Jaki wybrać dysk twardy 320 GB?

Witam witam…

Mam takie pytanie posiadam około 290 zł i chciałbym sobie zakupić dysk twardy SATA (najlepiej jak by miał około 320 GB, był szybki i nadawał się do umieszczenia w kieszeni, ponieważ ja u siebie mam tak zrobione ze mama będzie miała swój system na oddzielnym dysku a ja swój i po prostu jak ktoś będzie siedział na komputerze to wkłada do szuflady swój dysk i nie ma dostępu do danych 2 użytkownika.

Posiadam następującą konfigurację sprzętową:

ZASILACZ - BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 500W DR

PŁYTA GŁOWNA - ABIT KN9

PROCESOR - ATHLON X2 4800+ EE AM2 BOX 65W

GRAFIKA - GALAXY GeForce 7900GS 256MB DDR3 Zalman (256-bit) (PCI-E)

RAMY - OCZ DDR2 CL5 800MHz 2GB 2x1GB GOLD Dual Chanel

CHŁODZENIE PROCESORA - Arctic Cooling Freezer 64 PRO 6x HEAT PIPE AM2

Chcę aby dysk był bez awaryjny do tej pory posiadałem sygate 40 GB ATA, mam go już około 6 lat i jeszcze ani razu nic mnie nie zawiódł, czytając internet wyczytałem że te nowe serie baracudy są po prostu bardzo głośne (zastanawia mnie jak to jest z tą głośnością co tam tak naprawdę słychać podczas pracy takiego komputera), nie ukrywam że chętnie bym zakupił tej formy dysk (gwarancja i bezawaryjność), zastanawiałem się także nad dyskiem firmy WD, z tego co wiem ostatnio wszystkie testy to właśnie te dyski wygrywają, wiem że są ciche ale jednak boję sie tutaj o awaryjność ?? Co mi byście doradzili ??

Jeżeli jeszcze możecie mi pomóc to powiedzcie jaką zakupić kieszeń tak aby dysk długo działał i miał ładne chłodzenie nie posiadam na 2 komplety dużo kasy bo jest to zaledwie 100 zł. Tutaj znalazłem coś ciekawego z wiatraczkiem na cały dysk, jak sądzicie czy ta będzie odpowiednia:

http://allegro.pl/item222385655_hit_kie … a2_fv.html

Mam jeszcze takie pytanie dotyczące tych kieszeni, jak to jest bo w opisie napisane jest np. Ze obsługuje SATA 1, wiec na 150 a jak ja kupie sobie dysk SATA 2 300, to znaczy ze wkładając go do szuflady on automatycznie zwolni do prędkości SATA 1 ??

POZDRAWIAM

Co do kieszeni wystarczy taka z nawiewem z przodu (nie kupuj z jednym wiatrakiem tylnim bo to nic nie daje, poza hałasem), są też i z dwoma wiatraczkami (przód/tył) wtedy polecam wewnętrzny zdemontować (różnicy w tempach prawie żadnej, za to często się zapycha).

wybierz coś z tego:

:arrow: Western Digital Caviar SE16 320GB WD3200AAKS

:arrow: Samsung SpinPoint T166 320GB HD321KJ

:arrow: Seagate Barracuda 7200.10 320GB

:arrow: Hitachi Deskstar T7K500 320GB

tutaj masz test:

http://www.purepc.pl/node/1281?pageNo=1

znaczy z tego co widzę to ta szuflada co ja wybrałem to ma wiatrak na dole obudowy sam zobacz:

sata4.jpg

czy sądzisz ze takie coś wystarczy ??

czytałem ten test już i nadal nie wiem, zastanawiam sie jak głośny jest ten sygete, bo wszyscy piszą ze nie jest to odczuwalne ??

Ja swojego nie słyszę :slight_smile:

a jaki ty masz model tego sygeta i jaka pojemność ??

ja mam seagate 320gb seria 10,sata2, ncq, zapis prostopadły.

Ja posiadam dwa Seagate 7200.10 320GB SATAII NCQ zapis prostopadły które pracują w raidzie i są naprawde ciche więc mogę je również polecić, w niedługim czasie chciałbym dokupić jeszcze dwa takie :slight_smile:

to zależy także jak masz zamocowany dysk,przykręć go luźno do obudowy,a potem połóż go na gumowej podkładce,zobaczysz jaka różnica jest :slight_smile:

seria 10, 250 GB :stuck_out_tongue:

no właśnie słyszałem taka opinie ze te serie 250 GB są cichsze niż te 320 GB ale to chyba jest spowodowane tym ze maja tylko 1 talerz prawda??

a jak to jest z seria 11 nie wiecie może ??

juz jest reklamowana w serwisie internetowym seagate, ale jeszcze go nie ma w sprzedaży u nas(chyba).

aha rozumiem, bo właśnie słyszałem ze ma być ona bardzo cichsza w stosunku do serii 10 ale kto to wie, jeszcze ten samsung mnie kusi ale nie wiem jak konkretnie brać model albo sygeta bo chyba te WD nie mam jakoś przekonania w 100 %, boje sie o tą awaryjność

WD nie są awaryjne, istotnym elementem wpływającym na żywotność dysku jest zasilacz.

ja zakupiłem sobie be quiet 500 W stright power wiec chyba zasiłka jest dobra prawda ??

na jakie serie dysków najlepiej patrzyć ??

bardzo dobra.

testy

http://www.purepc.pl/node/1281

jak sadzicie ??

Mam ten dysk WDC WD3200AAKS i jestem zadowolony. Chodź do mojego sprzeta trzeba było zasilacz 720W, żeby pociągnął ten zestaw :smiley:

To co za kompa masz? 8800ultra w SLI i proca 4 rdzenie wykręconego?

w sumie ciakwe jaki sprzęt ma kolega wiec jak ostatecznie sadzicie ??

czy tego WD akks czy lepiej jakiegoś sygeta który ponoć jest mocno przesadzony ze jest aż tak głośny ??

Złączono Posta : 10.08.2007 (Pią) 11:32

tak sobie przeanalizowałem co tutaj piszecie i nadal zdania są podzielone wydaje mi sie ze nalazy sobie samemu przeanalizować co najlepiej kupić i porostu kupić , nie wiem może wezmę tego AKSA, każdy go w sumie poleca użytkownik dzikidaniel z tego forum powiedział mi ze naprawdę są to dyski ciche i dobre, nawet moja dziewczyna posiada jakaś stara 80 i działa bez żadnych zarzutów. natomiast brat z Niemiec poleca mi tego samsunga, powiedział ze działa mu już rok bez najmniejszych zarzutów jest cichy i nic absolutnie sie z nim nie dzieje, jeszcze mysalem nad sygetem którego tak bardzo mam przyzwyczajenie, no sam nie wiem cholerka a wiecie może kiedy w sklepach sie ma pojawić seria 11 tych dysków ??