Jaki Windows?


(Duczos) #1

A wiec tak jak w temacie zakupiłem kompa i teraz jaki windek zainstalować ?

Specyfikacja techniczna komputera.

AMD PHENOM II X4 840 TAKTOWANIE 4 x 3.2 GHz @ 12 GHz, 2MB Cache

NAJNOWSZY MODEL KTÓREŚ Z TYCH PŁYT GIGABYTE,ASUS,MSI, ASROCK ( DLATEGO NEI WIEM BO EJSZCZE NIE DOJECHAL DO MNIE TEN KOMPUTER)

1000 GB SATA 2

8GB RAM DDR3 1333MHz DUALCHANNEL (2x 4GB)

GE FORCE GT 430 1 GB DDR3 CUDA

HIGH DEFINITION 7.1 CHANNEL

DVD-RW SAMSUNG


(Tom3k22) #2

win 7 x64


(Szotek5) #3

Windows 7 x64.

Komputer zapewne z allegro lub supermarketu, widać to po bardzo słabej karcie graficznej + pewnie super zasilacz 700W z czarnej listy i procesorze 12GHz :open_mouth: :wink:


(Ascent) #4

wiadomo, że Windows 7 64bit

btw. przy takim podkręceniu pewnie chłodzisz to cacko ciekłym azotem? i gratuluje jeżeli z tą kartą graficzną uda ci się odpalić jedną z nowszych gier :-o


(rogacz) #5

Ascent nie gadaj bzdur :wink: Ja na gf330m odpalam każdą grę a to wersja laptopowa :smiley:

Idealny będzie - Win7 64HP :slight_smile:


(k038) #6

Windows 7 64 bit Ultimate box , coś dziwnie czuję że przyda się "pełna" wersja :smiley:


(Pablo79) #7

Windows 7 x64


(Duczos) #8

dzięki za odpowiedz :slight_smile: no to mnie co poniektórzy hmm "zbili z tropu" co w tym kompie jest nie tak ? że dlaczego niby słaba karta graficzna?


(Szotek5) #9

Dlaczego słaba? Dlatego że do zestawów na (allegro?) wkładają najczęściej właśnie GT 430, reklamują ją jako super wydajna karta graficzna w którą zagrasz w najnowsze gry w FullHD a tak naprawdę ta karta to gniot, ale sprzedaję się dobrze bo jest z serii GT 4xx (nazwa robi swoje :stuck_out_tongue: ). A wydajność ? Trochę mniejsza od starego już GeForce 9600GT. No i obowiązkowo najtańszy zasilacz, a potem dziwić się, że palą się takie zestawy. Niestety taka jest prawda o tanich i super wydajnych zestawach z (allegro?).

Pozdrawiam :wink:


(Duczos) #10

hmm to czyli jak mam ich skarżyć że mnie oszukali bo napisali że "Proponowany zestaw to prawdziwa to doskonały sprzęt dla gracza. Inwestycja w przyszłość, niezależnie od tego, czy jesteś grafikiem komputerowym, entuzjastą kina czy zapalonym graczem. Najnowsza technologia w połączeniu z niezwykle wysokimi parametrami daje pewność, że przez najbliższe kilka lat nie będziesz musiał się martwić o wymianę sprzętu" a z tego co mowisz to sie okazuje że sobie nie pogram w zadna z nowych gier:/?


(Szotek5) #11

nowy310 , jest dokładnie jak mówisz, mamią ludzi takimi tekstami a potem żal bo nowe gry chodzą na minimalnych/średnich detalach. Co do gier to pograsz ale tak jak mówię na minimalnych detalach w nowe gry a na wysokie detale możesz liczyć w starszych grach. A następnym razem jak będziesz chciał kupić komputer to przyjdź na takie forum jak tu, na pewno ktoś doradzi.

Pozdrawiam :wink:

Ps Co do skarżenia ich to raczej nie, miałeś na pewno podane parametry np. jaka karta graficzna itp więc możesz mieć żal sam do siebie niestety...


(Duczos) #12

mniejsza z tym sądzeniem nie znam sie ale tak swoja droga to chyba nie najgorszy jest ten komp nie patrząc na ta karte graficzna? wydałem na niego 1450zł


(Szotek5) #13

No za tą cenę mogło by być trochę lepiej (nie patrząc na grafikę)

Procesor Phenom ale bez pamięci L3 czyli po kosztach ale teraz to jak to mówi się "po ptokach" :stuck_out_tongue: . Po prostu przepłaciłeś i to sporo (około 300zł a może i więcej)

Pozdrawiam :wink: