Jaki wybrać AccessPoint WiFi?

Cześć,

 

Poszukuję AccessPointu WiFi do mojego biura. Problem z routerem mam taki, że jest on na zupełnie innym piętrze i sygnał przechodzący przez strop jest słaby. Chciałbym połączyć router z access pointem kablem ethernet. Internet mam światłowodowy 100 mb/s, ale co ważne dostałem od dostawcy router z którym praktycznie nie mogę nic zrobić, poza tym, że podłączę go do gniazdka i postawię na biurku. Dostęp do jego konfiguracji wymaga hasła którego mi nie podadzą, więc nie ma takich bajerów jak w przypadku routerów od Orange, gdzie mogłem sprawdzać kto jest podłączony do sieci, blokować urządzenia itd. Bardzo mi brakuje takich funkcji jak zmiana nazwy sieci i hasła, oraz blokowanie wskazanych adresów IP stron internetowych - powiedzcie proszę, czy takie funkcje są wbudowane w access pointy czy potrzebowałbym czegoś innego?

 

Podsumowując:  potrzebuję access pointa którego podłączę do routera kablem ethernet i który będzie działał na zasadzie repeatera, wzmacniając sygnał wifi.

Opcjonalnie jednak (bo nie wiem czy to możliwe, więc doradźcie mi w miarę możliwości), chciałbym móc ustawić we własnym zakresie nazwę sieci, hasło do niej i móc zablokować dane adresy IP.

 

Budżet jest skromny, bo mogę przeznaczyć na to max. 250 zł, ale wolałbym się zamknąć w kwocie 100-150 zł.

 

Dzięki za pomoc! :smiley:

Moim skromnym zdaniem kup drugi router i bedziesz mial dwie sieci wifi i wszystko reszte co potrzebujesz. AP takich funkcji nie maja, a napewno nie za taka kase przynajmiej nie slyszalem do tej pory :wink: Reapeter, a AP to dwie rózne rzeczy :slight_smile: