Jaki windows jest najlepszy do obróbki grafiki?

pytanie jak w temacie :slight_smile: chodzi o obróbkę cyfrowych zdjeć i filmów. Filmy obrabiam w PINACLE 9,3. proszę o sugestie

Teoretycznie Windows XP Professional (starsze wersje pozbawione są wielu funkcji i bibliotek).

Podczas obrabiania grafiki najlepiej pracować na Macintoshu.

Ja pozwolę sobie stwierdzić, że system operacyjny sam w sobie nie ma większego znaczenia. O wiele ważniejsze są bebechy i oprogramowanie.

dziękuję bardzo za sugestie :slight_smile: jeśli ktos jeszcze coś na ten temat będzie wiedział to dziękuje za ifo :slight_smile:

Apple @ Mac

To są komputery przystosowane do takiej pracy…

Tu przyznaje racje. Najważniejszy jest program graficzny i dobry procesor do obróbki zdjęć. System nie ma ważnego znaczenia.

… a co ma piernik do wiatraka… ?? nie wiem który windows, za 7 godzin premiera visty, jeszcze nie testowałem w niej nowego painta… powiem jak przetestuję ;/ ;/ ;/

Zgadzam się…w 100% chociaż najstabilniejszym wydaje się być Windows XP Professional. Bez zbędnych wpisów w rejestrach i defragmentacji po zainstalowaniu całego oprogramowania chodzi bez zarzutu.

Nie pozwole obrażać kobiety. Kurcze nie wydaje mi się aby Pan był

idealny. Nie każdy musi się znać. Uważam iż to dobrze, że osoba, która nie wie się pyta.

. A pana stwierdzenie

jest według mnie banalne.

Dr.Dxtro

i jak działa???

a tak na marginesie to mam chyba prawo czegos nie wiedziec i zapytać Panie Dr.Dxtro ???

cóź jestem tylko kobietą :stuck_out_tongue:

Wg mnie to bez różnicy jaki Windows liczy się czy stabilny, więc XP/2000.

Pzdr.

mASTEr

Wiesz, co to ironia?