Jaki windows na słaby komp

mam drugi komp słaby o to parametry:

Procek AMD AthlonXP 1600+

Pamięć ram 640 mb

płyta główna k7s8x

karta graficzna geforce2 Mx/Mx 400

dysk 40 gb 3,5 ATA

jaki Windows na taki komputer?

Zależy co chcesz na nim robić. Myślę, że XP będzie w sam raz.

Tylko XP, nie ma sensu ładować się w viste lub 7 na tak słabej konfiguracji.

Ewentualnie Linux,nowych gier i tak na tym nie odpalisz

a windows2000 może by był leprzy

Jakbyś powiedział, do czego ma służyć komp to by było łatwiej dobrać odpowiedni system.

Windows 2000 w dzisiejszych czasach już nie posiada wsparcia dla większości nowszych programów, także tych podstawowych jak antywirus czy przeglądarka internetowa, dlatego najrozsądniejszym wyborem jest instalacja XP’eka, jego optymalizacja, na pewno da sobie radę na tym sprzęcie. :slight_smile:

Tylko XP i dołóż RAMu choćby z 256MB.

to jest masakryczny smiec

a nie lepiej poduczyc sie troche linuxa i naprzyklad postawic ubuntu?

Popieram! Ale na pewno nie ubuntu… Tylko i wyłącznie na taki sprzęt Lubuntu http://people.ubuntu.com/~gilir/lubuntu-10.10.iso

Instalator jest po polsku, idealny dla “nie wtajemniczonych”.

ja zucilem ubuntu bo to jedyna dystrybucja ktora nie stworzyla jeszcze zadnych problemow dla mnie wiec jestem zadowolony

Dlaczego niby na systemie wielozadaniowym nie można odpalać wielu programów?? Miałem słabszy i XP chodził szybko na wielu programach, mniej więcej jak Win7 na słabszym dualu. Trzeba uważać z programami-pierdołami bo one zajmują trochę RAMu.

:slight_smile: to już lepiej WinXP, bo Ubuntu pożre RAM.

Na taki RAM to spokojnie XP. Sam mam laptopa 1.8GHz, 512 RAM i 16mb rafy i chodzi nieźle. Chyba że chcesz pograć to co innego. Poza tym możesz mieć spowolnionego koma jak poinstalujesz za dużo programów.

XP na tym sprzęcie będzie chodził w sam raz. W takie distra jak Ubuntu nie radzę się pchać, bo to tylko zamuli kompa.

No chyba jednak macie racje co do WinXP na slabych kompach ale z drugiej strony moj laptop niestety nie chodzi specjalnie dobrze na windows XP bo nie ma zadnych oficjalnych sterownikow do niego pod XP (orginalnie byla Vista)

dokładnie :smiley: XP albo jakaś lekka dystrybucja linuxa np. DamnSmallLinux czy mint z fluboxem lub icewm

odnosząc się do tematu sterowników n axp nie produkuja już bo chcą zmusić na przesiadkę na win7 :slight_smile: