Jaki windows?

Mam zamiar zakupić windows i się zastanawiam jaki? Podobno są jakieś wersje 64-bitowe? Nie wiem czy Viste się opłaca? dużo programów nie jest chyba kontabilnych z vistą, są też jakieś windowsy server 03 czy jakoś… co mi polecicie? lubię ładną grafikę, szybkość i przejrzystość :slight_smile: zastanawiam się nad professional sp 2.

a twój sprzęt to … ?

abit kn9

athlon x2 3600+ 65nm

gf 7600gs palit

1gb ram 667

ja do codziennego użytku czyli gier muzy internetu itp. brał bym bez wahania xp professional sp2 chyba, że używasz kompa do czegoś innego a na twoim sprzęcie vista raczej pojdzie więc też bym się nad nią zastanowił choś nie wiem jak u niej ze stabilnością bo mam za słabego kompa

do niczego innego, ale zastanawiam się nad vistą i czytałem o jakiś innych wersjach 64-bitowych i jakiś server 2003

po 1-wsze to masz troche kompa za słabego a po 2-gie to nie wszystkie programy sa dostosowane do Visty. Więc narazie bierz dobrego Win Xp Pro. POLECAM

a które wydanie brać proffesional ? Microsoft Windows XP Professional x64 Edition 2005 ?

powie mi ktoś jeszcze co to XP Media Center ?

to nowsza wersja xp ale nie wiem co w niej ciekawego jest bo nie mialem okazji go testować

Osobiście odradzam Windows Media Center, jeśli nie chcesz używać komputera jako media center. Z tego względu, że długo się dosyć instaluje zwłaszcza ten przerobiony przez sklep komputerowy, kodeki media center gryzą się b.mocno z wieloma popularnymi zestawami kodeków.

Zawiera wiele niepotrzebnych śmieci i sporo zajmuje na dysku.

A co to jest to chyba tak nie trudno poszukać. Jest to Xp Professional + Media Center. Specyficzny system do specyficznego zastosowania, właśnie jako centrum medialne. Media Center ma także Vista Ultimate (czy premium to nie wiem)

Ja polecam ci XP PRO SP2, a jak chcesz to istnieje taka aplikacja media center, uruchamiasz ją i masz wmc a jak zamykasz spowrotem xp pro :slight_smile:

Ja osobiście mam Xp media Center i nie narzekam.

Njważniejsza zaleta to cena 350zł a ma wszystkie funkcje professional który jest droższy o 200zł (550zł).

np. z jakimi? bo ja tego nie załuważyłem

tyle samo co inne werskje xp a ma właśnie kilka ciewaych dodatków jak np: tryb imprezy (goście mają dostęp do muzyki a do plików, dokumentów nie), Movie Maker , Windows Dancer (tancerz na ekranie) i inne których teraz nie pamiętam bo używam Win. Serwer Longhorn beta3. Ogłółóem mówiąc jest to pakiet windows Plus! za który normalnie trzeba zapłacić.

Ja bym ci polecił wziąć ten system (xp media center) jeśli chcesz mieć te wszystkie funkcje co professional i przy okazji zaoszczędzisz kase. Jednak patrząc na twój sprzęt proponował bym ci viste. Niewielka różnica ceny a system nowocześniejszy, stabilniejszy

Media Center mają Vista HomePremium , Enterprise i Ultimate

No z tym się zgadzam :slight_smile: I do tego od razu ma jakieś tam poprawki, których czysty xp pro nie ma. To fakt.

Nie pamiętam z jakimi, u mnie kiedyś sie gryzły. I skutkowało dopiero całkowicie usunięcie wszystkich kodeków Media Center i wgranie np. K-Lite Codecs. Miałem z tym spory problem i raczej robiłem wszystko dobrze.

Chodziło mi raczej o mediacenter sprzedawany razem z komputerem, który instaluje się 1,5 h bo mułowaty NIS musi sie wgrać, władować w rejestr kilkaset wpisów no i wszystkie stery. Zazwyczaj własnie sklepy dają NIS i wszystkie stery od razu na płyte z windowsem.

Sam media center też ma kupę naprawdę niepotrzebnych rzeczy, jak chociażby kolekcja krótkich filmików, ktora w sumie zajmuje kilkaset mega i piosenek. Wszystko to spowolnia proces instalacji. Party Mode, Windows Dancer - to takie umówmy się drobne gratisy :slight_smile:

Ale tak jak mówisz jeśli ktoś chce xp pro to WMC będzie tańszym i troche nowocześniejszym wyborem.

Ja polecam Windows XP Professional. Używam go od daaaaaawna i jestem zachwycona nim. Możesz go śmiało wziąć - POLECAM :mrgreen:

WINDOWS VISTA FOR YOUR PC

ja mam normalny system nie zmieniany przez żadnych ludzi ze sklepu i ten problem mnie nie dotyczy :stuck_out_tongue: .

gratisy ale przydatne- w końcu jak ktoś bierze WMC to te dodatki są przydatne.

zgadzam się… ma 2 rdzenie więc vista będzie chodzić szybciej niż xp

Wybrałbym przyszłościowy system… Vista Home Premium . ;]

czytałem wymagania, vista mi pójdzie spokojnie.

To zależy. Polecam osobiście XP , bo jest sprawdzony. Poza tym, Vista ma 7 odmian, są wersje OEM , z 32 lub 64 bitowym jądrem, więc zakup może być trudny. Jeżeli zdecydujesz się na Vistę, to instaluj wersję 32 bitową nawet, jeśli masz 64 bitowy procesor. Dlaczego? Ponieważ dla 64 bitowego srodowiska niektóre programy nie działają, a popularne aplikacje 32-bitowe będą chodzić wolniej (tak mówi Microsoft). więc kup XP lub Vistę 32-bitową !!