Jaki wybrać wentylator do zasilacza OCZ ZT-SERIES 750W

Witam

Kupiłem nowy zasilacz OCZ ZT-SERIES 750W

link:http://www.emarket.pl/cz%C4%99%C5%9Bci-komputerowe/ocz-zasilacz-zt-series-750w-fully-modular-80-plus-bronze-atx12v-v2-2-active-pfc-ocz-zt750w-eu/p-c3109136

Po kilku minutach obciążenia kompa, zasilacz zaczął strasznie buczeć, musiałem nawet podglosnic głośniki żeby coś slyszeć, wyłączyłem obciążenie i zasilacz dalej buczał przez dobre pół godziny przy zerowym obciążeniu. Chciałbym zmienić wentylator w zasilaczu gdyż strasznie mnie to irytuje. Bardzo prosiłbym o podanie kilku cichy i wydajnych wentylatorów do tego modelu zasilacza. Dodam również że w obudowie mam dodatkowo 2 wentylatory + 2 z karty graficznej no i 1 z procka. Sprawdzałem temperature procka oraz w środku obudowy i wydaje sie być dobra.

Komp:

Zasilacz: OCZ ZT-SERIES 750W

Płyta Główna - GIGABYTE P67A-UD3

Procesor - Intel Core i5-2500K Sandy Bridge

Karta Graficzna - Gainward GTX 260 Core 216 55 nm Golden Sample

Pamieć - Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

1 HDD - Samsung 500GB 7200rpm SATA2 16MB (HD502IJ)

2 HDD - Seagate 250GB 7200rpm 16MB SATA2 (ST3250410AS)

Napęd DvD - Samsung S223C

Chris182 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeśli jest to nowa zasiłka to uszkodzony jest układ sterowania wentylatorem i nadaje się na gwarancję a nie do wymiany wiatraka.

Chris182 , nie byłbym pewien czy to zasilacz tak hałasuje. Zatrzymuj po kolei wszystkie wentylatory które masz w obudowie i sprawdź.

I stracić gwarę przy okazji. Może na gwarancji by uznali…

Jest to napewno zasilacz, a konkretnie wentylatorek zatrzymałem go na sec, i przy okazji uszkodziłem jeden z ramion wentylatora i całabudą troche telepie, i teraz jeszcze bardziej hałasuje przy wiekszym obciazeniu wiec zdecydwanie wolalbym zmienic wentylator

Wentylatory mają klasyczne wymiary. Musisz go zmierzyć i szukać tego samego wymiaru. Wentylator to raczej proponuję kulkowy. Dobre są firmy SUNON gdybyś szukał zamiennika. Możesz też odczytać dane ze swojego wentylatorka i szukać takiego samego. Trzeba go najpierw wymontować. Sprawdź też czy jest to wentylator z dwoma czy z trzema przewodami. Trzyprzewodowe są z pomiarem obrotów, dwuprzewodowe bez. W zasilaczu będzie prawdopodobnie 80 mm. Wentylatorek trzeba co jakiś czas oczyścić i nawet można czymś posmarować pod naklejką (jakimś olejem) na jakiś czas to pomaga, ale to raczej rada na przyszłość skoro połamałeś łopatki.

W jakiej epoce Ty żyjesz? :smiley: Wentyl 80mm w markowym zasilaczu z modularnymi kablami o mocy 750W? :lol:

Z resztą skoro sprzęt na gwarancji to mógłby spróbować reklamować, tyle, że ta ułamana łopatka może spowodować nie przyjęcie go…

Zasilacz wg specyfikacji ma wentyl więc coś takiego mogło by pasować (od najtańszego)

http://allegro.pl/fander-roxo-140-went- … 76537.html

http://allegro.pl/enermax-uctb14-tb-sil … 95236.html

http://allegro.pl/be-quiet-silentwings- … 07425.html

Niepotrzebnie w tym grzebałeś, możliwe, że w takim wypadku nie uznają ci gwarancji jednak ja bym próbował ewentualnie wymienić u producenta za opłatą. Wymiana na inny niekoniecznie wyeliminuje pierwotną usterkę czyli to, że wentylator nie chce zejść z obrotów - tu masz identyczny temat http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudowy-f54/Zasilacz-OCZ-ZT-750W-bronze-t344637.html

