Jaki Windows najlepszy?

Witam!

Zastanawiam się jaki Windows będzie najlepszy dla kompa o procku 450 MGHz? Na Windows-ie Xp to pewnie będzie zamulać…Chyba trzeba wybrać miedzy 98 a 2000.

Proszę o Waszą pomoc.

Z góry dzięki.Pozdro :smiley:

Zdecydowanie brałbym 2000.

A XP po wyłączeniu zbędnych bajerów pojedzie na takim sprzęcie ;]

A ja zdecydowanie brałbym XPka. Mam starego kompa na, którym jest proc Celeron 400 i jest na nim zainstalowany XP Pro + NOD32 i śmiga nawet nieźle. Wiadomo, że nie jest to demon szybkości, ale nie jest anjgorzej. Dlatego polecam taki config do kompa. Oczywiście WINDA po dość sporej optymalizacji… Z tym, że jest tam 216MB Ram…

Włodar , zależy, jeszcze ile masz pamieci, bo jeśli masz 128 to raczej pchaj się w 2k, jeśli 256 to XP, a jeśli 64 no to wiadomo 98 SE.

Ja przez długi czas jechałem na XP SP1 ze 128 MB pamięci i problemów nie miałem żadnych…więc możesz jeszcze się w Xpka pobawić jeśli masz 128.

Ja bym polecił 98. Jeszcze nie dawno miałem w miare dobry sprzęt na XP: 1ghz 128 ram, ale mimo to odradzam. Będzie Ci się zapewne zacinał itp. Najlepiej weź 98 albo milenium. Jak masz 256 ram-u to weź xp.

Pzdr.

Niech napisze ile ma ramu…

Milenium nie bierz nigdy bo to jest najgorszy system Microsoftu.

Jeśli masz 128 RAM to 2000.

Jeśli powyżej (160, 192, 256) to bierz Windows XP, tam można powyłączać niektóre funkcje i będzie ładnie chodził.

A jeżeli masz 64MB RAM to tylko Windows 98 ale on nie będzie chodził dobrze. Lepiej dokup sobie ramu i bierz Windows 2000 albo XP.

Uwierz mi ja bardzo wiele przeszedłem ze słabym sprzętem i Windowsami i wiem co na jaki sprzęt się nada…

A jakie funkcje mam wyłączyć dokładnie? Przypuszczam, że chodzi o cienie itp…

A i jeszcze jedno…Czy mozna wgrać sp1 zamiast sp2 ?

Pozdro.

Z góry dzięki za odpowiedz. :slight_smile:

konkrety proszę.

używałeś? jeśli tak to jak długo?

Wszystkie wodotryski, usługi, itp.

Liinki do optymalizacji:

:arrow: optymalizacja: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5989

:arrow: usługi: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=7723

Jeśli komp jest w necie to najlepiej SP2 + wszystkie poprawki (lub HotFixy), ale ja kiedy miałem 128Mb jechałem na SP1 i tez przez około 4 miesiące(do czasu dokupienia pamięci) było dobrze :stuck_out_tongue: Teraz system leci juz 6 miesiąc bez formata :stuck_out_tongue:

:spoko:

na kompie celeron 400mhz, 128 mb ram i karta graficzna 4 mb poszedł xp z avastem i wszystkimi bajerami to u ciebie tez pójdzie Włodar

SERUS , poszedł, ale z pewnością o szybkiej i przyjemnej pracy zapomnieć mogłes ;]

:spoko:

nio tak to nie byl moj komp wiec ja go nie zorbilem tak jak bym chcial ale uruchamial sie 10 minut