Jaki wybrać hosting?

Wszelkie pytania związane z wyborem hostingu proszę zadawać w tym temacie. Od dnia dzisiejszego, każdy nowy wątek o tej tematyce będzie automatycznie usuwany z forum.

Poszukuje hostingu do 30pln rocznie, jak do tej pory znalazłem http://www.pdg.pl chcę postawić na nim swoje folio, co sądzicie o tym hostingu, czy może ktoś korzysta z ich usług?

Ja kupiłem domenę i hosting na az.pl za rok zapłaciłem 8 zł. (uważam że na początek to dobry interes)

Oczywiście po roku są większe opłaty.

Nie wiem czy jak już się ma własną stronę to czy az dało by ten hosting darmowy.

Ja polecam wam hekko.pl i jupe.pl sam postawiłem na niej 2 strony na joomla i dobrze działają.

na jupe.pl

za 18,45 zł można mieć serwer na rok, a 2 giga miejsca to spokojnie wystarczająco dla tych któzy nie mają za dużych potrzeb.

na hekko.pl można też dość tanio wykupić domeny-na home samo przedłużenie domeny kosztuje 99 zł. tutaj za tyle będziesz miał domenę na 2 lata.

W dodatku na jednym takim serwerze można mieć kilka stron! To jest naprawdę udogodnienie jak na tak tani hosting.

Serwery mają miejsce w Gdyni a nie gdzieś we Francji czy Niemczech. Polecił mi to mój znajomy który robi profesjonalnie strony.

Odradzam przereklamowane home.pl i nazwa.pl bo tutaj się więcej płaci za marketing.

Sam korzystam z jupe.pl i problemów żadnych. Też polecam swoim klientom i dla nich też zakładam tu konta.

PS

Z tego co pamiętam to Jupe.pl akurat korzysta z serwerów w Niemczech (co wg mnie w niczym nie przeszkadza). Jeśli nie to poprawcie mnie.

Ja polecam http://internalhost.pl/ tanie serwery 12zł rok/Brak limitu transferu (serwerownia: Franca) używam od miesiąca i jestem zadowolony zero przerw w działaniu

Można płacić przelew bankowy/Paypal lub sms (sms: https://internalhost-sms.pl/) ale sms się nie opłaca

Użytkuję od dwóch lat 1and1 i jestem zadowolony. Więc myślę że mogę polecić.

A jak wygląda procedura odnowienia na kolejny rok w 1and1?

Jest automatyczna, koszty dużo większe?

Dodane 13.12.2012 (Cz) 15:39

1and1.pl

Ceny 1&1- > 4,90 + vat po roku 9,90+vat /mies/rok

bo reklama , bo jakość, bo 10 gb / bo transfer bez limitu

hekko.pl

Pakiet EasyPack+

4gb pojemność/ 20 gb transfer/34,90 po roku 66,81

hostinghouse.pl

1 gb pojemność/ 20 gb transfer/ 15 zł + vat/ po roku 25 + vat/

jupe.pl

2gb pojemność/ 10 gb transfer / 18,45 z vat/ po roku

Ma to być serwer dla jednej góra dwóch stron internetowych. Niezbyt mocno rozbudowanych.

Oraz link do jakieś galerii dla znajomych ( opcjonalnie )

Którą stronę polecacie, a którą pominąć ?

Ja korzystam i polecam z linuxpl.com. Dość tania domena i hosting. Na początek na pewno wystarczy.

Ja polecę Ci tą opcję:

hekko.pl

Pakiet EasyPack+

4gb pojemność/ 20 gb transfer/34,90 po roku 66,81

Używam od miesiąca i jeszcze nigdy nie byłem tak zadowolony :slight_smile:

wiem, że sporo ludzi krzywo na to patrzy, jednak… trudno :wink: dodam swoje polecenie: hostinger.pl - darmowy hosting, jednak mile zaskakujący.

przede wszystkim muszę pochwalić obsługę klienta, która darmowych użytkowników traktuje jak wiele polskich firm nawet płatnych nie obsługuje. chętnie odpowiadają na pytania, pomagają i ogólnie mega sympatycznie. niedługo ma dojść też płatny plan, także przeciwnicy darmowego hostingu będą mogli parę groszy zapłacić i też być zadowolonymi :wink:

co do parametrów, to dają 2GB miejsca, 100GB transferu, oczywiście nie ma żadnych reklam (nie polecałbym, gdyby były!), wszystkie potrzebne rzeczy i kilka niepotrzebnych też :wink:

z resztą, zainteresowani sprawdzą sami, także nie będę sięcałkiem rozpisywał :wink:

He aby wybrać hosting, trzeba znać wymogi do czego potrzebny.

