Jaki wybrać modem z LTE z funkcją routera?

Hej, tak jak w temacie.

 

posiadam internet sieci PLAY, niedawno przedłużona umowa gwarantuje mi zasięg LTE jednak aktualnie posiadany przeze mnie modem/router huawei e586 nie ma mozliwości korzystania z LTE.

 

Pytanie. Jaki router warto kupić aby móc cieszyć się internetem LTE? 

Wymagania: musi mieć możliwość połączenia kilku komputerów/telefonów, slot na kartę SIM :slight_smile: i dość dobry zasięg w mieszkaniu.

 

Myślałem o Alcatel y800… ale cena 250…

 

Pomożecie?

E3372 + Tp Link 3600/4300. Sprawdzone i działające połączenie. Dla pewności możesz jeszcze podłączyć aktywny hub usb, w razie gdyby modem pobierał więcej prądu przy mocnym obciążeniu niż router jest w stanie dostarczyć. To speedtest z tego sprzętu http://www.speedtest.net/result/4072057650.png + antena zewnętrzna LTE Sorensen.

razem 350… 

drogo troche ale nic. jak ma byc dobrze to trzeba spróbować.

czyli.

kupuję modem. ładuję kartę sim. podłączam do routera. i samo ma działać?

co mnie czeka przy ustawianiu połączenia?

 

a co jesli chcialbym kupic to wszystko w jednym zeby moc zabrac taki modem / router na uczelnie? chodzi mi o pozycje alcatel y800? darowac sobie? polaczenia tplinka i modemu nie zabiore z domu w miejsce gdzie jest kilka osob na swiezym powietrzu na przykład…

Zależy jaki kupisz modem czy Hi-Link czy zwykły. Jeśli hi-link to wchodzisz na stronę konfiguracyjną modemu i tam wybierasz operatora, może być potrzeba podać apn. Generalnie konfiguracja nie będzie skomplikowana. Po podłączeniu do tp linka uruchamiasz kreator quick setup http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/tl-mr3420-konfiguracja-dostepu-3g/ i postępujesz praktycznie identycznie jak w tym poradniku.

Ewentualnie chcąc zaoszczędzić możesz kupić właśnie tego TP linka 3420, który jest podany w poradniku. Kosztuje ok. 100zł, jednak zapewnia troche mniejsze transfery, głównie ze względu na słabsze parametry i mniej RAM.

Generalnie routery LTE z wbudowanym modemem są sporo droższe niż takie osobne urządzenia router + modem LTE. Podałem jedną z tańszych propozycji.

Najtaniej : TP-LINK TL-MR 3420 & HUAWEI E3272 . (~320 zł)

dziękuję bardzo za pomoc :wink: