Jaki wybrać program do nagrywania płyt?

Oryginalnie mam dołączone Roxio. Zrobiłem reinstalację systemu bez Roxio i teraz zastanawiam się jaki wybrać? Interesuje mnie bezpłatny, lekki dla systemu i po polsku. Patrzyłem na kilka programów dostępnych na tym portalu, ale żadnego z nich nie używałem i nie wiem czym się kierować przy wyborze, mogę zrobić losowanie, który wybrać, ale ta metoda wydaje mi się mało wartościowa. Dlatego piszę pytanie do Was. Może napiszecie jakich używacie i dlaczego je polecacie, będę miał jakiś odnośnik. Mam system Vista.

Nie sugeruj się nazwą, proponuję CDBurnerXP http://www.dobreprogramy.pl/CDBurnerXP, … 13218.html

“Mały” o dość dużych możliwościach, stabilny, działa bez problemów na większości sprzętów.

Mały, lekki, ma wszystkie potrzebne opcje. U mnie sprawdza się wyśmienicie : http://www.dobreprogramy.pl/BurnAware-F … 13053.html .

Jeżeli chcesz mieć trochę więcej opcji (np. wypalanie LightScribe), to polecam Ashampoo Burning Studio 2010 9.24 Advanced http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu … 12487.html

Program może nie tak “lekki” jak CDBurnerXP, ale jest naprawdę dobry. Bardzo prosta obsługa (Nero przy nim to czarna magia), przyjazny użytkownikowi interfejs.

Jak najbardziej polecam. Nigdy nie miałem problemów z programem firmy Ashampoo. Jest w nim wszystko czego od programu nagrywającego możemy wymagać.

a może darmowa wersja Nero 10 ''Darmowa wersja znanego programu Nero 10. Funkcjonalność darmowej wersji Nero ograniczona jest do podstawowych funkcji nagrywania płyt CD/DVD. ‘’ http://www.programosy.pl/program,nero-free.html

osobiście nie używam żadnego programu przerzucam pliki bezpośrodnio na płytke w systemie jeśli ktoś nie potrzebuje rozbudowanych funkcji nagrywania to wystarczy :slight_smile:

djosdanielos , czy widziałeś w pierwszym poście "lekki dla systemu "? Nero nie jest lekkie dla systemu, nawet ta zubożona, darmowa wersja.

Dzięki za pomoc. Wybrałem jeden z proponowanych. Aby wszyscy byli zadowoleni nie powiem, który wybrałem :slight_smile: