Jaki wybrać program do nagrywania płyt?


(mistrz1) #1

Oryginalnie mam dołączone Roxio. Zrobiłem reinstalację systemu bez Roxio i teraz zastanawiam się jaki wybrać? Interesuje mnie bezpłatny, lekki dla systemu i po polsku. Patrzyłem na kilka programów dostępnych na tym portalu, ale żadnego z nich nie używałem i nie wiem czym się kierować przy wyborze, mogę zrobić losowanie, który wybrać, ale ta metoda wydaje mi się mało wartościowa. Dlatego piszę pytanie do Was. Może napiszecie jakich używacie i dlaczego je polecacie, będę miał jakiś odnośnik. Mam system Vista.


(Cedar) #2

Nie sugeruj się nazwą, proponuję CDBurnerXP http://www.dobreprogramy.pl/CDBurnerXP, ... 13218.html

"Mały" o dość dużych możliwościach, stabilny, działa bez problemów na większości sprzętów.


(system) #3

Mały, lekki, ma wszystkie potrzebne opcje. U mnie sprawdza się wyśmienicie : http://www.dobreprogramy.pl/BurnAware-F ... 13053.html .


(Yeenisey) #4

Jeżeli chcesz mieć trochę więcej opcji (np. wypalanie LightScribe), to polecam Ashampoo Burning Studio 2010 9.24 Advanced http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu ... 12487.html

Program może nie tak "lekki" jak CDBurnerXP, ale jest naprawdę dobry. Bardzo prosta obsługa (Nero przy nim to czarna magia), przyjazny użytkownikowi interfejs.


(Wolfgar) #5

Jak najbardziej polecam. Nigdy nie miałem problemów z programem firmy Ashampoo. Jest w nim wszystko czego od programu nagrywającego możemy wymagać.


(djosdanielos) #6

a może darmowa wersja Nero 10 ''Darmowa wersja znanego programu Nero 10. Funkcjonalność darmowej wersji Nero ograniczona jest do podstawowych funkcji nagrywania płyt CD/DVD. '' http://www.programosy.pl/program,nero-free.html

osobiście nie używam żadnego programu przerzucam pliki bezpośrodnio na płytke w systemie jeśli ktoś nie potrzebuje rozbudowanych funkcji nagrywania to wystarczy :slight_smile:


(Cedar) #7

djosdanielos , czy widziałeś w pierwszym poście "lekki dla systemu "? Nero nie jest lekkie dla systemu, nawet ta zubożona, darmowa wersja.


(mistrz1) #8

Dzięki za pomoc. Wybrałem jeden z proponowanych. Aby wszyscy byli zadowoleni nie powiem, który wybrałem :slight_smile: