Jaki windows na tego zółwia?

witam mam w troche słaby komputer i zastanawiam się jakiego windowsa do niego wybrać windowsa xp , 7 czy może 8 ? prosze wasze propozycje oto mój sprzęt

intel pentium d cpu 915 2.80 ghz 2 rdzenie

4.00 gb ram ddr3

msi g41m p26

dysk 1 80 gb ata i drugi 160 gb ata

nvidia gt 520

Skoro masz 4GB ramu i procek z obsługą x64 to minimum Windows 7 64bitowy.

zdecydowanie 7 jeśli możliwe to 64 bit.

Nie pograsz w zaawansowane gry ,ale net będzie śmigał dobrze :smiley:

Pożytek z takiego żółwia także będzie ,bo nie będzie się grzał przy takim procku .

tylko teraz czy z grami typu counter strike 1.6 nie bedzie problemu

Do gier przełączaj win7 do wersji basis -czyli podstawowe ustawienia bez aero i innych bajek jakie daje win7 i vista.

czyli co windows 7 64 bit ? dodam takze ze na xpku na full chodzi mi fifa 11 i pes 13 tutaj tez nie bd problemu ??

Po zmianie systemu wydajność w grach się nie zmieni (jak już to niezauważalnie).

Proponuje windows 8 zdecydowanie przyśpieszył mój stary komputer na którym był xp. Ja się w 2-3 dni do niego przyzwyczaiłem i nie zamieniłbym go na xp na którym mulał albo na 7 która się dłużej włącz niż jestem na kompie :slight_smile: . I windows 8 automatycznie instaluje Ci wszystkie potrzebne sterowniki.

to mówisz że windows 8 jest lepszy od 7 ?

Pentium D i DC to największe grzejniki, nawet na XP.

Zdecydowanie najszybszy z nowych Windowsów, niestety wg mnie interfejs jest schrzaniony na maxa. Twój wybór, jeśli lubisz płytki z kibla na ekranie to bierz go, ale nie 32b.

Instaluj Win7, jak narazie jest bardziej kompatybilny z obecnym sprzętem.

a 8 wydajniejsza w grach od 7?

W większości pozycji nie zobaczysz różnic gołym okiem.

I tak karta grafiki nudzi się przy tym procesorze, mimo że nie jest high-end.

Przecież to Pentium D 915, z serii D dual core aka “grzejnik pokojowy”.

nie no ten grzejnik w spoczynku ma 39 stopni a w sresie do 70 to aż tak zle chyba nie jest

W sam raz na zimę :wink:

A wracając do tematu - jaki system wybrałaś na ten komputer?

no ba przynajmniej w piecu palić nie trzeba xD jeszcze się zastanawiam 8 szybsza ale kafelki 7 wolniejszy od 8 i niewiem czy sprawnosc w grach nie bd gorsza

Cześć

Oba systemy czyt. Windows 7 i Windows 8 mają podobną wydajność. Różnią się tylko wyglądem. Jak nie lubisz nowego interfejsu zainstaluj Windows 7.

okey w wersji 64 bit czy 32 ?

Cześć

Jeżeli procesor obsługuje instrukcje 64 bitowe to instaluj system w takiej właśnie wersji (wtedy wykorzystasz w pełni 4GB pamięci RAM).