Jaki Windows najlepszy?

Witam!

Mam komputer z Windowsem 7.

Z powodu tego że jest on trochę słaby chcę sobie przeinstalować Windowsa na starszą węrsję.

Rozglądam sie za Vista ale słyszałem , że nie jest za dobra jeśli chodzi o wymagania.

Poszukuję takiego systemu , który nie potrzebuje za dużo pamięci ram oraz mocy procesora.

Jaki system byłby najleprzy dla mojego komputera?

Parametry mojego komputera:

Windows 7 Ultimate 32 bit

2 GB ram

Amd Athlon xp 2500+ 1,83 GHZ

Chyba jednak stary Windows XP.

Windows XP na słabsze komputery , i popraw błędy ortograficzne !

Stawiałem Windowsa 7 na znacznie słabszych komputerach i chodził bezproblemowo także naucz się go utrzymywać w należytym porządku, a nie szukać dziury w całym.

Zainstaluj i naucz się obsługi CCleaner, Glary Utilities oraz regularna defragmentacja dysku i to wystarczy do płynnej pracy Win7.

W sumie jak jesteś np graczem jak ja i podoba ci się Win 7 to wpakuj lepsze bebechy w sprzęt, natomiast jak nie chcesz za dużo wydawać a zagrać w starsze tytuły ale by wydajność była bardziej widoczna - wróć do Win Xp :wink:

Polecam system operacyjny Windows 8 z kafelkami. Bardzo przyjemne użytkowanie.

Win8 nie odpali bo procesor nie ma SSE2 / NX .

Do tego sprzętu tak szczerze to Windows 2000 albo XP.

Eeeee tam, najlepiej Win 95 lub ewentualnie Win 98

Pfff… mówię poważnie. Czy kolega ma dwurdzeniowy CPU albo 4 GB RAM’u żeby dawać mu jakiś nowszy system? 2000 powinno wystarczyć, szybki i sam mało zajmuje powierzchni. Do tego nieoficjalne dodatki z www.windows2000.tk i system bardzo dobrze będzie działać. Instalacja Visty byłaby katorgą, 7 i XP niewiele lepiej

Ja też :wink:

A tak na serio to XP będzie optymalny =D>