Jaki wybrać płatny kurs tworzenia stron internetowych

Przyznano mi pieniądze z organizacji zajmującej się niepełnosprawnymi na szkolenie zawodowe w zakresie tworzenia stron www. Chciałbym Was prosić o wskazówki dotyczące takiego kursu- do 40 godz, które najlepiej, może optymalnie, przygotuje do pracy. Myślałem o Wordpress’ie, co sądzicie? Wydaje mi się, że przez 40 godz nauczyć się HTML, CSS, PHP, Java Script jest raczej niemożliwe. Może się mylę?

Moim zdaniem racją jest, że w ciągu 40h nie nauczysz się tych technologii, które wymieniłeś. Można się dowiedzieć, że istnieją i ewentualnie poznać ich podstawowe założenia, ale ciężko będzie zrealizować założenia takiego kursu, który pomógłby Ci na rynku pracy. Myślę, że Wordpress to dobry kierunek. Ogólnie chodzi o CMS, czyli też dla przykładu Drupal albo Joomla! Miałem całkiem niedawno szkolenie, które trwało 36h i obejmowało swoim programem właśnie Joomlę. Teraz dużo firm projektujących serwisy wspomaga się CMS-ami, używając odpowiednich skórek (lub samodzielnie je tworząc) i korzystając z modułów. Znacznie ułatwia to konfigurację i późniejszą użyteczność strony.

 

Myślę, że warto poszukać kursów CMS prowadzonych przez wykładowców. Istnieją różne fundacje, których beneficjentami są osoby niepełnosprawne i organizują one różne kursy. Nie posiadam natomiast dokładnych informacji na ten temat ani nie znam takich kursów w postaci e-learningowych kursów.

 

Pozdrawiam.

Niestety muszę was wszystkich rozczarować ale kursy z zakresu html5, css3,php czy  systemów cms tylko nauczą podstaw… 

Miałem na wordpressie głupi szablon i tam są 4 edytory autorskie i każdy jest do czegoś innego… . Niektórych rzeczy nie zrobisz w pierwszym edytorze lecz

Zgoda. Tym bardziej uważam, że jeśli Autor ma skorzystać coś na refundowanym kursie, to niech to będzie kurs polegający nawet na nauczeniu podstaw obsługi CMS niż błądzeniu po podstawach HTML, CSS, PHP, JS i inne, których łącznie nie da się tak sprawnie ogarnąć w tak krótkim czasie.

 

W 40 godzin raczej opanujesz podstawy, a trening czyni mistrza. Jeżeli chcesz zainwestować w swój rozwój to zapoznaj się z oferta kurów eduweb.pl i strefakursow.pl. Ja mam ok. 20 różnych kursów z tych dwóch stron i powiem że nauczyłem się z nich wiele. Przykładem są świetne kursy z eduweb, ale tu np. kurs o css3 trwa 10 godzin, o html5 też a pakiet kursów o zagadnieniach jakie Cię interesuje pewnie dobije do 100 godzin. Kursy z ze strefy kursów są krótsze ale materiał przerabiany dość podobny i cena pojedynczego kursu jest ciut niższa od eduweb. Oba wydawnictwa mają obszerne kursy wordpressa, ale bez podstaw html i css będzie to jedynie powielanie szablonów. 

Tak naprawdę nauka “tworzenia stron” jest prosta. Jeśli pójdziesz w stronę html, php, css, js i innych kwestii, to oczywiście trzeba poświęcić kilka miesięcy lub lat. Jednak jeśli potrzebujesz prostego bloga jako wizytówki czy coś takiego, warto ogarniać CMSy typu Wordpress, Joomla. Mimo to html i php nie zaszkodzi, bo czasem są problemy, których nie rozwiążesz w Panelu Admina :confused:

Wszystko jest proste, tylko trzeba czasu na naukę. 40h… hmm w tym czasie możesz się spokojnie nauczyć podstaw HTML, CSS. Wordpress możesz zostawić sobie na później jak nauczysz się HTML i CSS ; ) później ci się przyda w WordPressie ; ) Co do płatnych kursów to poszukaj w sowjej okolicy jakiś szkół może gdzieś znajdziesz, albo /*ciach*/ lub możesz kupić sam książki polecam z wydawnictwa helion, sam ich używam i są zawsze dobrze napisane.