Jaki wideorejestrator do auta wybrać?


(Jimix) #1

Czytałem, żeby koniecznie wybierać takie z GPS. Cena max to 200zł, ale mogę ew trochę dołożyć, jeśli będzie trzeba.


(mmela19577) #2

Z takim budżetem to raczej szału nie będzie !! Nie zapomnij o karcie pamięci dobrej klasy ,bo inaczej będzie Ci zapisywać zrywami !!! Klasa 10 UHS 1 i sprawdź szybkość zapisu tej karty bo są różne , koszt 32 gb a taką musisz mieć to około 50 złotych więc za dużo to Ci nie zostanie !!! sprawdź MIO ,ale musisz doskładać !Nie kupuj badziewia bo nic nie zobaczysz ,jak coś wybierzesz to zobacz co o tym myślą na YouTube -tam znajdziesz testy i opinie


(GioWDS) #3

Ja tam latam na jakimś tanim Blaupunkcie z biedy do tego do tego 32GB UHS-I Pro od Samsunga i na moje potrzeby wystarcza.


(Jimix) #4

Chodzi mi o to, żeby była dobra jakość jak za te pieniądze, może trochę dorzucę - podczas jazdy, żeby w razie czego było wyraźnie widać ew. winowajców… Druga sprawa, nie mniej ważna - parking. Nie znam się na funkcjach takich urządzeń, ale z internetowej wiedzy poczytałem i też fajnie jakby miało jakieś funkcje, np. rejestrowało jak sąsiad raz po raz mi auto rysuje drzwiami, ostatnio ktoś mi porysował tylny błotnik, aż lakier popękał, szlag mnie już trafia z tymi ludźmi, dlatego chcę się jakoś zabezpieczyć.Fajnie, żeby np. w momencie nawet lekkiego szturnięcia przez kogoś odpalał funkcję nagrywania czy coś.


(rataj88) #5

im budżet większy tym kamerka lepsza a co za tym idzie jakoś obrazu lepsza. Miałem z kilkoma styczność od znajomych. Ostatecznie wybrałem sobie xblitz night i jestem zadowolony. Zarówno z obrazu nagrywanych jak i jakości urządzenia.


(Remix) #6

Dlaczego koniecznie z GPS? Ja się właśnie zastanawiałem długo i stwierdziłem, że ten GPS w wideorejestratorze nie jest mi do niczego potrzebny. Szukałem jakiegoś rozsądnego w dobrej cenie i zdecydowałem się na Prestigio RoadRunner 585 za niecałe 400 zł.
Bardziej, niż na GPS to ja bym się skupił na jakości obrazu, na przetworniku obrazu, na kodeku, na kącie widzenia, przesłonie i takich parametrach. Oglądnij sobie przykładowe filmy z danego rejestratora na YouTube – będziesz miał pogląd. Najlepiej nocne i dzienne.
Dodatkowe opcje jak G-sensor czy nagrywanie w pętli to atuty, chociaż powoli standard. Zwróć też uwagę na ilość klatek o raz rozdzielczość. Polecam Ci przeczytać ten artykuł.


(Jimix) #7

Ok. Coś wybiorę. Dzięki za uwagi.


(Krzysztof Nowak) #8

Tani a bardzo fajny jest Xiaomi Xiaoyi Yi Dash

Poczytaj o nim opinie i na youtube filmy


(Jimix) #9

hmm…fajna propozycja, jakość obrazu jest bardzo dobra. Jaką kolega poleciłby mi do tego kartę pamięci? Ciekawi mnie ile miejsca na tej karcie, przy tej jakości, zajmie np. 15 min. film z jazdy.


(daro-75) #10

ja posiadam Manta MM334 też taka tańsza ale jestem zadowolony


(rataj88) #11

a spotkał się ktoś z Was z Mikavi PQ3?? Zastanawia mnie czy te urządzenie sprawdzi się w warunkach zarówno nocnych jak i dziennej jazdy.


(Iris89) #12

Fakt jest taki że w tym przedziale cenowym nie będzie dużego wyboru. W tej cenie dostaniesz np. model JSE HJS 125 - często jest w zestawie z kamerą wsteczną ( w momencie wrzucenia wstecznego pojawia się obraz z kamery cofania).
Kiedyś z niej korzystałem - jakość w dzień jest dobra, gorzej z nagraniami w nocy. Może być problem z odczytaniem tablic rejestracyjnych itd.


(bachus) #13

Niezbędny GPS? Jak nie, to masz promocję teraz na G1W-CB, bardzo fajne kamerki (~100zł).


Noc: https://youtu.be/z94J47-m09E
Pod słońce: https://youtu.be/sulpNlYqeAg

(Leszek2204) #14

tu masz dobrą kamerkę https://www.przesylkonosz.pl/auto-moto/2-4--kamera-samochodowa-czarna-skrzynka-do-auta--darmowa-wysy--ka-/
https://shipgratis.eu/nagrywajaca-onboard-kamera-do-samochodu-w-ksztalcie-aparatu-fotograficznego-full-hd-rozdzielczosc-1080p