Jaki wybrać hosting?


(Pan JK) #1

Witam! Mam taki problem. Aktualnie tworzę stronę internetową w HTML. Już prawie ją skończyłem ale zastanawiam się nad hostingiem. Najlepiej żeby nie było żadnych takich (nie wiem jak to nazwać) np. mojastrona. cba.pl, mojastrona. prv.pl. Myślałem nad hostingiem boo.pl, owszem jest płatny ale przynajmniej tani. Tylko nie wiem czy ma ten dopisek: mojastrona. boo.pl. A może ktoś zna lepszy hosting, tańszy, i bez tego "dopisku. Z góry dzięki :slight_smile:


(klonmarcin) #2

Ja proponuję taki:

jest w pełni darmowy, brak reklam i naprawdę polecam, co do nazwy to kiedyś miałem:

www.mojastrona.netau.net

a teraz widzę coś takiego:

www.mojastrona.netii.net

także myślę, że to lepsze niż cba, czy boo.

:slight_smile:


(Tliber) #3

www.xaa.pl :wink:


(Pan JK) #4

No dobrze, jak na razie odpowiada mi ten 000webhost, ale on jest z tym dopiskiem *.netii.net i ten drugi. Jak ktoś zna taki hosting bez dopisku to bardzo bym prosił. I jeszcze takie jedno pytanie: Czy na boo.pl jak wykupie ten najlepszy pakiet prokonto to będę miał z tym dopiskiem *.boo.pl? Proszę o dalsze propozycje.


(gw82) #5

Czy Ty aby nie mylisz hostingu z posiadaniem własnej domeny? Żaden hosting nie da Ci adresu nazwisko.pl, no chyba, że domena jest gratis, ale w darmowych tego nie znajdziesz. Zawsze będzie Twoja_nazwa.costam*.pl

*- mniej lub bardziej obciachowe, ale zawsze coś tam :slight_smile:


(Pan JK) #6

dobra, wybrałem ten cba.pl, ale może mi ktoś powiedzieć czy jak wykupie ten najlepszy pakiet na boo.pl to będę miał z tego jakieś lepsze korzyści niż np. w cba.pl?


(IcyMat) #7

Co do darmowych domen - chyba w Tokealu (czy coś w ten deseń) można zarejestrować darmowy alias/domenę z końcówką tk, ale nie jestem do końca pewien czy to domena czy sam alias (bo ostatnio się coś pozmieniało, bo na DP pisali o tym) :wink:

Poszukaj sobie na Wikipedii :wink:


(Mayerproject) #8

No więc ten "dopisek" jak go nazwałeś to domena. Żeby go nie było możesz wykupić domenę tanio na:

lub

A jeśli chodzi o hosting, polecam:

lub

Z hostingów polecam smsem boo.pl, a domenę w proserwer.pl smsem a jak chcesz przelewem, to polecam netmark.pl .

Osobiście mam domeny w home.pl, ale tam jest drogo, oraz posiadam domenę w proserwer.pl - smsem polecam. Może smsem przepłacisz, ale jak nie masz konta w banku to szczerze polecam. :slight_smile:


(Barthezz) #9

Zajrzyj na www.hosthelp.pl tam masz opinie kilku użytkowników. Może z tego coś wybierzesz.


(Pan JK) #10

Dobra, już podjąłem ostateczną decyzję. Temacik można zamknąć. Dzięki wszystkim za pomoc. :wink:


(pain3hp) #11

ktoś podał www.proserwer.pl / podobno te serwery sie bez problemu crashuje, tzn padaja nawet od najslabszych atakow :confused:


(Mayerproject) #12

pain3hp - pisałem że padają :wink: Ale domenę można kupić. Jak ktoś nie ma konta w banku - możliwość zakupu smsem. :stuck_out_tongue:


(Irekxara) #13

Odpowiedz proszę ( bo nie warto czytać innych odpowiedzi) chcesz darmowy czy platny ? jak płatny to za ile :slight_smile:


(Pan JK) #14

no żeby nie za dużo, hmm tak do 15 zł, i żeby sms


(Xwars) #15

Z smsowych używałem boo.pl i webd.pl - oba beznadziejne. W sumie nic dziwnego -jak z smsa za 9z + vat firma dostaje pewnie 3 do 5 zł :stuck_out_tongue:


(system) #16

Podłączę się do tematu. Ja z kolei zastanawiam się nad:

http://vipserv.org

http://webh.pl

http://newrails.pl

Czy ktoś miał z tymi hostingami do czynienia? Która oferta pod względem opcji byłaby najlepsza? Pytam, bo nie znam się na tych wszystkich specyfikacjach konta. Raczej patrzę na pakiety 1-2 GB, więcej mi nie trzeba. Mam stronki oparte o e107. Myślałam też nad linuxpl.com, ale w necie wyczytałam multum złych opinii, że oszukują klientów.


(stream) #17

Ja gorąco polecam unixstorm.org


(system) #18

a jakieś hostingi w cenie 30-45 zł rocznie z 1-2 gb?