Jaki wybrać odtwarzacz DVD

Witam

Chcę kupic odtwarzacz DVD budżet to około 200zł, odtwarzacz powienien mieć wejście USB, HDMI, możliwość odtwarzania xvid,divx, może też być czytnik kart opcjonalnie, zastanawiałem się na produktami manty. Co o nich myślicie? Jakie macie z nimi problemy czy działają bez zarzutu? Chodzi mi w większości o to by filmy w formacie divx/xvid (np z pendrive,DVD) były odtwarzane płynnie. No i jeszcze takie pytanie czy jak podłącze dysk zewn 1TB na USB to DVD będzie go widziało? Proszę o konkretne linki/modele :wink:

Z góry wielkie dzięki

kurde no było było pare takich tematów niedawno no ale napiszę już :stuck_out_tongue: z mojej strony polecam Philipsa DVP 5990 http://www.allegro.pl/item927638420_odt … _nowy.html mam 2 takie w rodzinie i z obu jesteśmy zadowoleni, poza tym do tego dvd wyszły nowe softy które dają pare przydatnych opcji … Za tą cene naprawde chyba jeden z lepszych wyborów można jeszcze zastanowić się nad fergussonem ale to ten sam philips w innej obudowie i z badziewnym softem(ponoć). Jak wybierałem sprzęt to dużo naczytałem się o tym że manty odtworzą dosłownie wszystko ale to sprzęt na rok :wink:

a co do dysku to ponoć się da przed i po upgradzie softu(z tym ze po działa ponoć lepiej) i działa bez problemu

I nie bierz samsunga bo nie odtworzysz wszystkich płyt nagranych z komputera przez zabezpieczenia anty-pirackie…Samsung zresztą ma nawet problem z odtworzeniem filmów nagranych ze kamery DVD tej samej marki…

Dodane 27.02.2010 (So) 9:05

Mogę cie zapewnić że nie będzie go widzieć, Takie USB w DVD mają ograniczenia do bodajże MAX 8GB i tylko pendrivy/MP3 i tak nie ma gwarancji że każdy pendrive?mp3 będzie rozpoznany przez DVD…Mi np MP3 sony, dvd samsung Q20 nie rozpoznaje

w jakim sensie ?co ma w sobie czego nie ma ten philips ? chyba tylko tandetną obudowę i głośną pracę i beznadziejny pilot i słaby laser :stuck_out_tongue: sam z ciekawości poszukałem info o tych wiwach no i ma takie opinie a nie inne ale jeśli autorowi tematu to nie przeszkadza i nie jest estetą to proszę może mieć dvd to 30zł taniej ,ale czy się opłaca… :roll:

Dodane 27.02.2010 (So) 11:20

pewny jesteś ? może chodzi ci o USB 1.1? DVD od 200zł mają raczej już USB 2.0… nie chcę się tu teraz wymądrzać bo nie pamiętam dobrze jak bylo z podpięciem dysku do tego philipsa ale wydaje mi się że gdzieś na forum rozwiązali problem i się dało :wink:

Nie znam się aż tak może bardzo na DVD ale też wydaje mi się że markowy odtwarzacz to zawsze markowy…

A co byś powiedział na Toshibe SD-580 ? http://www.ceneo.pl/1856355 lub LG DVX 492H http://www.ceneo.pl/3781920

toshiba z tego co pamiętam wadliwa strasznie a lg okrojone z funkcji na plus jednak idzie mu że ma DTS ale nie ma np. progresywnego skanowania a to jednak duuuużo daje no i ponad podstawowe formaty czyta dodatkowo tylko divix i chyba wma. Ja DVD kupowałem naprawdę długo przekopałem pół internetu :stuck_out_tongue: i w tej cenie nie znalazłem nic lepszego od tego philipsa…

Dodane 27.02.2010 (So) 11:37

a nie lg jednak ma progressiv scan :stuck_out_tongue:

no i już doczytałem odnośnie dyskow, to philips nie ma ograniczeń jedynie co to musi być FAT32 bo z ntfs ma problemy

