Jaki windows do mojego kompa

jakiego Windowsa polecacie do mojego kompa

AMD athlon xp2000+

Gigabyte Radeon 9600pro 128mb

1.25 gb ram

płyta główna asus a7n8x-x

dyski maxtor 80gb oraz segate 80gb

Win XP

xp, na inny system by jakoś chodził, potrzebował byś więcej pamięci RAM, 1GB to za mało.

gregorsi , DarkPeter , :slight_smile: użytkownik pyta się z jakiegoś względu i Windowsa

Odpalałem na słabszym Win7 - działał i nic więcej na ten temat nie powiem. Ale generalnie nawet na Athlonie XP 3000+ 2GB RAM potrafi zamulić kompa (rżnięcie dysku).

Więc do szybkiej pracy tylko i wyłącznie Windows XP

Uważaj na słowa , wątpię że Windows 7 Starter będzie działać wolno. To taka przyjacielska uwaga. Sam nie jestem za instalacja startera, gdyż jest to okrojony Windows 7.

Windows 7 Starter jest tańszy, może i szybszy ze względu na to że nie ma standardowo włączonych efektów.

Skoro jest instalowany nawet na słabszych netbook’ach , na pewno jest szybszy :slight_smile:

Z netbookiem w sklepie można kupić WIndows 7 Starter. Jest on instalowany też zapewne ze względu na cenę narzucana przez MS.

jestem pewna że windows 7 starter jest o wiele szybszy od pełnej wersji. Zalecam do małej pamięci i słabej baterii.

Nie oszukujmy się, generalnie jeżeli proc nie obsługuje SSE3 Vista i 7 to będzie na tym komputerze porażka, dlatego tak wolno chodzi bo niektóre funkcje musi emulować dlatego tak wysokie obciażenie procka na starych kontrukcjach P4 czy Athlon XP, bo np. od socketu 939 Win Vista i 7 działają bardzo dobrze jak się ma 1 GB RAM.

P4 pójdzie w miarę dobrze, ale ten z HT. Win7/Vista - wg mnie jest dla 2-rdzeniowców, choć 1xAtom spisuje się też nieźle.

AMD XP 2.2, jeden z tych ostatnich na Win7 daje radę przy 2GB RAMu, ale diabli wiedzą dlaczego czasem zarzyna dysk.

ok dziękuje z informacje :slight_smile: pozostanę przy xp