Jaki wybrać VPN stawiający na bezpieczeństwo i prywatność?


(Marcineez) #1

Coraz więcej czytam o tym co dzieje się na świecie w kwestiach prywatności i bezpieczeństwa, a raczej ich braku. I zastanawiam się nad wykupieniem VPN, możecie coś polecić?


(Ptadeusz) #2

Najlepszy i najszybszy i nie zrywający połączęń to securittykiss w wersji darmowej masz 300 mb dziennie ale waro wydać kasę i kupić , któryś z dostępnych planów :OLIVINE , MALACHITE , JADEITE i najdroższy EMERALD ( duża ilość serwerów i dostępnych krajów ) w najdroższej wersji jest nielimitowany czyli można go używać non stop bez żadnych ograniczeń :slight_smile:


(falcon32) #3

a może po prostu logmein hamachi.


(Marcineez) #4

Jak wygląda u nich kwestia przechowywania logów?

Interesuje mnie tylko OpenVPN.


(Ptadeusz) #5

Szczegółowe dane są automatycznie kasowane po 10 dniach, a jedyną informacją jaka pozostaje, jest ilość zużytego transferu.


(MrBeckham666) #6

cyberghost vpn jeżeli chodzi ci o coś takiego.

 


(Marcineez) #7

Jeżeli zależy mi na prywatności i bezpieczeństwie to chyba oczywiste że rozwiązania z zamkniętym źródłem nie są tym czego szukam.


(roobal) #8

W takim razie dlaczego uważasz, że Linux jest be? Bo jeśli nie korzystasz z BSD, Haiku, Syllabe czy innego otwartoźródłowego systemu, to znaczy że korzystasz z własnościowych systemów jak Windows lub OS X, które nie dają Ci gwarancji, że system nie narusza twojej prywatności.


(Marcineez) #9

Wcale tak nie uważam, moje ambitne wypowiedzi typu "linux ssie" mają na celu rozpoczęcie dyskusji. Sam zacząłem używać Linuksa już dawno, jakieś 14-12 lat temu, a od jakiś 6 lat Debian jest podstawowym systemem na większości urządzeń w domu.

Dlaczego temat wylądował w "Na luzie" jeśli ewidentnie dotyczy sieci?


(roobal) #10

Myślę, że kwestie prywatności powinny być opisane w polityce prywatności. Podejrzewam, że chodzi Ci o to czy dostawca bez problemu oddaje służbom państwowym logi?

Myślałeś może nad postawieniem własnego serwera VPN na VPS? Jeśli tak, to unikaj VPSów na OpenVZ. Tu miałbyś kontrolę nad logami.

Za to prowokacyjny :wink:

Ja osobiście przenoszę tematu typu wybór dostawcy internetu czy właśnie serwera VPN do Luzu, bo pomimo że jest związany z sieciami, dotyczy wyboru usługi, a w sieciach uważam, że powinno się rozwiązywać problemy z nimi związane.


(Marucins) #11

Nie wiem czy wybór w 100% trafiony ale skorzystałem z NordVPN. Sporo osób chwali w obecnym czasie.

 

O ile pod desktopem wszystko jest intuicyjne - tzn ściągasz aplikację którą dba o twoje bezpieczeństwo i w razie lipy wytnie aplikacje, które wcześniej określisz. O tyle ja bardziej chciałbym dostosować ruter, który zajmie się “buszowaniem” w sieci.

 

I teraz czy ktoś spotkał poradnik, albo wie jak ustawić Asuswrt-Merlin firmware tak aby łączył się nie do 1 a do 2, 3, 4 serwerów gdy te poprzednie nie odpowiadają a gdy zdarzy się tak że połączenie będzie zerwane, albo na czas łączenia do innego serwera VPN będzie coś np. pobierane to transfer zostanie odcięty?

 

PS Jeśli ktoś chce spróbować VPN a nie chce w przyszłości przepłacać to można skorzystać z linku: http://nordvpn.com/ (każdy z nas dostaje -20%).


(moh3r) #12

https://mullvad.net/en/


(Karolmitak12) #13

http://vpn-24.pl/#top