Jest jeszcze Pioneer DV-410V ale nie ma niestety polskiego menu i możliwości upgrade’u softu jednak jakość w swojej cenie chyba najwyższa. Także rozważałbym tu te dwie opcje albo philips albo ten pionek oba godne polecenia , ja wybrałem philipsa ze względu na możliwość zmiany softu i Divix ultra ale jeśli nie przeszkadza angielskie menu to pioneer też nie będzie złym wyborem :wink:

poczytalem troche i Philipsa DVP 5990 wydaje się solidny no i te aktualizacje też przeważają na jego korzyść. LG DVX 492H czytając to też wydaje się ciekawy i z tego co widze to ludzie nie narzekają na tego Lg, ale czy ma możliwość aktualizacji? o Wiwa właśnie słyszałem że ma słaby laser i pilot nieciekawy. Pioneer odpada możliwość aktualizacji softu też powinien być :slight_smile: bo to dobra rzecz.

Wow hahaha i ta cala przewaga ma być dzięki napisom? no no smakowity kosęk nie biorąc pod uwaqgę tandetnej jakości wykonania i paru rzeczy o których wyżej, poza tym nie wiem skąd mialeś specyfikacje ale txt i srt odczytuje na 100% wiem bo sam testowałem no i nie wiem po co komu więcej foramtów napisów :expressionless: Jeśli to cała przewaga WIWY no to sorry ale daruj sobie co innego jakby czytał np. .rmvb albo .mkv to już co innego :wink:

A jeszcze co do tych niesamowitych opcji które pozwalają na zmianę rozmiaru czcionki to philips też to ma a po upgradzie jeszcze więcej opcji :wink:

no chyba że tak jak piszesz masz Viwe a nie Wiwe no to zwracam honor bo na temat viwy nic mi nie wiadomo

Dodane 27.02.2010 (So) 16:54

no i powiedz mi szczerze kto z tego korzysta ? to tak samo ja mogę powiedzieć że philips wspiera Divix ultra z który zresztą jest na pewno bardziej przydatny niż ten format kosmiczny napisów

Dodane 27.02.2010 (So) 17:00

z tego co wiem wystarczy sie zarejestrować na tej stronie i wtedy mamy dostęp do aktualnego opr. ja osobiście z ich strony nie korzystalem bo nowe softy mam zawsze z forów , na których zresztą jest pare nieoficjalnych softów dużo lepszych od tych producenta

zapewniam cię że nie jestem samotny http://www.hdtv.com.pl/forum/search.php … id=1871713 i jeszcze pare innych by sie znalazło ale po co mam ci się tłumaczyć skoro twoja wiwa jest najlepsza na świecie i odtwarza wszystkie napisy nawet takie co ich nie stworzono, poza tym tam skąd wziąłeś te komentarze chyba zauważyłeś ile ich było i jakie zazwyczaj były, nie będę tu się w ciebie bawił i przytaczał komentarzy o tej całej wiwie a kto zainteresowany to zobaczy ile ich jest i jakie są wiec wychodzi na to ze ty chyba czujesz się samotny, ja poza tym polecałem jeszcze pionnera :stuck_out_tongue: Ja już swoje powiedziałem odnośnie tego co polecam a z tobą galy1 nie mam już ochoty dyskutować bo to do niczego nie prowadzi , sprowadzasz się ciągle do tego ile to napisów wiwa przemiela ech…

Z Mantą to przesadzili :slight_smile:

dobra skończ już bo wymądrzasz się a nawet nie czytasz dokładnie tego co piszę więc daruj sobie

co do obsług klienta to nie wiem jaka jest bo nigdy nie miałem przyjemności korzystać z ich pomocy, ponieważ nic mi się nie popsuło a wszystko co trzeba wiedzieć zawarte jest w instrukcji więc skupianie się na obsłudze jest bez sensu skoro jest nie potrzebna z kolei tak jak mówisz producent wiwy skupił się na dobrym serwisie i obsłudze a niż na produkcji trwałego łatwego w obsłudze produktu :wink:

Jednak w jednym sie z tobą galy1 zgodzę , te produkty manty, wiwy,belwoody itd. to są dobre do pubu itp. z powodu na ich cenę , ale ferguson to chyba nie specjalnie bo cena już wyższa no i robiony na podzespołach philipsa :slight_smile:

a to

proszę cię :slight_smile: może wiwa ,bellwood,a już na pewno ferguson są trochę trwalsze ale korr? to nawet rzekł bym że to to samo albo i gorszy …

OT-y KOSZ