Jaki Windows wybrać?


(Muszynska13) #1

Jaki z systemów Windows będzie dobry pod ten sprzęt?

CPU: Intel Celeron Inside 1007U  1.50 GHz (obsługuje: MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SEE4.2, EM64T,)

Karta graficzna: Intel HD Graphics

RAM: 4 GB

Proszę o pilną pomoc.


(yanko wojownik) #2

Po wyłączeniu wodotrysków każdy dostępny obecnie, czyli jeśli chodzi o wspierane, to od Vista po 8, ale wyłączyć zbędne funkcje i usługi (services.msc) i takie bajery jak aero zastąpić widokiem klasycznym itp.  Gry raczej nie pójdą, ale zakładam, że o gry nie chodzi. Kolory ustawić na 16 bitów jeszcze ewentualnie.

 

PS

Usługi  wyłączać z rozwagą tylko te, które na pewno wie się, że nie są konieczne żeby coś działało. 


(bart86) #3

Vistę bym z góry odrzucił, win7 albo 8. Lepszy by był linuks.


(Marcelsuder) #4

Ja na takim sprzęcie nie instalował bym Windowsa 8. Procek 1.50Ghz 2 rdzenie… Dziwne że przy takim procku jest 4Gb Ram’u. Raczej zainstaluj Ubuntu lub Linux Mint a jedną kość 2Gb sprzedaj. Nie dość że będziesz miał nie najgorszy system to jeszcze może coś na tym zyskasz :P.


(bart86) #5

A co ma ram do proca? Gorszy proc to mniej ramu nie na takiej zasady, ilość ramu zależy od używanego systemu i programów. A win8 jest lżejszy od 7 ***************


(Adammo) #6

Windows 7/8 działa właściwie idealnie na Intel Atom N450 1.6 Ghz z HT (czyli realnie jeden rdzeń) + 2 GB RAM, więc na podanym sprzęcie nie powinno być problemów.

Najlepiej wybrać system który spełnia nasze oczekiwania, tzn.: obsługuję aplikację/gry które używamy, podoba się nam wizualnie czy też ma coś co potrzebujemy.


(bart86) #7

Między 7 a 8 największą różnicą jest interfejs ja na 8 nie mogę pracować jest mniej poręczny i brzydki w porównaniu do 7


(Odyniec_Stary) #8

Procesor jest dość wydajny do podstawowych zadań. 7/8 będą działały dobrze. Ja bym wybrał ten drugi ze względu na przyszłe wsparcie i cenę.


(yanko wojownik) #9

Ewentualnie i 7 i 8, a nawet Vista, 7, 8 i Linux - też ustoi, ale jako że pytanie dotyczy Windows, to na 3 kolejnych (kolejnych nie jest warunkiem, ale wówczas jest wygodniej) partycjach można postawić te 3 i nic się nie powinno posypać osobiście jeszcze do nie dawna używałem 3 Windowsy i Linuxa. Oczywiście to opcjonalne, ale wówczas można ocenić, który najlepiej się sprawdzi na sprzęcie.

Jedynym minusem posiadania kilku systemów jest chyba długi czas skanowania całego komputera przez AV, względnie innym jeśli chodzi o więcej wolnego miejsca na dysku.


(bart86) #10

Win7 ma wsparcie bezpieczeństwa jeszcze przez parę ładnych lat do 2020 roku po takim czasie (a nawet szybciej) i tak trzeba będzie przejść na nowszą wersje już po win8 i ten nieudany system można pominąć


(Kpc21) #11

Wydaje mi się, że wsparcie dla Win8 mimo wszystko będzie trwać dłużej, i pewnie przesiąść się będzie można na jeszcze nowszą wersję Windows.

 

Myślę, że na nowym komputerze nie ma co w ogóle brać pod uwagę instalowanie innej wersji Windows niż najnowsza.