Jaki wybrać kodek do najlepszej jakości filmu

Witam. Robię pewien film w Ulead Video Studio 7. Ale 25-sek filmik po zapisaniu ma 3.5 Gb. Próbowałem użyć innych kodeków np XviD MPEG-4 codec, ale wtedy strata na jakości była ogromna… Pomoże ktoś wybrać jakiś dobry kodek, albo sposób kompresji, żeby później ~3 min filmik nie zajmował 40 Gb :frowning: No i żeby dało się to oglądać czyli jakoś nie była zła.

Taranos , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Przypomnę, że zakładając konto na forum potwierdziłeś znajomość regulaminu i zobowiązałeś się do jego przestrzegania.

Jaki plik wyjściowy chcesz uzyskać?

Ile minut ma film i jaką ma rozdzielczość, format (4:3,16:9)?

XviD jest dobrym kodekiem tylko trzeba go odpowiednio ustawić. Żeby film był dobrze zakodowany i w wysokiej jakość musisz użyć 2 przejść wtedy bitrate będzie bardziej płynny. a plik wyjściowy mniejszy. Ale to zależy też jaką wielkość wyjściową ma mieć film 1 cd, 2 cd, 3 cd??

Zainstaluj FFdshow i nim koduj formaty wyjściowe plików.Jakość będzie bardzo dobra i rozmiar mały.

h.264 - jakość bardzo dobra i rozmiar jeszcze mniejszy.

No to tak:

Film będzie miał ok. 3.30 min. Rozdzielczość, myślałem nad 720 x 480, ale może być też 640 x 480 jeśli to konieczne. Format no to niestety nie wiem :frowning: Wielkość wyjściowa też nic mi nie mówi. FFDSHOW - próbowałem, no ale niestety jakoś byłą kiepska, ale nie wiem, może źle skonfigurowałem. H.264 słyszałem ponoć najlepszy, ale nie mogłem znaleźć w google. Sciagnąłem tylko jakiś plik, ale nic się nie robiło, jak go odpaliłem. Można prosić o link?

start > wszystkie programy > ffdshow > konfiguracja kodera obrazu ffdshow

“tryb” przestawiasz na ‘1 przebieg - jakość’ i jakość ustawiasz na 100. Musisz popróbować. Albo zmienić koder,domyślnie jest na mpeg-4

BTW. Jakości ZAWSZE trochę ubędzie,nigdy nie będzie jak oryginalne nie kodowane na nowo video.