Jaki wybrać komputer stacjonarny? Budżet 6000 zł

Cześć,
Potrzebuje pomocy w wyborze komputera stacjonarnego. Będę go używał do montowania filmów i obróbki zdjęć. Moje wymogi:

  1. Zestaw z monitorem
  2. CPU- Intel® Intel 6thGen lub nowszy lub odpowiednik AMD
  3. RAM minimum 32 GB
  4. GPU minimum 4 GB of GPU VRAM
  5. dodatkowy dysk 3TB SSD oprócz windowsowego
  6. dodatkowy dysk HDD 3TB minimum na przechowywanie zdjęć i danych
  7. Monitor minimum 1920 x 1080 22" lub większy
  8. podstawowy zestaw głośników
  9. jakieś wygodne słuchawki bezprzewodowe

Rozmiar i pobór prądu nie gra roli.
Nie zależy mi na światełkach ani nic w tym rodzaju, komputer typowo do pracy.
Komputer ma być możliwie najbardziej wydajny w tej granicy cenowej.

Z góry dziękuję za zaangażowanie w wątku.

Jaki soft?

Wszystko z pakietu Adobe. Głównie Premiere Pro, After Affects, Photoshop, Lightroom.

Tylko 10 od Intela. Starsze… średnio opłacalne. :wink:

Nawet nie chce mi sie pisać
DZIECKO, NIE ZAWRACAJ DUPY
jest główna od śmieci

Nie do końca rozumiem? Możesz powiedzieć o co ci chodzi?

Jasne. Te wytyczne są ze strony Adobe.

Sam wyszukałem coś takiego,

Ze względu na koszty, zrezygnowałem póki co z dodatkowego dysku twardego. Nie wiem też co z domyślnym chłodzeniem czy nie warto czegoś tu zmienić. Tak jak się obawiałem, widze że nadal jest problem z dostępnością grafiki :frowning: Dajcie znać co należałoby zmodyfikować w tym zestawieniu.

Odpuściłbym głośniki (od biedy kupił z olx używane, takie same jak chcesz są za 60 zł) i dołożył do lepszego monitora (większego i o lepszym pokryciu kolorów): ASUS VZ279HEG1R - Monitory LED 27" (26,5"-28,4") - Sklep komputerowy - x-kom.pl

1 polubienie

@jajecpl to jest forumowy głupek nie oczekuj od niego merytorycznej odpowiedzi. Najlepiej od razu ignoruj.

1 polubienie

Nie bardzo, Adobe doskonale chodzi na AMD, a czym więcej softu działa na wielu wątkach, tym lepiej sobie radzi, to nie gry. A ponieważ ciągnie połowę mniej prądu, to nie trzeba rozważać mocniejszego chłodzenia, i trwałość też powinna być wyższa.

Kilka uwag. Dyski kup M2, zamiast dwóch s-ata, weź większy m2, np. SN550 (60 miesięcy gwarancji i dobra wydajność). Jak nie będziesz na tym grał, a na 1650 nie poszalejesz, to kup używane Quadro, aby miało tylko pamięci trochę.

Monitor ma mieć przede wszystkim jak najlepsze pokrycie barw, reszta jest mniej istotna, więc raczej nie szukaj w monitorach dla graczy i do office, bo to padlina jeśli chodzi o kolory.

W tej obudowie to akwarium czy choinkę zamierzasz robić? Kup solidną, niedrogą obudowę, ekranowaną z wszystkich stron, a nie jakieś badziewie dla dzieci na komunie.

1 polubienie

Spłyciłeś, autor podał, że chce conajmniej Intela 6 generacji, a ja zasugerowałem, że 6000 nie opłacają się ( i tu sie chyba zgadzamy, że: I7-6000=I3-10000 ). Natomiast na AMD się zgadzam, pytanie tylko jak teraz ceny wyglądają, bo nie ejstem na bieżąco z cpu.

Jak najbardziej. Generalnie przy programach, jeśli budżet jest ograniczony, AMD wydaje się dobrym rozwiązaniem z uwagi na tańsze chłodzenie, dobrą wydajność w aplikacjach, łatwiejsze wymiany CPU, bo są rzadsze zmiany podstawki.

Czy mogę was prosić o podanie konkretnych produktów jeśli chodzi o obudowe, procesor, dysk czy monitor? Będę ogromnie wdzięczny. Niestety nie wchodzi w grę kupowanie używek, muszę znaleźć jakiś kompromis i wybrać z tego co jest dostępne w sklepach. Mogę wybrać inny sklep niż x-com ale nadal potrzebuje całość dostępną u jednego sprzedawcy wraz z montażem.

Ok @wasabi1084 @hindus za waszymi radami wymieniłem monitor, dyski, obudowę, procesor, a co za tym idzie płytę główną. Proszę zerknijcie czy wg Was zestaw będzie kompatybilny i czy chłodzenie da sobie radę czy może powinienem rozważyć jakieś alternatywne. Upewnijcie też mnie w przekonaniu, że zasilacz który wybrałem bedzie odpowiedni. Dziękuję za wasze dotychczasowe spostrzeżenia.

W tej cenie to chyba można kupić monitor z większą rozdzielczością.

1 polubienie

Tylko ciężko o dobre pokrycie. Jeśli mamy zapas w budżecie to warto

1 polubienie

Ok wymieniłem monitor na taki który ma liczbe wyświetlanych barw 1.07 mld zamiast 16,7mln jak poprzedni.

Czyli to już wszystko? Nic wiecej nie trzeba wymieniać? :smiley:

Dla poszukujących zestawu do podobnych prac w zbliżonym budżecie. Stanęło na takim składaku:
[Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB]599,00 zł
[Patriot 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Viper 4 ]559,00 zł
[Silver Monkey Business Office Wired Set]59,99 zł
[AMD Ryzen 7 3800X]1 349,00 zł
[WD 500GB M.2 PCIe NVMe Blue SN550]259,00 zł
[WD 1TB M.2 PCIe NVMe Blue SN550]459,00 zł
[Philips TASH402 ActionFit Czarne]179,00 zł
[SilentiumPC Vero L3 700W 80 Plus Bronze]269,00 zł
[Gigabyte B450 AORUS ELITE V2]369,00 zł
[Samsung U28E570DSL 4K]999,00 zł
[Natec Bolita] 99,00 zł
[Gigabyte GeForce GTX 1650 OC Low Profile 4GB GDDR5] 1 799,00 zł

Wartość listy: 6 938,99 zł

Dziękuję wszystkim za pomoc!

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.