Jaki Win 7 wybrać?

Witam!

Chcę przejść a XP na 7…ale dowiaduje się,że tych 7mek są różne wersje…możecie mi podpowiedzieć jaką wersje wybrać?

Oczywiście do użytku domowego…gry,muzyka,grafika,itp.

Pozdro!

Jak do takiego zastosowania to Home Premium. Podaj jeszcze konfiguracje komputera żeby nie było że daliśmy Ci za mocny system na za słaby sprzęt.

w zupełności wystarczy-pozdrawiam :slight_smile:

Sam korzystam z wersji Windows 7 Home Premium i uważam że dla zwykłego domowego użytkownika jest to wersja zupełnie wystarczająca.

Pewnie, że win 7 home premium jest wystarczające, ale win 7 professional ma więcej bardzo przydatnych w domu funkcji jak: możliwość uruchamiania wielu aplikacji w trybie win xp, nie działających na win 7. Jest to tzw funkcja wirtualny pulpit xp, łatwe odzyskiwanie danych dzięki funkcji automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Wymienionych funkcji w home premium nie ma. Z kolei wersja ultimate ma funkcje niepotrzebne w domu: możliwość pracy w jednym z 35 języków i ochrona komputera przed utrat a lub kradzieżą dzięki funkcji bitlocker. Ultimate jest więc bardziej przydatne dla firm. Tak więc polecam zdecydowanie wersję win 7 professional 64 bit /przyszłościowa/ choć może być też i 32 bit. W oryginalnym pakiecie win 7 pro masz do wyboru obie wersje bit