Jaki Windows?

(Duczos) #1

A wiec tak jak w temacie zakupiłem kompa i teraz jaki windek zainstalować ?

Specyfikacja techniczna komputera.

AMD PHENOM II X4 840 TAKTOWANIE 4 x 3.2 GHz @ 12 GHz, 2MB Cache

NAJNOWSZY MODEL KTÓREŚ Z TYCH PŁYT GIGABYTE,ASUS,MSI, ASROCK ( DLATEGO NEI WIEM BO EJSZCZE NIE DOJECHAL DO MNIE TEN KOMPUTER)

1000 GB SATA 2

8GB RAM DDR3 1333MHz DUALCHANNEL (2x 4GB)

GE FORCE GT 430 1 GB DDR3 CUDA

HIGH DEFINITION 7.1 CHANNEL

DVD-RW SAMSUNG

(Tom3k22) #2

win 7 x64

(Szotek5) #3

Windows 7 x64.

Komputer zapewne z allegro lub supermarketu, widać to po bardzo słabej karcie graficznej + pewnie super zasilacz 700W z czarnej listy i procesorze 12GHz :open_mouth: :wink:

(Ascent) #4

wiadomo, że Windows 7 64bit

btw. przy takim podkręceniu pewnie chłodzisz to cacko ciekłym azotem? i gratuluje jeżeli z tą kartą graficzną uda ci się odpalić jedną z nowszych gier :-o

(rogacz) #5

Ascent nie gadaj bzdur :wink: Ja na gf330m odpalam każdą grę a to wersja laptopowa :smiley:

Idealny będzie - Win7 64HP :slight_smile:

(k038) #6

Windows 7 64 bit Ultimate box , coś dziwnie czuję że przyda się "pełna" wersja :smiley:

(Pablo79) #7

Windows 7 x64

(Duczos) #8

dzięki za odpowiedz :slight_smile: no to mnie co poniektórzy hmm "zbili z tropu" co w tym kompie jest nie tak ? że dlaczego niby słaba karta graficzna?

(Szotek5) #9

Dlaczego słaba? Dlatego że do zestawów na (allegro?) wkładają najczęściej właśnie GT 430, reklamują ją jako super wydajna karta graficzna w którą zagrasz w najnowsze gry w FullHD a tak naprawdę ta karta to gniot, ale sprzedaję się dobrze bo jest z serii GT 4xx (nazwa robi swoje :stuck_out_tongue: ). A wydajność ? Trochę mniejsza od starego już GeForce 9600GT. No i obowiązkowo najtańszy zasilacz, a potem dziwić się, że palą się takie zestawy. Niestety taka jest prawda o tanich i super wydajnych zestawach z (allegro?).

Pozdrawiam :wink:

(Duczos) #10

hmm to czyli jak mam ich skarżyć że mnie oszukali bo napisali że "Proponowany zestaw to prawdziwa to doskonały sprzęt dla gracza. Inwestycja w przyszłość, niezależnie od tego, czy jesteś grafikiem komputerowym, entuzjastą kina czy zapalonym graczem. Najnowsza technologia w połączeniu z niezwykle wysokimi parametrami daje pewność, że przez najbliższe kilka lat nie będziesz musiał się martwić o wymianę sprzętu" a z tego co mowisz to sie okazuje że sobie nie pogram w zadna z nowych gier:/?

(Szotek5) #11

nowy310 , jest dokładnie jak mówisz, mamią ludzi takimi tekstami a potem żal bo nowe gry chodzą na minimalnych/średnich detalach. Co do gier to pograsz ale tak jak mówię na minimalnych detalach w nowe gry a na wysokie detale możesz liczyć w starszych grach. A następnym razem jak będziesz chciał kupić komputer to przyjdź na takie forum jak tu, na pewno ktoś doradzi.

Ps Co do skarżenia ich to raczej nie, miałeś na pewno podane parametry np. jaka karta graficzna itp więc możesz mieć żal sam do siebie niestety...

(Duczos) #12

mniejsza z tym sądzeniem nie znam sie ale tak swoja droga to chyba nie najgorszy jest ten komp nie patrząc na ta karte graficzna? wydałem na niego 1450zł

(Szotek5) #13

No za tą cenę mogło by być trochę lepiej (nie patrząc na grafikę)

Procesor Phenom ale bez pamięci L3 czyli po kosztach ale teraz to jak to mówi się "po ptokach" :stuck_out_tongue: . Po prostu przepłaciłeś i to sporo (około 300zł a może i więcej)