A dalej

Gratuluję trafności porady właśnie pomogłeś chłopakowi zepsuć zasilacz i być może stracić gwarancję :wink:

Nie kazałem mu wtykać nic w zasiłkę, miałem na myśli sprawdzenie wszystkich INNYCH wentyli w obudowie, a, że chłopak mnie źle zrozumiał to nie moja wina :expressionless:

stało się :confused: prawda jest taka że niepotrzebnie grzebałem, zapoznałem się z tematem co kolega wyzej wkleił, sądze że powinni wymienić zasilacz ale teraz boje sie o te złamane ramie wentylatora :confused:

Pisz do producenta może uda się naprawić za opłatą i utrzymać gwarancję. Jeśli nie to wrócimy do tematu i jakiś wiatraczek sobie wybierzesz ale tak czy inaczej prawdopodobnie zasilacz będzie musiał odwiedzić serwis żeby wymienić kontroler obrotów.

Szotek, w takich wypadkach trzeba precyzyjnie i z umiarem się wypowiadać bo jeśli chłopak zabrał się do tematu od strony wymiany wentylatora w nowym zasilaczu, nie znając przyczyny usterki to nigdy nie wiadomo jak zinterpretuje niejasno sformułowane porady.

Na przyszłość - każdy wentylatorek można zatrzymać na sekundę lub dwie i nic się nie powinno stać ale trzeba go lekko i z wyczuciem przycisnąć w środkowej części, a nie wpychać ołówek czy co to tam było między łopatki. Nie tyczy się to wiatraczka od zasilacza, do którego przeważnie nie ma dostępu.

Tak tylko producent jest gdzies w Holandii, koszty wysyłki będą spore, dodam że kupowałem zasilacz na allegro bo był o 50 zł tańszy niż w innych sklepach, zajrzałem do paczki i niedali nawet paragonu czy faktury :confused: tylko instrukcja, okablowanie i pokwitowanie odbioru paczki.

Witam

tutaj masz bardzo podobny temat

http://forum.pclab.pl/topic/669337-Wymi … laczu-OCZ/

i myśle,że najlepszym rozwiązaniem u ciebie będzie wymiana tego wiatraka

Poszukaj serwisu w Polsce. A podstawą do realizacji gwarancji jest chyba w takim razie faktura. Jeśli jej nie ma to pisz do sprzedawcy niech Ci przyśle pokwitowanie wydania towaru z magazynu ponieważ ma do tego obowiązek. Może być tak, że sprzedał zasilacz taniej bo wiedział o usterce. I to jest jeden z powodów dla których warto dać parę złoty więcej i kupić w normalnym sklepie.

mam fakture odrazu napisałem do nich podając numer faktury itp… niepotrzebnie ułamałem jedne z ramion wiatraczka… teraz sie martwie czy mi wogóle coś sprawdzą jak zobaczą ułamany wentylator :confused: ale co do kontroli obrotów to jest zepsute i jak najbardziej podlega gwarancji:/

Dodane 15.05.2012 (Wt) 20:51

przeczytałem topic i co do ułamanego wiatraczka sie przyda ale gnębi mnie ta zepsuta kontrola obrotów przy obciążeniu, nawet gdybym kupił nowy i najbardziej cichy wiatraczek to nie wyobrażam sobie wiecznego chodzenia zasilacza na maxa, to bez sensu pozatym szybciej sie z użyje.

Dodane 21.05.2012 (Pn) 15:52

wysłałem w piątek zasilacz wraz z całym okablowaniem gwarancja itp itd. Dzisiaj dostałem wiadomość od serwisu że Okres reklamacji warunkowej może wynieść około 3 miesiące lub w uzasadnionych przypadkach dłużej. Serwis będzie dokładał wszelkich starań aby okres ten był jak najkrótszy.

W przypadku opinii odmownej, klient zobowiązuje się do pokrycia ewentualnych kosztów takowej opinii oraz kosztów transportu wymaganych przez serwisy zewnętrzne.

Opis przyjęcia warunkowego: Uszkodzenie mechaniczne wentylatora

Co ciekawe o najważniejszej usterce czyli Uszkodzony układ/termistor lub cały układ sterowania PWM/kontroler obrotów nic nie napisali. Z powyższej treści rozumiem że zasilacz zostanie wysłany do głównego producenta czyli OCZ tak ?