Jaki wybrać edytor WYS/WIG

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu pracuje nad autorskim systemem CMS. Proszę was o radę jaki wybrać do niego edytor WYS/WIG.

Podstawowe założenie to:

1)Podstawowe formatowanie tekstu (pogrubienie, kursywa, podkreślenie, rozmiar czcionki, kolor)

2)Menadżer plików (nie musi być bardzo rozbudowany wystarczy przeglądanie plików po nazwach i możliwość wgrania nowych)

3)Generowanie kodu zgodnego ze standardem XHTML 1.0 Transitional

4)Musi działać pod najpopularniejszymi przeglądarkami (Opera, FF, IE6,7,8)

5)Dość lekki kod tak by nie ładował się zbyt długo na słabszym łączy

Z swojego doświadczenia znam tylko TinyMCE i FCKEditor. Z tych dwóch za lepszy uważam TinyMCE ale niestety na darmowej licencji nie posiada on menadżera plików. FCKEditor natomiast jest jak dla mnie zbyt ociężały, ma problemy z przeglądarkami a generowany przez niego kod często pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o walidacje.

Będę wdzięczny za wszelkie rady. Może ktoś z was zna jakiś darmowy plugin do TinyMCE dodający menadżer plików albo zna jakiś inny edytor który spełnił by moje wymagania.

Dreamwaver? Ale chcesz darmo? Lepiej zainstaluj dobry edytor tekstu i dodaj do niego snippety, dramatycznie zwiększy się wydajność pisania kodu.

_

Oj przepraszam, racja.

Widocznie nie przeczytałeś dokładnie mojego postu. Chodzi mi o edytor WYS/WIG jaki mogę podpiąć pod system CMS a nie edytor w którym mógłbym pisać kod.

no mnie tez do glowy przychodzi tylko to co wymieniles, ale powiem szczerze ze mimo zastrzezen o ktory wspomniales, postawilem na FCKeditor i tylko tego uzywam.

Ostatecznie zdecydowałem się na TinyMCE z darmowym plugin-em SwampyBrowser.

Po drobnych modyfikacjach sprawuje się całkiem nieźle.