Jaki wybrać dostęp do Internetu

Witam

Mam do was pytanie jakiego byście polecili dostawce internetu ?

Osoba która oto pyta nie ma podłączonego telefonu stacjonarnego nie dochodzi również do jej miejscowości żaden satelitarny dostawca tylu Aster , chello , ups

miasto o którym mowa to Grodzisk Mazowiecki ( woj. Mazowieckie )

Zostają tylko dostawcy typu sferia

Ja powiem szczerze nie znam innych dostawców na tym terenie ( a mieszkam w okolicach grodziska )

głównie zależy na tym żeby było dość tanio i żeby w miarę komfortowo to działało

Jeśli macie jakieś pomysły zapraszam serdecznie do podzielenia sie nimi na forum

pozdrawim

dj_petro

ja nie ma możliwości wziąć nawet badziewia z TP, to może net z telefonii komórkowej??

Trzeba by sprawdzić na mapce zasięg GPRS/EDGE.UMTS

Jako modem może posłużyć np. komórka, aaaaaa korzystanie z takiego internetu jest prawdo mówiąc drogie, w Anglii za 1 GB pobranych danych wynosi ok. 5 funtów a w Polsce… 5GB kosztuje z 50 zł…

Nie. Nie bierz tego badziewia. Mój sąsiad kupił sobie iPlusa EDGE 236 kb/s i to idzie jak krew z nosa. Strona wczytuje się ze 2 minuty, a gdy są obrazki, to jest tylko gorzej. Speedtest wykazał raz wynik na poziomie 36 kb/s, a z praktyki to download nigdy nie przekroczył 20 KB/s (najczęsciej oscylował koło 10 KB/s). Wyjątkowo nie polecam.

Pablo55 , jak się kupuje modem EDGE to nie spodziewa się cudów!!, komfortowo korzysta się z neta gdy się jest w obszarze UMTS (3G), internet może sięgać aż do 7mb!! a i w przyszłości nawet do 10 mb! !!

Mimo że transfer w 3G jest bardzo przyzwoity, to można na nim bardzo szybko zbankrutować :confused: jeśli się wykupi internet na kartę…, gdy się bierze neta np. w orange na umowę, to w połowie miesiąca wyczerpuje się limit i wtedy spadek prędkości jest taki jak EDGE…

Trzeba powiedzieć, że net jest drogi w porównaniu np. do UPC gdzie za 80 zł mamy 10 mb i bez limitów.

to jednak będzie skazany na sferię - i tu mamy bardzo piękny przykład jak TP ma monopol w Polsce !!

Jak nie ma podciągnientego kabla do domu ( a moze to zrobić tylko TP ) to już kaplica a to zaledwie 30 km od naszej stolicy to strach pomyśleć co jest w dalszej odległości !!

Ech Polska Piękny kraj tylko nadal 100 lat za murzynami ! :expressionless:

Inny operator też może :slight_smile: Tylko prawdopodobnie musiałby go ciągnąć znacznie więcej niż TP i musiałbyś za to zapłacić.

“jakiego byście polecili dostawce internetu”

  • Jeżeli nie ma kablowego, ja polecam satelitarny TooWay.

“nie dochodzi również do jej miejscowości żaden satelitarny dostawca”

  • W Mazowieckim z tego co wiem TooWay też jest, do pewnego momentu, zależy czy to wschodnia czy zachodnia część województwa.

“głównie zależy na tym żeby było dość tanio”

  • O jakich cenach myślisz?

“Mój sąsiad kupił sobie iPlusa EDGE 236 kb/s”

  • A czy jest w ogóle możliwość kupowania wybranego pasma? Jak kupujesz najpierw musisz się zapoznać z zasięgiem, nie można sobie kupić prędkości w internecie komórkowym. Ale co do jakości to się zgodzę, jak ktoś ma zasięg GPRS/EDGE to nie polcam!

"UMTS (3G), internet może sięgać aż do 7mb!! a i w przyszłości nawet do 10 mb! !!

  • Przy samych wieżach, nawet w centrum miałem tylko 2MB :?

“Jak nie ma podciągnientego kabla do domu”

  • Ech… Zgodzę się, ja mieszkam 5km od Łodzi i nie ma linii.

, zasięg HSDPA bazuje na zasięg UMTS 8) 8) 8),

Wiadomo technologie się rozwijają i za 5 lat oczywiście ze w PL będzie HSDPA sięgać 10mb, wiedz nie ma co języka wystawiać :lol: