Jaki wybrać hosting a'la xon.pl

(WooQash) #1

Witam. Kilka dni temu otrzymałem e-maila, że xon.pl zmienia się na D2.pl i kończy się możliwość płacenia co miech/kwartał/półroku. Niestety zapłata na rok użytkowania mnie nie zadowala i niestety z ręką na sercu muszę opuścić tego hostera. Pytanie do Was drodzy użytkownicy. Co byście polecali na przesiadkę z xon.pl. Dość interesuje mnie boo.pl lecz ostatnio zauważyłem problemy z dostępem (kilkanaście dni temu strony nie były dostęone przez dobre kilka godzin) od tego czasu troche moje zaufanie do boo spadło. Jeżeli macie jakieś propozycję, prosiłbym o podzielenie się nimi :wink:

(Don Elte) #2

Nie polecam boo.pl, miałem i nie bylem zadowolony. Często strona nie działała albo działało bardzo wolno.

Hosting a'la xon.pl czyli o podobnych parametrach? Których?

(M Rzeznik) #3

polecam poczytać o VIPserv.org - ja sam korzystam i jestem bardzo zadowolony

w podstawowej opcji dość tani, a po przeglądzie dostępnych możliwości nawet bardzo tani :smiley:

natomiast od strony możliwości szczegółowej konfiguracji bije tzw. wyższą półkę na głowę albo i dwie (mam porównanie od strony zarządzania z serwerem w nazwie - prawie nic tam ustawić się nie da)

no i płacić możesz nawet za pojedyncze dni :smiley:

(WooQash) #4

Posiadałem najmniejszy pakiet Site5 i bylem zadowlony

(BejDżej) #5

Ja z Boo.pl jestem dość zadowolony. Zależy na jaki serwer z ich listy trafisz. Ale ogólnie administracja bardzo szybko radzi sobie z problemami.

(Don Elte) #6

Ja kiedyś korzystałem z Netarterii i bardzo sobie chwaliłem, żadnych problemów.

Aktualnie mam hosting na LinuxPL.com i również żadnych problemów, a kontakt z administracją w sprawie problemów świetny.

Korzystałem jeszcze z boo.pl i webd.pl ale odradzam.

Poza tym w zakładkach mam jeszcze kilka ciekawych hostingów, które mnie kiedyś zaciekawiły, myślę, że warto sprawdzić:

http://www.neteasy.pl/

http://www.hekko.pl/oferta.html

Pozdrawiam.

(WooQash) #7

Właśnie zastanawiam się nad NetArterią a LinuxPL.com i za nic w świecie nie wiem :stuck_out_tongue: może się ktoś wypowie jeszcze na temat tych 2 hostingów ??

(Luknet83) #8

Od prawie roku korzystam z LinuxPL.com. Szczerze polecam ten hosting. Świetne parametry konta, bezawaryjność i niskie ceny. Wcześniej miałem do czynienia z nazwa.pl, home.pl i kilkoma innymi hostingami. Jedyne co przebiło jakością i możliwościami LinuxPL z którego korzystam prywatnie to mój służbowy hosting na serwerach firmy w której pracuje ale to już inna bajka.

Nie wypowiadałem się wcześniej bo pisałeś że zależy ci na miesięcznych płatnościach bo na roczne cię nie stać a LinuxPL.com ma opłaty roczne. Jednak jeśli wystarczą ci parametry najniższego pakietu to chyba niecałe 50 zł warto wydać na raz bo to nie jest aż taka duża kwota.

(Don Elte) #9

Polecam bardziej ten drugi ze względu na panel administracyjny.

Na Netarterii jest (a przynajmniej było jak ja używałem-rok temu)... Plesk :?

Na LinuxPL jest sto razy lepszy DirectAdmin.

Co do niezawodności to oba na tym samym poziomie. Z obsługą techniczną to samo, żadnych problemów nie miałem.

(WooQash) #10

Padł wybór na Linuxpl.com i kropka. Dzięki. mam nadzieję, że nie będę żałował :slight_smile:

(stream) #11

WooQash , proserwer.pl najlepszy. Firma nie krzak i tanio!

(Explorermateusz) #12

W sumie jak się nie ma dużych wymagań i 2 bazy ftp, mysql, pgsql oraz 2 GB bez reklam, bez transferu i za DARMO wystarczą to przy jako takiej znajomości języka niemieckiego bądź angielskiego można założyć sobie konto/domenę na www.bplaced.net

Z tym, że ostatnimi dniami mają drobne problemy techniczne, ale chyba w ciągu tygodnia to zdążą naprawić i wtedy wszystko będzie OK :slight_smile:

(WooQash) #13