Jaki wybrać Windows?

Witam, chciałem zaczerpnąć porady odnośnie systemu Win. Obecnie mam zainstalowany Win. 7 Home Prem. 64-bit, ale problem jest w tym że jest on po niemiecku i za bardzo nie wiem jak go zmienić a po drugie czasami chcę zainstalować pewne programy a te znowu nie chodzą na 64-bit. Mam lapka Packard Bell Easynote TJ72, procesor AMD Athlon II X2M320, HDD 640 GB i 4 GB RAMu. Może od razu zaznaczę że nie używam komputera do grania. Z tego co się orientowałem to były instalowane na tych komputerach oryginalnie Win. Vista 32-bit i 64-bit a także Win. 7/32 i Win. 7/64. Może jakiś znawca mi doradzi co najlepiej zainstalować? Z góry dzięki. 

 

Cześć,

 

Windows 7 64-bit, przy 32 bitowych systemach nie wykorzystasz w pełni 4GB pamięci ram.

Dzięki za szybką odpowiedz. Ale większość programów które chcę zainstalować nie chodzą na 64 bitach.

Cześć, 

Możesz podać przykład takich programów? Większość programów 32 bitowych bez problemu działa na systemie 64 bitowym.

Chodzi mi głównie o programy do diagnostyki samochodowej m.in.: CLIP, Lexia, Diagabox, itd.

Cześć,

 

Z takimi programami nigdy nie miałem do czynienia, więc muszę uwierzyć ci na słowo, że są z nimi problemy na 64 bitowym systemie. W takim przypadku chyba faktycznie nie pozostanie ci nic innego niż instalacja systemu w wersji 32 bitowej, tylko musisz mieć świadomość, że nie wykorzystasz w pełni całej pamięci ram, którą posiadasz. Nie wiem także jak wygląda kwestia licencji, w przypadku zmiany systemu z 64 bitowego na 32 bitowy. Poczekaj jeszcze na pomoc kogoś bardziej znającego się na rzeczy, może znajdzie jakieś inne rozwiązanie.

Cześć http://www.dobreprogramy.pl/Edycje-systemu-Windows-7,News,11428.html  tu są róznice miedzy systemami win 7

I tak chciałem zakupić nowy Win. z OA w języku polskim, i dlatego tez pytam jaka jest różnica między tymi win. 7 o które napisałem we wcześniejszym poście.

Programy 32 bit działają na W7 x64 dzięki System Windows on Windows (SYSWOW64) .

Tak, ale kolega może korzystać z - o dziwo! - oprogramowania 16-bitowego, którego już x64 nie pociągnie.

A czy będzie mi chodził na tym kompie Win. 7 ultimate ? pytam bo tam są jakies wymagania sprzętowe i nie wiem czy mój sprzęt je spełnia. Jednym z nich jest karta graficzna która musi być:

Urządzenie graficzne DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym

a moja jest: ATI Mobiliti Radeon HD 4570 , nie mam kompletnie pojęcia o co tu chodzi ?

Polski pakiet językowy W7 :

http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/updt/2009/08/windows6.1-kb972813-x64-pl-pl_6b228326c2f7ef6406242671600b499746ff3454.exe

Opcje regionalne i językowe przestawić na polski (restart) .

 

Karta będzie . Sterownik AMD spełnia wymagania (karty 3XXX w zwyż) .

 

Programy można spróbować uruchomić w trybie zgodności z W XP .

zawsze możesz zainstalować VMware i utworzyć wirtualną maszynę np z xp.

 

patrzałeś tryby zgodności?

Bez problemu.

Pakiet językowy nie przysługuje wersji HP

Pobrałem to wszystko poprzestawiałem i dalej mam Niemiecki język, coś jeszcze muszę zrobić ?

Przecież napisałem, że pakiet językowy nie jest przeznaczony dla wersji HP.

Aha, faktycznie nie doczytałem, czyli zostaje mi tylko kupno systemu z j. polskim ?

Tak