Jaki wybrać procesor?

(system) #1

Witam! Chciał bym zmienić procesor. Aktualnie mam AMD Duron 1000 MHz. Moja płyta główna to ECS K7S5A. Na co patrzeć przy wybieraniu procesora? Bo na tym się wcale nie znam. Proszę o pomoc w tej sprawie, aby ktoś mógł mi to wytłumaczyć. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

(JNJN) #2

Podaj jeszcze wersję płyty PCB,dokumenty płyty lub pisze na płycie.

A ile masz kasy na to.

Podaj szczegółowo resztę komponentów kompa.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=84205

http://forum.idg.pl/index.php?setskin=1 … opic=40748

(system) #3

ram mam 256 ale dokupuje na allegro 1gb gościu dobrał odpowiednią. P

Karta graficzna NVIDIA GeForce2 MX 100/200 (Microsoft Corporation) (32 MB)

Nazwa płyty głównej ECS K7S5A (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej SiS 735

A zasilacz to gdzie mogę sprawdzić w programie everest home edition? O kase to tu nie chodzi, ważne by był szybszy

(iwa nike) #4

słaba karta . wymień na R 9550 i kup SEMPRON 2200/2400 SOCKET A (tylko nie jestem pewnien czy płyta to obsłuży) i napewno odczujesz wzrost wydajności .

raczej nie

otwórz kompa i zobacz co pisze na zasilaczu

(JNJN) #5

Pisze na obudowie zasilacza,poczytaj podane linki.

Słaba karta grafiki,jeśli chcesz wymienić CPU trzeba i wymienić kartę grafiki,dołożyć pamięci,prawdopodobnie wymienić zasilacz,inne - nie wiadomo czy to się opłaca,czy nie lepiej kupić nowy komp.

(Rastko1) #6

Żeby zasilacz sprawdzić to musisz zdjąć poczną ścianke obudowy

I sprawdź jaką wersje płyty masz pisze to albo w lewym dolnym rogu płyty albo nad AGP

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 10:31

Na moje oko płyta obsługuje procki do Athlona 2600XP

Tylko o FSB 100/133

(system) #7

chyba jednak kupie nowego. Bo i tak on jest już stary i wszystko by było trzeba w nim zmienić, a tak jak nowy nie będzie trzeba się męczyć. Dzięki za pomoc. Pozdro

(iwa nike) #8

jak będziesz potrzebował pomocy w wyborze podzespołów to napisz na forum

(system) #9

spox:) Dzięki za chęci oraz za pomoc:) Na pewno napiszę. Pozdro