Jaki Win 7 wybrać?


(Pacior9) #1

Witam!

Chcę przejść a XP na 7...ale dowiaduje się,że tych 7mek są różne wersje....możecie mi podpowiedzieć jaką wersje wybrać?

Oczywiście do użytku domowego....gry,muzyka,grafika,itp.

Pozdro!


(Pharun) #2

Jak do takiego zastosowania to Home Premium. Podaj jeszcze konfiguracje komputera żeby nie było że daliśmy Ci za mocny system na za słaby sprzęt.


(Tomj) #3

w zupełności wystarczy-pozdrawiam :slight_smile:


(Pablo79) #4

Sam korzystam z wersji Windows 7 Home Premium i uważam że dla zwykłego domowego użytkownika jest to wersja zupełnie wystarczająca.


(system) #5

Pewnie, że win 7 home premium jest wystarczające, ale win 7 professional ma więcej bardzo przydatnych w domu funkcji jak: możliwość uruchamiania wielu aplikacji w trybie win xp, nie działających na win 7. Jest to tzw funkcja wirtualny pulpit xp, łatwe odzyskiwanie danych dzięki funkcji automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Wymienionych funkcji w home premium nie ma. Z kolei wersja ultimate ma funkcje niepotrzebne w domu: możliwość pracy w jednym z 35 języków i ochrona komputera przed utrat a lub kradzieżą dzięki funkcji bitlocker. Ultimate jest więc bardziej przydatne dla firm. Tak więc polecam zdecydowanie wersję win 7 professional 64 bit /przyszłościowa/ choć może być też i 32 bit. W oryginalnym pakiecie win 7 pro masz do wyboru obie wersje bit