Jaki wybierasz system kupując nowy komputer?

(CHUDYxp) #1

Jaki wybierasz system kupując nowy komputer ??

(Fingerboarding) #2

Często jest to zależne od producenta (mowa o laptopach) , więc dużego wyboru nie ma...A system zawsze można sobie doinstalować.

(CHUDYxp) #3

ale jaki wybierasz ?? o to mi śię rozchodzi

(Taki1gosc) #4

Vista jak dla mnie zbyt droga i przereklamowana w stosunku do tego co oferuje.

Linux darmowy, spore możliwości ale jednak ciągle sa problem z odpaleniem na nim takich programów jak np. AutoCad, ArcInfo, Gry na PC i wiele innych programów pisanych tylko dla Windowsa.

Windows XP - ma swoje wady ale na chwilę obecną optymalne rozwiązanie

(Krzysieek88) #5

Vista, głównie dlatego że ona jako jedyna obsługuje DX10, w przeciwnym razie głos oddałbym na XP :wink:

(Mateusz Golebiowski) #6

Wszystkie osoby nie posiadające przynajmniej GF 8800 gts i 2gb ramu powinny siedzieć na xp bo jeżeli nawet Vista ma tę wspaniała Dx 10 to takie karty jak GF 8400 do 8600 gt nie daja już sobie rady z najnowszymi grami ( max detale )

Głos oddaje na XP

(Błażej) #7

Trzeba jednak zaznaczyć, że dx10 to ściema nie różniąca się żadnymi szczegółami w grafice które może dostrzec ludzkie oko

(Scp X) #8

Brakuje opcji "kupuję komputer bez oprogramowania", na którą bez wątpienia oddałbym swój głos. Zawsze dokupuję system osobno. Ale jeżeli już trzeba coś wybrać, to Windows Vista.

(Panciasteczko) #9

To było tą opcję zaznaczyć

(CHUDYxp) #10

ja osobiście mam starego ale jak dobrego windowsa xp miałem kiedyś viste i tylko na nia narzekałem po co mi coś takiego jak aero i inne zabawki z tego systemu ?? jak dla mnie vista ma w sobie za dużo nie potrzebnych rzeczy i ma za duże wymagania ale teraz panowie z microsoft wszedzie ładują ten system byle by go sprzedać :o

(Feelek3) #11

a ja dam na Viste, mi nie laguję, a pracuje mi się na niej podobnie jak na XP, tylko że niestety częściej przysiadam przed XP.

(Kubakuderski) #12

ja dam na viste.....dobrze mi się na moim sprzęcie pracuje i ja drobnych usterek nie mam....w ogóle to jestem zaskoczony co inny z nią mają....

(Sebos99) #13

Xp. Poczekam na siódemkę :smiley:

(~~Freedom~~) #14

Vista.

Zawsze chciałem mieć Vistę :smiley: Ale tylko bo mi się podoba ;D

Oczywiście 2ga partycja XP i może na 3ciej Linux :smiley:

CHUDYxp , pokaż mi sklep gdzie można kupić nowy komputer z Windowsem 98.

(CHUDYxp) #16

dziś nigdzie ale ! miałem na myśli sam system operacyjny który zawsze możesz sam wybrać znam takich co wolą 98 od xp nie wiem dlaczego

(Vipol2) #17

może tego nie kupisz ale zawsze możesz sprawdzić jak działa:

Windows Crystal XP v3 2008 (ang);

Windows MX RBG 4 Final (pl);

możesz to sobie ściągnąć, no chyba że wolisz promowane systemy.

Zawsze możesz przetestować, ja już to zrobiłem. Ten drugi wg mnie jest lepszy od xp pro sp2 :wink:

(piotrekplay) #18

:x pirat...

a co do systemu to do nowych mocnych kompów bierze się vistę na słabsze xp...

ja mam oba te systemy :stuck_out_tongue:

(don maciej) #19

W najbliższej przyszłości będę kupował macbooka pro więc pewnie będzie to osx leopard.