Jaki wybrać nowy dysk 1,5 TB?

Trochę się zastanawiam na zakupem dysku o dużej pojemności 1,5 TB. Nie wiem jaki dokładnie tym modelu wybrać (nie wiem który wybrać) zależy mi na marce Samsunga(do której nie mam zastrzeżeń - mam kilka modeli i do tej pory nie miałem z nimi problemów). Znam niektóre informacje kierując się przy wyborze dysku Dysk Samsung F3 SATA II, 1,5 TB NCQ, 32 lub 64 MB cashe, koniecznie naprawde cichy, 7200 obr./min. W miarę możliwości “najnowszy model” i firmware(bezpieczne, żeby pozniej nie okazało się że wadliwa seria itp.) No i tyle chyba. No i chce, żeby cena mnie nie przerosła w granicach 350-450 zl. Jaki model polecacie?

Polecam tego Seagate:

http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?vgnextoid=511a8cf6a794b110VgnVCM100000f5ee0a0aRCRD

Sam go używam i sprawdza się we wszystkim… Gry, Aplikacje, itp…

Najlepiej 2 dyski po 750GB i raid. Będzie dużo szybszy, jedyna wada to taka, że jak jeden dysk padnie to pada cała macierz.

Żadnego Raida nie chce i 2 dysków 750 GB też nie chce z pewnych względów. Seagate odpada trafiają się wadliwe sztuki.

to może coś z WD są to dobre dyski…

i naprawdę warto by było połączyć dyski w macierz można przez to zyskać wiekszą wydajność lub też bezpieczeństwo przed utratą danych poprzez tzw mirroring

Nie chodzi mi o większą wydajność , bardziej o bezpieczeństwo. A WD to nie są aż dobre dyski. Na Allegro aż roi się od uszkodzonych dyskach. Nikomu długo nie działają więc pózniej sprzedają już jako uszkodzone a poza tym są hałaśliwe(głosno pyrkoczą) tak jak Caviary itp. Ja chcę Samsunga i koniec-kropka tylko jakie są obecnie nowe modele F3 ? HD154UI ???

W końcu ktoś kto umie postawić na swoim i prawidłowo :).

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=20409

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=21885

Te linki co podaleś. Pierwszy link dysk 5400 obr./min - ja chciałem 7200 obr./min… Drugi link: dysk 1 TB …ja chciałem 1,5 TB.

ja kupiłem samsunga story,

niedługo będę mógł ocenić, na razie robię porządki

a mam co robić #-o dyski trzy przenośne WD 2,5 cala 500,160,120 obudowę 3,5 z HDD 160 Maxtor

dzisiaj mogę z ręką na sercu polecić WD 2,5 cala - niesamowite - po eksperymentach z badziewnymi obudowami 2,5 zniechęciłem się do dysków przenośnych, jednak powróciłem gdy przez okaję wpadł mi wd passport. Żadnego tykania żadnych problemów z wydajnością prądową z USB, żadnych podwójnych kabelków, zawsze działają nizależnie od długości kabla.

Niestety nie mam przywiązania do dysków na USB. W sumie dyski na USB napewno są wolniejsze niż dyski podłanczane do płyty głównej…

Ps. Mój pierwszy dysk jaki miałem kiedyś to był IBM o pojemności 180 MB ! Działa do dziś! Bardzo niezawodny! Chociaż jego pracę można okręslić na dźwięk małego odkurzacza :slight_smile: Obecnie nie używam go… Następnym dyskiem nowszym był Dysk Maxtor, mimo, że tak bardzo o niego dbałem nie podziałał bardzo długo. Najpierw BadSectory na poziomie 512 KB. A później przestał działać… Nie mam zaufania do Maxtorów, WD (bardzo zawodne dyski, wiem coś o tym) Tanie dyski a w życiu wiele się naoglądałem tych zepsutych dysków u znajomych i nie tylko bo wszędzie a nawet opinie innych co je użytkowali była niezachwalająca. Nawet Seagate przestał być moim liderem wśród dysków: Głośny, grzeje się i mniej stabilny… mam Seagate(działa, działają)ale to nie to samo co Samsung co również jestem w posiadaniu. Ogólnie z Samsunga F1 jestem bardziej zadowolony…

i na tej podstawie wieszasz psy na innych producentach?

kazdemu zdazaja sie wpadki - ostatnia seagate choc dosc spektakularna, to jednak nie tak straszna (wystarczylo firmware podmienic na nowszy)

akurat mam dosc sporo dyskow i zaden jeszcze sie nie sypnal, ot tak:

3x ATA (maxtor, seagate) i 3x SATA (wd raptor i samsung f3) - chodza od lat non-stop, bo kompa nie wylaczam, najstarszy pochodzi z ubieglego wieku 8)

a to samsung w ogóle dobre dysku produkuje? :|… ciekawe od kiedy… Seagate i koniec kropka :).

