Jaki wybrać router do neostrady 512/1 MB?

(Paisse) #1

Mam obecnie neostradę 512, wkrótce 1 MB. Na routerze działa maksymalnie 4 komputery.

Muszę sprawić sobie nowy, ponieważ poprzednie: Speedtouch 546 oraz D-Link 504-t uległy zepsuciu.

Szukam więc routera niewaryjnego, niekoniecznie nowego, może być używany, niedrogiego w cenie do max 50 zł.

Mam łącze kablowe, potrzebuję routera na 4 wejścia ethernetowe.

Jakie modele możecie mi polecić?

(Ulth) #2

TP-Link TD-8840T (Annex A)

polecam go, sam używam - zero kłopotów

i do tego tani - za 80 zł już można nabyć.

Z używanymi bym nie ryzykował.Za 50 zł ciężko coś dostać...

(Tliber) #3

Tak jak pisał ulth , TP-Link TD-8840T. Tu masz linka do allegro: http://www.allegro.pl/item850080610_tp_ ... nex_a.html

(krzysiekx) #4

Ja polecam Ci trochę droższego, ale równie dobrego TP-Link TD-8901G.Sam używam do Neostrady i nie mam żadnych problemów.

(Mefisto) #5

Ale czy warto oszczędzać na routerze? Kumpel ma tplinka ale pod kablówkę (kupił rok temu za 90zł) i wiesza mu się jak tylko odpali torrenty :/. Na Twoim miejscu wziąłbym po pierwsze nowy, a po drugie firmowy, np. takiego netgeara:

(Ulth) #6

Ważne, żeby router miał dobry qos, chociaż między Bogiem a prawdą w większości to pic a nie qos i trzeba mieć cFoosSpeed'a.

(Mefisto) #7

Nie każdy potrzebuje routera z dobrym QoSem, można zainstalować Netlimmiter i na to samo wyjdzie. Jak rozmawiamy o tańszym sprzęcie to trudno wymagać, żeby miał wszystko to co ten z najwyższej półki. W dalszym ciągu twierdzę, że lepszym wyborem byłby DG834G.

(Jacekhe) #8

Wart uwagi TP-Link TD-8901G

(Mefisto) #9

Jak już się rozkręcamy na nieco inne modele to dokładając więcej kasy można mieć netgeara dgn2000, który położy wszystkie rzucone tu propozycje. Kwestia czego kto potrzebuje, ja zawsze stawiam na 1 miejscu niezawodność, bo nie ma nic bardziej wkurzającego niż awaryjna elektronika.

QoS przydaje się szczególnie przy korzystaniu z netu na kilku kompach naraz, podany przeze mnie model ma zaawansowane sterowanie przepustowością.

(Lukasz Kryj) #10

Chłopak wyraźnie pisze, że chce coś do 50 zł a wy mu dajecie propozycje po 100-200 zł.

Pentagram Cerberus. Sam taki mam. Przez rok używałem (torrenty, gry online, nocne sciąganie plików).

Zero problemów.

Tutaj ktoś sprzedaje go za 40 zl (licytacja)

http://www.allegro.pl/item869414890_rou ... s_kpl.html

(Mefisto) #11

Dobra jeśli chce brać za 50zł to nie będę go powstrzymywał, tylko wyraźnie napiszę: poniżej 100zł nie kupi dobrego routera z wbudowanym modemem do neo. To co podałeś pentagrama to śmiechu warte: czy to w ogóle ma wifi? Wyżej podałem linka do DG834G, który jest rozsądnym minimum do neta z tepsy.