Jaki Windows najlepszy na takie parametry

Jaki Windows jest najlepszy na parametry: procesor Intel 800 Mhz, 64 MB RAM?

win98/me. Zzmień ram, a będziesz mógł wrzucić 2000 lub XP.

A może linuksik?

Damn Small Linux:)

Ja bym ci bardziej polecił na ten sprzęt Windowsa 2000 + sp4, ale lepjej dołóż 128 mb ramu i pójdźie ci XP

Pytałem o Windowsa, a nie o Linuxa i ze zwykłej ciekawości.

Do 2000/XP brakuje tylko pamięci, aby to chodziło (Na tym procesorze te systemy ruszą).

Jeśli masz płytkę z XP ściągnij nLite i odchudź sobie XP-eka według własnych potrzeb.To raczej najlepszy sposób…Co do Linuxa polecam Ubuntu 8.04 :slight_smile:

A jakby tak dokupić do tych 64 MB RAM 1 GB RAM i wymienić procesor na AMD ATHLON 1,9 Ghz?

Wtedy XP (jeżeli da radę tyle dorzucić, ale 64 wywalasz).

A czemu?

Bo te 64 to zapewne jakieś PC66, może PC100, a nowa pamięć będzie jakieś PC133 (jeśli chodzi SDR SDRAM).

Czy jeśli wywalę te 64 MB, włożę 1 GB RAM i wymienię procesor na AMD Athlon 1,9 Ghz to bd mógł odpalić Vistę?

Raczej mało prawdopodobne, że ma PC66. Jedynym Celeronem, który mógł mieć tak niskie FSB, przy dość wysokim taktowaniu był Coppermine, jednak większość tych procesorów miała FSB 100. Od biedy możesz wrzucić XP (będzie chodził lepiej od 2000 pod warunkiem wyłączenia indeksowania, kompozycji itp. drobiazgów). Chyba lepiej mieć stabilny, niezbyt szybko działający system, niż męczyć się z 98. Weź pod uwagę to, że na XP działają wszystkie programy, a na 98 mogą być z tym problemy.

Przede wszystkim dokup pamięci.

Czy jeśli wywalę te 64 MB, włożę 1 GB RAM i wymienię procesor na AMD Athlon 1,9 Ghz to bd mógł odpalić Vistę?

Czy to żart?

Poczytaj trochę o upgradzie komputera. Takiej operacji nie przeprowadzisz w swoim komputerze. Chyba, że wymienisz wszystko oprócz obudowy.

Racja, ostatnim procesorem na 66MHz był Celeron 766, więc ta pamięć nie może na PC66. Mowa jest o posiadaniu Intel 800 Mhz, więc szyna 100MHz.

Pytanie jaki maksymalnie procesor obsłuży płyta główna? Moim zdaniem tu można maksymalnie instalować XP (po upgradzie).

A o athlonie zapomnij.

W takim układzie jakiego mogę mieć max. najszybszego procka?

Alden , to zależy od płyty głównej, a więc podaj jej model.