Jaki wybrać najlepszy antywirus dla Windows XP?

Były pracownik Mozilli ostrzega, że antywirusy szkodzą i wystarczy Windows Defender wbudowany w Windows 10 http://m.pclab.pl/news72770.html?utm_source=fb_KS&utm_medium=social&utm_campaign=fb_redakcja

Moja mama ma używa Windows XP już od dekady, zmiana systemu nie nastąpi jednak w trybie „now”, tylko trochę później i trzeba jakoś to przeżyć. Moja mama używa teraz Avasta, do którego sceptycznie podchodzę, bo jest zamulaczem. Mam więc teraz do wyboru trzy programy antywirusowe: Avira, AVG i Pandę. Ale chwila. Producenci tych antywirusów przestali wspierać Windows XP i posiadacze tego systemu muszą pamiętać o ręcznej aktualizacji. Na szczęście producenci programów 360 Total Security, Ad-Aware Antivirus Free+ oraz Bitdefender Free nie porzucili XP i nadal go wspierają. Więc który z nich będzie najlepszym AV dla tego systemu?  

Bitdefender Free nie działa już na xp.

a co znaczy

“Mam więc teraz do wyboru trzy programy antywirusowe: Avira, AVG i Pandę. Ale chwila. Producenci tych antywirusów przestali wspierać Windows XP i posiadacze tego systemu muszą pamiętać o ręcznej aktualizacji.”

jakiej ręcznej aktualizacji?

Byłem na Dobrepgoramy, w wymaganiach sprzętowych jak byk pisało “Windows XP” http://www.dobreprogramy.pl/Bitdefender-Antivirus-Free-Edition,Program,Windows,38429.html

Ta “ręczna aktualizacja” znaczy, że muszę wchodzić do antywirusa w ustawienia, aktualizacje i kliknąć “Sprawdź aktualizacje”, bo aktualizacje nie pobierają się automatycznie na tym systemie. 

Z tych trzech które podałeś stu procentowo 360 Total Security byłoby najlepszym wyborem:

Dziękuję za pomoc :) 

Total Security Essential lepszy.

zwykłe zamulacze systmeu najlepszy jest Windows Defender.

Gdzie spotkasz Windows Defender na Windows XP? Mówiłem, że przesiadki na 10 mama nie zrobi w trybie natychmiastowym.

A kto wie, może wyczyszczenie systemu się mamie przyda. Zresztą ją zapytam, czy chce narzędzia do optymalizacji komputera czy nie. 

normalnie mozna pobrac windows defender na xp

Ciekawe jak

Jak coś to post spamera wyleciał i wygląda jakbyś sam odgrzebywał temat:

A za Defender jako antywirus (nie antyspyware) na XP niektórzy uważają MSE:

dla systemów operacyjnych Windows XP (wymaga co najmniej SP 2 dla architektury IA-32)

Xp nie można zabezpieczyć. Niema najmniejszego problemu z takim spreparowaniem strony www, aby sobie wykonać kod na XP na prawach administratora. Przejęcie tego systemu jest trywialne i są do tego nawet gotowe narzędzia. Nic tutaj nie zdziała jakikolwiek antywirus.

Zerknij na daty… to temat sprzed lat, nieaktualny na dziś. :slight_smile:

1 polubienie