Jaki wybrać fundusz emerytalny?

Do pracy na miesiąc musiałem podpisać umowę o pracę. Z kwoty brutto wypłaty zostaną potrącone mi składki na emeryturę, ubezpieczenia itp. Z tego co się dowiedziałem to od dnia zatrudnienia mam 7 dni żeby wybrać fundusz emerytalny (OFE). Jaki lepiej wybrać. Generali czy ING? Ojciec ma w ING i jest średnio zadowolony. Za to nie znam nikogo z Generali a z tego co w internecie piszą to Generali jest trochę lepsze. Proszę o dobrą radę i może jakieś inne propozycje.

niema znaczenia co wybierzesz, fundusze emerytalne to zamydlanie oczu, pierwsze emerytury z funduszy które były wypłacane to kilka zł :wink:

Coś wybrać muszę. A jak muszę to wybiorę coś co będzie najlepsze/najbardziej opłacalne. Dlatego pytam.

Pamiętaj jednak, że to emerytury osób płacących składki zaledwie przez 10 lat.

Warto przejrzeć statystyki - zwłaszcza te długoterminowe.

Zeszłoroczne załamanie giełdy pokazało, które fundusze inwestowały mniej lub bardziej ryzykownie - na to też warto zwrócić uwagę.

zwróć uwagę żeby ranking był rzetelny, polecam stronę Komisji Nadzoru Finansowego - urzędu który nadzoruje rynek finansowy w Polsce, on publikuje raporty stopy zwrotu i wg nich największą ma OFE Pekao

Hmm w sumie to praca na wakacje. Wziąłem PZU Złota Jesień. Może nie zarabia tyle co Generali, ale przynajmniej jest stabilne. Dzięki za Wasz trud włożony w mój temat.

Pozdrawiam

Dobry fundusz to taki, który jest stabilny. Nie sugerujcie się najnowszymi rankingami i tym, że ktoś liczy rekordowe zyski w krótkim okresie czasu, bo w przyszłosci może być różnie :slight_smile: Tutaj dobry artykuł o OFE - http://interia360.pl/artykul/quot-nie-d … -ofe,23371

Sprawdzałem osiągi funduszy od 99 roku i musze ci powiedzieć że PZU to niezły wybór, na pewno stabilny.

pakowny rozbawiłeś mnie do puchu ;p “nie sugerujcie się rankingami” buhahaha i po tym że PZU jest słabo w rankingach sądzisz że jest stabilny? phiii co przesądza o jego stabilności?

http://pasazfin.wp.pl/id,41610,pekao_of … caid=183cf

najrzetelniejsze są rankingi na stronie komisji andzoru finansowego, a o ofe można szukać info na wirtualnej http://pasazfin.wp.pl/id,41610,pekao_of … caid=183cf