Jak już ktoś wyżej napisał:

http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?vgnextoid=511a8cf6a794b110VgnVCM100000f5ee0a0aRCRD

żaden z samsungów nawet mu do obudowy nie dorasta… :slight_smile: a jeżeli jesteś takim fanem samsunga i wszystko w domu musisz mieć z samsunga (na pewno monitor (jakie to jest badziewny sprzet), telewizor i dvd masz z tej firmy… znam takich fanatyków) to sobie kup dysk http://www.ceneo.pl/1413981 bo to im chyba tylko w życiu wyszło… a ups Ty chciałeś 1,5 TB :(… no to nie ma :frowning:

Nie jestem fanatykiem Samsunga. Lecz wiem, że Samsunga wyróznia napewno cisza, chłód i minimalizacja elekroniki(mniej częsći) przeco bezpieczniej, żeby nie zawadzić o te delikatne elementy podczas przenoszenia. A niezawodne napewno bo używam od dłuższego czasu, mimo, że wciąż mam TAKŻE 2 dyski Seagate. Ale taki jeden znajomy z mojej miejscowości to już jest maniakiem, informatykiem itp. komputerowym, składa kompy i naprawia i on stwierdził , że Samsungi żadko się psują a Seagate czasami padają jak muchy :slight_smile: Zresztą widziałem u niego WIELKĄ kolekcje dysków SEAGATE zepsutych oczywiście (zbierał od tych osób co im się psuły kompy)… Ja też kiedyś myślałem ze Seagate produkuje najlepsze dyski, ale byłem głupi bo prawda jest taka , że Samsung jest lepszy …niestety…

alucardp Samsung ma dysk 1,5 TB lecz 5400 obr./min a Seagate 7200 obr./min. Ale przy 4 talerzach taka prędkość jaką Seagate jest napewno mniej bezpieczna…mechanika i głowica musi się bardziej napracować więc nie trudno o awarie… Firma Samsung napewno nie jest taka głupia w produkcji dysków i napewno dba o to, żeby jego produkty były wprowadzane jako sprawdzone a nie np. Seagate puszcza w obieg dyski co mają spierniczone Firmware…

to jak chcesz miec cisze i spokoj (ducha), to wez 2x 1tb f3 samsunga na dwoch talezach… 8)

Brak wejść na 2 dyski SATA(zajęte inne ;/). No chyba, że się da podłączyć 2 dyski do jednego gniazda SATA ???

jak odlaczysz 640gb, to chyba wielkiej roznicy nie poczujesz na stracie - dane przekopiujesz na jeden z 1tb dyskow :smiley:

ps. w sumie masz juz jeden tb dysk, to moze od razu kup 2tb - http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=536500&hl= np. takiego dziwolaga 8)

Już się chyba zdecydowałem, kupię dysk 1 TB Samsung. I myślę, że powinien mi wystarczyć do Wakacji(znaczy się czuję, że pojemność skończy się gdzieś w lipcu) a potem znów będzie brakować miejsca na dysku. No cóż Niedawno kupowałem dysk 750 GB we wrześniu a zostało mi jeszcze tylko 45 GB na dance

troche bez sensu robisz 8)

skoro wykorzystujesz dyski na magazyny (muzyki tez jak rozumiem), to zainwestuj w 2tb - zostaw najszybszy dysk na system (pewnie 640gb f1 :roll: ) a dwie 750gb sprzedaj i kup jeden 2tb, z czasem dokupisz drugi…

ps. czytales temat z linku? koles tez ma niezla kolekcje dyskow :slight_smile:

2 TB - 4 talerze( w porównaniu z Samsungiem to 2 talerze przy 1 TB) , 4 razy głośniejszy bo więcej talerzy i więcej głowic , 4 razy większe niebezpieczeństwo utraty danych :smiley: <żartuje??? > Nie no 2 TB pojemność dla mnie nie robi wrażenia. Bo gdyby to było 10 TB o to dopiero coś! Ale obecnie niektórzy zwiększają pojemność na siłe nie dbając o bezpieczeństwo danych. Nie jest do pomyślenia, że moje dane poszłyby się “kochać” :frowning:

tu chyba mylisz pojecia z raid’em… :roll:

masz dwa dyski po 750gb - razem 6 talezy i z 10 glowic obecnie - wedle twojej teorii jest to bezpieczniejszy uklad od 4/8?

to Twoj wybor, wiec rob jak chcesz - zauwazam tylko mala nielogicznosc postepowania 8)