała przeróbka lub kupno przejściówki 3pin-2pin

Oj tam - u mnie wystarczyło. Nie chodzi o to, żeby zrobić huragan w obudowie.
Z tyłu zasilacz jest zimny. Jeśli kogo stać na lepszy model - to niech szuka.

Nie ma, bo wentylator jest wlutowany w zasilaczu. A wtyczka do podpięcia wiatraczka na płycie jest znormalizowana.

Aaaa wlutowany, no to zostaje chwila zabawy :wink:

Nie wiem jak wykorzystywany jest ten zasilacz i jakie osiąga temperatury, może wystarczy to co Ty @Bogdan_G podałeś.
Ja tam wolę dmuchać na zimne i nie ryzykować uszkodzeniem podzespołów komputera.

Ano - miałem. Wyrwałem stary wentylator. Nowy zamontowałem i podpiąłem do płyty.
Po po paru lat używania tracera. Bałem się, że spali płytę, a chodził jak traktor.
Teraz ponad 8 lat i fortron elegancko trzyma napięcia.