Czyli parametry, bez tego nic nie wskuramy :frowning:

1and1 sam mam od 2 lat i o ile pakiety startowe działały dobrze to przy zmianie jest masakra. Nie można zmienić danych żeby na formę było bo nie. Przejść na inny pakiet też nie można. Trzeba przenosić. Pal sześć przenosiny, eksport bazy, import kopiowanie lików kilka zmian w konfiguracji i wio.

No ale… jak się ma bazę koło 26MB to słodko nie jest. Nawet z bazą 7MB były schody. Zaczyna się od tego, że nie ma możliwości importu takiej bazy przez phpmyadmin. Za duża i serwer nie wyrabia. Rozwiązaniem sugerowanym przez support jest import bazy przez SSH. Spoko jest se mówię - ogarniało się nie takie rzeczy. No lipa. telefon do pomocy facet sprawdza i podali złą komendę. Wgrał mi dla testu jedną bazę, komendę podał i niby ok. Wgrywam sam i krzaluny aż żal patrzeć. ponad 200k linii kodu ręcznie nie poprawi. Support w tym momencie nie wie co się dzieje, technicy zajmują się problemem tydzień a ja poświęcam sobotę i ręcznie po kilka tysięcy linijek importuję :slight_smile: Okazało się później, ze w tej mniejszej bazie wgranej przez pracownika supportu też kodowanie było skopane ale nie podmieniłem w pliku konfiguracyjnym i na starej jechałem :smiley:

Innymi słowy do posadzenia stron i zapomnienia o nich jest spoko. Wszelkie migracje z dużymi bazami (chyba 4 najwięcej się udało) w obecnej chwili to problemy i wiszenie na telefonie po 40-50 minut. Mam do nich słabość po tych startowych darmolach na 2 lata, ale przy zakupie zawiodłem się okrutnie.

Serwery stabilne, chyba raz zanotowałem problem.

Polecam Ci hosting nieco droższy niż zakładałeś w swoim budżecie, ale portfel twój zostanie uszczuplony zaledwie o 5zł:)

Korzystam z webion.pl. Jest tam opcja za 35zł netto (za cały rok). Z tego co się orientuję po roku koszty nie wzrastają, nadal jest ta sama stawka. Pojemność 2GB, miesięczny pakiet transferu- 30GB, zarówno baza MySQL, jak i liczba obsługiwanych domen bez ograniczeń. Jeśli nie jesteś do końca przekonany to masz możliwość bezpłatnego testowania przez 14dni.

Pozdrawiam

Witam czy polecacie jakies zaufane firmy hostingowe z mozliwoscia zakupu domeny wystawiajace faktury vat? Nie chodzi mi o duzy transfer i pojemnosc, ale o mozliwsc np miec pod domena maila i bazy danych mysql?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

Witam,

Koledzy proszę o opinie na temat niżej wymienionych hostingów, zastanawiam się nad:

devilmedia.pl - pakiet “Start”

linuxpl.com - pakiet “W1GB”

webd.pl - pakiet “WEBD Mini”

Z góry dziękuję za pomoc.

ja polecam seo-host.pl, maja wiele adresow ip, jak i rowniez maskowanie dns,whois

do tego kozystalem jeszcze z lokoz.info tez ciekawe servery.

jak ktos nie potrzebuje wielu adresow ip to polecam home.pl,

a z hostingow wyzej wymienionych wybralbym linuxpl.com

Potrzebuję hostingu do strony z galerią zdjęć, zdjęcia będą w pełnej rozdzielczości, jeden plik ma 3-5MB, a pojedyncza galeria (dodawana zazwyczaj co dwa tygodnie) przeważnie 10-20 zdjęć. W związku z tym powinien być chyba w miarę duży transfer. Ceny konkretnej nie podaję, bo w ogóle nie wiem jaki powinien być ten transfer.

Co sądzicie o hostingach od “znanych” firm takich jak nazwa.pl, home.pl czy 1&1?

PS. Na razie korzystam ze strony na Facebooku, według mnie to bardzo dobry sposób - ciągła interakcja z widzami, problem w tym, że nie ma możliwości interakcji w wygląd takiej galerii

np:

http://linuxpl.com

, sam będę za niedługo u nich kupował hosting a domena regionalną dostanę/dostaniesz gratis :slight_smile:

Co powiecie o darmowym hostingu fwl.pl?

Szczerze mówiąc to pierwszy raz o nim usłyszałem dopiero wczoraj jednak trochę podejrzane wydaje mi się to, że wszystkie usługi są darmowe a zakładane strony są wolne od reklam… Jak taka firma się utrzymuje? Wyłudzanie i odsprzedaż danych osobistych podawanych przy zakładaniu konta?