Jaki windows wybrać?

Cześć, przymierzam się do kupna windows x64, jaki brać na tę chwilę? Wystarczy home premium do użytku domowego? I czy brać windows 7, czy jednak 8? I jaką OEM, BOX czy jaką? I gdzie kupić najtaniej?

Do zastosowań domowych - gry, filmy, internet, aplikacje - w zupełności wystarcza HomePremium. Czy BOX? A będziesz przenosił system na inne maszyny? Komputer stacjonarny - jak się domyślam?

Czy 7 czy 8. Win8 - jednak to nowszy system. Win7 - sprawdzony, dobry system - wiele lat będzie wspierany przez MS.

Jasne że 7ka

8ka to bagno

Ja bym brał Windows 7 Proffesional ew. Home premium.

W8 bym sobie na dany moment odpuścił bo nie wiadomo jak rynek przyjmie ten system bo znając życie może być powtórka z rozrywki z Vista :wink:

Bierz W7 :wink:

Nie raczej nie będę przenosił, patrzyłem pod kątem formatowania. Ile razy będę mógł sformatować, by zachować legalność? Tak mam stacjonarny komputer.

Dlaczego uważasz, że 8 to bagno?

A jeśli już kupować 7 to gdzie najlepiej uważacie? W sklepie internetowym, czy jak? Czy np w Saturnie?

Możesz formatować ile chcesz. Byle byś zachował klucz. A gdzie kupisz, to nie ma jakiegoś większego znaczenia, aby pudełko było zafoliowane.

A czy ta wersja będzie na zawsze? Jest to chyba OEM http://www.morele.net/microsoft-windows … em-377358/ Czy tylko na 12 miesięcy? Czy jest jakaś wersja, która jest na zawsze?

Każda legalnie kupiona licencja jest na zawsze - w tym przypadku. Tą co podałeś to licencja OEM.

Ok, hmm a wyczytałem na wikipedi http://pl.wikipedia.org/wiki/Original_E … nufacturer

Tzn, jeśli będę wymieniał części komputera np, płytę główną, procka , grafę czy ram to później nie będę już mógł zainstalować windy na tym kompie? O to chodzi? Jeśli tak, to czy jest wersja która to umożliwia? Czy ta wersja to właśnie box?

Będziesz mógł wtedy ponownie zainstalować Windowsa, z tym że zapewne będziesz musiał zadzwonić do MS i powiedzieć co i jak to Ci dadzą nowy klucz za Free

O ile będziesz instalować go na tym samym komputerze. On się przywiązuje do płyty głównej, ale jeśli wymienisz tylko mobo, bo np. ci padnie, MS nie powinien robić problemów z wymianą.

A od kiedy to MS rozdaje klucze ??

Jak już to umożliwią ponowną aktywację na starym kluczu.

Myślałem raczej o świadomej modernizacji tzn wymianie procka albo grafy, czy płyty na lepsze, niż o tym że np płyta główna mi padnie

Klucz jest przypisywany do Płyty głównej. Jak będziesz wymieniał dzwonisz do MS i mówisz, że płyta ci się spaliła i musisz nową kupić. Gdzieś na forum czytałem że przechodziło to bez problemu.

A jeszcze nie rozumiem czegoś takiego: Tu: http://www.mediaexpert.pl/katalog/syste … 17530.html jest: Windows 7 Home Premium SP1 PL 64-bit OEM GFC-02062 nie dość, że kosztuje 399zł to jeszcze jest to licencja na 12 miesięcy. A tutaj: http://www.saturion.pl/product/87045/Pr … t_SP1.html Microsoft Windows 7 Home Premium PL OEM 64Bit SP1 jest za 359 zł i w dodatku ważność licencji dożywotnia. Już zgłupiałem jak to jest, gdzie lepiej kupić? Niby te same wersje a jednak ceny i licencje inne, mógłby ktoś wytłumaczyć o co chodzi? Bardzo proszę.

Prawdopodobnie błąd w opisie. Nie słyszałem o czymś takim jak licencja na windowsa określona ramami czasowymi.