Jaki wybrać hosting?

 

Chyba nie wiesz o czym piszesz, w kwestii utrzymania strony nie ma znaczenia gdzie jest jej lokalizacja (chyba że patrzymy od strony reklamowej lecz w tym przypadku i tak nie będzie to mieć znaczenia)

Taki, który spełni nasze oczekiwania. Nie powinien być drogi, jeśli na początku nie możemy dużo zainwestować. I powinien być niezawodny. Pod uwagę weźmy nie tylko to, co piszą osoby, które korzystają, ale także różnego rodzaju publikacje na ten temat.

Witam.

Chciałbym założyć stronę o pogodzie która by pokazywała dane z mojej stacji pogody.

Strona by się opierała na takim szablonie : http://www.weatherforce.org.uk/  a tutaj polska wersja tego samego szablonu http://www.andretti.pl/ moja strona byłaby bardzo podobna do tej polskiej.

Niestety jestem zielony w tworzeniu stron, wiem że muszę zacząć od domeny i hostingu i tu moje pytanie: jaki hosting (z jakimi opcjami) będzie mi potrzebny do takiej strony ?

Czy można jakoś sprawdzić ile dana strona pobiera danych i na podstawie szacowanej oglądalności obliczyć potrzebny transfer ?

Pozdrawiam

Tomek

Poszukuje bezpłatnej lub taniej domeny (hostingu?) Na strony informacyjne z kilkoma podstronami.

Od momentu, gdy mamy już dedykowany dział dla tematyki związanej z hostingiem i domenami, temat zamykam i zachęcam do zakładania nowych tematów :slight_smile:

Na Firehost jestem już chyba z 5 lat i wszystko wygląda jak należy. Plusów wiele, ale najważniejsza niezawodność.
Z mojego doświadczenia - wszystko działa zdecydowanie na plus. Każdy może odpalić darmowy test i sprawdzić.
Absolutnie nie ma powodów do tego, żeby stawiać na droższe usługi.

A ja na Hekko jakieś 8 :wink: Skoro serwer spisuje się dobrze tak długo, to śmiało korzystaj.
Najważniejsza jest niezawodność. Byle jaka usługa nie utrzyma wysokiego poziomu usług przez tyle lat. Skoro zadowolony, to działaj sobie z nimi dalej.

Hekko jest o tyle fajne, że przede wszystkim niedrogie, ponieważ najtańszy pakiet to koszt zaledwie 65zł, a do tego częto mają jakieś promocje na swoje usługi. Na przykład teraz z tego co wiem na ich blogu jest kod rabatowy dający zniżkę 50%!

Tam promocje są praktycznie codziennie :slight_smile:

Hosting powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb. Po co komuś drogi serwer z wieloma bazami danych, z zaawansowanymi funkcjonalnościami, skoro przy statycznych stronach czy nawet przy CMS-ach typu Wordpress czy inne tego typu nie zostaną wykorzystane nawet w 30%.
Z pewnością nie może to być też absolutnie budżetowy hosting, bo będzie się wieszał, a helpdesc będzie pomagał albo nie będzie pomagał - na dwoje babka wróżyła.
Zerknij jeszcze tutaj: https://www.kylos.pl/hosting/

Hekko się nadaje do tarcia chrzanu, wszędzie podają ceny brutto, ceny za odnowienie hostingu z kosmosu wzięte. Jeszcze 4 lata temu można było kupić normalny hosting w normalnej cenie, teraz wszędzie naciąganie klienta jak tylko się da.

Odradzam nazwa.pl - ostatnio mi niezłą mukę strzelili. Długo byłem ich Klientem (blisko 6 lat). Miałem u nich 4 serwery i jednego dedyka. Ponad 200 domen skierowanych na te serwery i co ? Nie mogę już korzystać z moich serwerów, bo za każdą domenę wydelegowaną (czyli nie zarejestrowaną w nazwa.pl) muszę płacić haracz rzędu 30 zł, za tzw. DNS anycast… No i mi tak po prostu z dnia na dzień napisali, że jeżeli nie uiszczę opłaty za to dns anycast a więc niebagatela 6000 zł, to nie będę mógł wyświetlać moich stron w sieci. Spakowałem się i opuściłem raz na zawsze ten ich szajs. Długo już się do tego zbierałem, bo w zeszłym roku np. mieli 4 poważne awarie serwerów i bezpieczeństwa i w sumie przez 8 dni, wszystkie strony nie działały. A więc nara nazwa już na zawsze. Oczywiście nigdy nie trzymałem wszystkich moich stron u jednego hotingodawcy, ale nauczyło mnie to by jeszcze bardziej dywersyfikować.

Firehost. Test darmowy, wybór panelu zarządzania również.
Sprawdźcie sobie.

Zgadzam się w 100% :slight_smile: to jest ciekawe, że ludzie oczekują czegoś najlepiej za darmo i na wysokim poziomie…

Wiem, że wspominałeś o tanim hostingu, ale jeżeli chcesz wrzucać do portfolio swoje zdjęcia to ja bym pomyślał o dyskach SSD. Niestety w Twoim budżecie takiego nie znajdziesz.