Jaki Windows pod ten sprzęt

Witam, jutro przyjdzie mi dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 1TB, 64mb cache. Obecnie mój komp to: płyta główna Asrock n68-s, procek Athlon II x2 240 2,8ghz, 1,75gb ramu i grafa jakaś zintegrowana. Dotychczas śmigałem na XP głównie ze względu na mały dysk. Chciałbym zainstalować Windows 7 jakie polecacie pod ten sprzęt 32 czy 64 ? Wiem, że 32 obsługuje do 4gb ramu. Póki co chyba nie będę kupował nic nowego z podzespołów. Będzie w ogóle dobrze śmigał Windows 7 64bit na tym kompie ? Rożni się czymś jeszcze głównie w korzystaniu 7 32 od 64 ?

Na kompie nie gram w żadne gry, głównie internet, filmy, jakieś nie duże aplikacje, download etc.

Cześć

Na twoim miejscu zostałbym przy XP, mimo że to staroć. Twój sprzęt szału nie robi, ale jak już bardzo upierasz się przy Windows to wybierz wersję 32 bitową.

Zarówno win 7 32 jak i 64 bit,będą dobrze działać na twoim sprzęcie .

Fakt, szału nie robi :smiley: Pewnie za jakiś czas dokupię ramu, bo chyba teraz najpilniejsza jest pamięć, procek jeszcze jako taki, a jakoś mocno nie obciążam kompa pracując czy coś. Chyba zainstaluje 64bit bo potem jak dokupię ramu to znów format. Chodziło mi, czy 64 nie będzie zamulał, przycinał się ale skoro będzie ok to instaluje 64, dzieki.

Cześć

Jeżeli w przyszłości zamierzasz dołożyć pamięci ram to instaluj wersję 64 bitową.

Jeżeli nie grasz w gry to zainteresuj się jakąś dystrybucją Linuxa np. Mint Cinnamon, elementaryOS, Fedora (tylko nie Ubuntu, początkujących użytkowników IMHO odstrasza od Linuxa). Zaoszczędzoną kasę na licencji Windowsa można przeznaczyć na np. 1 GB RAM DDR2 800 MHz i jeszcze sporo zostanie.

Darmowy linux Ci w zupełności wystarczy.

Lubuntu, Xubuntu, Mint z Lmde, Mint Xfce

Witam,mam podobny sprzęt do twojego,płyta i procek nawet się zgadzają i powiem ci że na 7 wszystko dobrze chodzi na integrze,aero i w ogóle ale jest 10000 razy lepiej jak włoży się jakoś grafike na PCI-e,nawet marną typu 9500gt,o niebo lepiej,serio,czuć dużą różnice nawet przy pracy na pulpicie więc rozważ zakup grafiki nawet low-endowej

Co do Linuxa znam pozytywne strony systemu, ale dzięki, to już wole starego XP’ka :smiley: Jakoś mnie nie przekonał w ogóle jak pracowaliśmy dość długi czas w szkole na Ubuntu właśnie, a cenie w systemie sobie wygląd wizualny bo jednak przy kompie spędzam dużo czasu :stuck_out_tongue:

A co do karty jak mam zintegrowaną na płycie głównej to normalnie mogę sobie dokupić oddzielna pod AGP np. bo nigdy nie wiedziałem właśnie ?

Cześć

Tak możesz sobie spokojnie dokupić zewnętrzną kartę tylko nie na AGP a na PCI-e (z tego co widzę twoja płyta nie ma przecież slotu AGP).

No, bo właśnie Ubuntu to nie do końca jest Linux, o czym wspominają nawet jego twórcy. Przetestuj inne dystrybucje.

Na MOBO masz złącze PCI-E, a nie AGP.

Aaaa no tak przecież AGP jest starsze od PCI-E… Fakt grafa też by się jakaś przydała + ramki tym bardziej, że mam monita 23 cale i dużą roździałkę. No nic będę myślał. Dzięki panowie.

Jeśli nie grasz to kup sobie kartę powiedzmy Radeon HD5450, koszt około 100zł a fakt faktem znacząco poprawi komfort pracy przy komputerze. Z doświadczenia wiem, że integry sprawiają że nawet przeglądarka się zamula.

Za ~100 zł z nowych GPU można także dostać G210 http://allegro.pl/asus-gt210-silent-102 … 51764.html Do akceleracji video HD w Chromie nada się idealnie.

bierz najnowszy windows -1 czyli windows 7, jeżeli planujesz zwiększyć ram ponad 4GB to bierz wersję 64-bitową

na tym sprzęcie będzie równiez pracować linux - masz do wyboru kilka dobrych dystrybucji (debian, fedora, opensuse, ubuntu)

jezeli używasz komputera do zastosowan sieciowych to polecam freebsd - masz wszystko (przeglądarki, czytniki news, czytniki poczty, klienty irc, edytory html, …)