Jaki wybrac procesor, płyę i RAM

Witam!

Mam zamiar kupic sobie nowa płyte procesor i RAM w przystępnej cenie.

  1. Jaki procesor polecacie? Zastanawiałem się nad Atlonem… Albo Celeronem Bo Semptron raczej odpada ( mały zegar i mało CASCHE) i Pentium 4 (stanowczo za drogi).

  2. Jaki kupic RAM. Widziałem jakis nowy DDR2 bardzo szybki, o dużej przepusytowości i bardzo krutkim czasie dostępu… Czy opląca sie go kupic czy lepiej zainwestowac w sparwdzony DDR (133 czy tam 200 MHz).

Płyta główna GigabyteGa81945PLSocket775(PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

Procesor- Pentium4 3.0 GHzLGA7759 (630 ) 2M/800EM64TBOX

Pamięć - GEIL DDR2 512 PC533

Pamięć - GEIL DDR2 512 PC533

To zależy do czego ma być ten komputer ,ale moge Ci powiedziec jedno że smiga jak się patrzy

Polecam Atlona :slight_smile: Sam takiego posiadam w domu i w pracy rónierz i nie narzekam pracuje bez zarzutu. Polecam. Za taką cenę nie ma nic lepszego :mrgreen: A co do RAM to ja posiadam DDR jest dla mnie wystarczajacy i działa sprawnie, o tym nowym nic nie wiem. :mrgreen:

Jak plyta na socket 939 to mozesz dac takiego

Athlona 64 http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod … _spl=&_ih=

a Ram na konfig z Athlonem narazie DDR2 nie wsadzisz mozesz tylko DDR wiec oczywscie

PC400 mozesz dac taki z CL 2 http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod … _spl=&_ih=

Wszystko zalezy jaka kaska dysponujesz :stuck_out_tongue:

Procesor

Do tego dobra płytka główna. Do tego procesora nie pasuje DDR2, włożysz do niego jedynie DDR najlepiej PC3200 (czyli 400MHz).

Ile masz kasy na wszytko to postaram się pomóc w doborze sprzętu.

Sempron to odpowiednik Celerona. I ich wydajność jest porówywalna.

:shock: Czytanie ze zrozumieniem jest w podstawówce. :x

no co ty, trudno, zeby nowe athlony nie chodzily od DDR, a nowy rozni sie szybkoscia taktowania(np. DDR2 533mhz) i nowym gniazdem ;>

a co do tematu, to polecam jakieś 64-bitowe kucyki od AMD :wink: które to wszamaja na śniadanko celka, a na deser P4, po odpowiednich zabiegach :wink: (czyt. patrz link z podpisu)

A czy opłaca się kupować procesory 64 bit? Jak na razie bardzo mało gier je wykorzystuje. Czy aplikacje 32 bitowe będą chodziły szybciej na 64-bitowym procku?

Inwestycja na przysłośc. Obecnie coraz więcej aplikacji wychodzi w wersjach 64-bitowych. Zresztą nowe procki to tylko 64bitowce :slight_smile:

Nie. Różnice zauważysz dopiero po odpaleniu aplkacji 64-bitowyc. (na 32 bitach wogole sie nie odpala)

mi ACDsee nawet glupieje niekiedy :lol:

chcialbym takiego windowsa 64 :frowning:

a jest jakas znaczaca roznica pomiedzy DDR2 a DDR? Moze warto wiecej zainwestowac na przyszłosc albo chwile poczekac. Moze kpuic płyte z gniazdami na zwykły DDR i DDR2

siapek jeśli chcesz to poczekaj do czerwca wyjdzie nowe gniazdo pod AMDeki obslugujace nowe procki AMD (podstawka AM2) i włąsnie ddr2, a starsze uklady pojda w dół.