Jaki wybrać zasilacz komputerowy do 600 W?

Jaki wybrać zasilacz komputerowy do 600 W?

Mam obecnie zasilacz Chieftec 560 W jest w pełni sprawny. Jedynym mankamentem jaki ma to pod niskim lub zmieniającym się obciążeniem po prostu odgrywa melodie (ćwierkający, szeleszczący , piszczący itp. dźwięk cewek).

Niechcę trafic znów na “niepewny zasilacz”.

Zależy mi na pewności, który zasilacz na pewno nie będzie miał piszczących cewek.

Poza tym musi się wyróżniać naprawdę cichą pracą wentylatora o mocy podobnej 560 … 600 W. No i cena nie wygórowana :wink: Proszę nie polecać zasilaczy z górnej półki bo mój portfel tego nie udźwignie.

Podaj cenę, podaj konfigurację. Ale idę o zakład, że 600W na pewno nie jest potrzebne. Ja polecam Corsair CX600, OCZ ZT-Series 550 bądź OCZ StealthXStream2 600W, lub OCZ ZS-Series 550 zasilacze z przedziału 250-320zł :wink:

XFX Core 550W

Cena 250-300 zł.

P55A-UD4

GTS250 TwinTechTurbo OC

4x2 GB RAM

5 dysków( w tym jeden SSD)

i5 -760

DVD nagrywarka

no i chyba tyle.

Komputer nie służy do gier, renderingu itp.

600 W potrzebne ponieważ lepiej wybrać większą moc:

zalety: wentylator pracuje na niższych obrotach (co z a tym idzie cichsza praca)

późniejsza rozbudowa…

Ważne: Chcę znać opinie TYLKO tych osób , które mają konkretny zasilacz i mają już doświadczenie. Proszę nie pisać dowolnych modeli z internetu :slight_smile:

Ja niedawno kupiłem sobie taki http://www.morele.net/zasilacz-ocz-fatal1ty-750w-modular-sli-psu-led-80plus-ocz750fty-un-321447/ i jestem zadowolony, bo jest cichy i ma odpinane kable. Mocy ma dużo w zapasie, więc działa cicho i stabilnie.

EDIT: ten zasilacz ma 6 wtyczek SATA oraz 2-4 dla grafiki PCI-Ex.

Aha zapomniałem napisać, że musi mieć dużo "MOLEX"SATA.

I dwie WTYCZKI 12 V (do karty graficznej) - {widziałem w niektórych zasilaczach tylko jedną…}

Dodane 23.11.2012 (Pt) 16:54

Pablo_Wawa - wszystko mogło być OK ale widziałem i wyczytałem komentarz użytkownika (ma podświetlenie na czerwono i , że nie da się tego wyłączyć?

Ano ma podświetlanie, z tym że świeci on do wnętrza komputera. Przy zwykłej metalowej obudowie raczej nic nie widać na zewnątrz.

I żeby nie było - ja Cię na niego nie namawiam, tylko informuję o tym, na co ja się zdecydowałem. :slight_smile:

To nie jest tak do końca powiedziane. Tanie zasilacze będą się szybko “męczyć” bo są zbudowane na starszych, przestarzałych podzespołach i są mało wydajne, droższe, lepiej skonstruowane zasilacze, często, jakby się mogło wydawać, o niższych parametrach nie powinny mieć problemu. Słowem, płacisz mało - dostajesz mało. Przy twoich parametrach spokojnie wystarczy porządne 500-550W. Ja już na porządnych 550Wattówkach montowałem po dwie grafiki, procesor i trzy-cztery dyski, zestawy działają do dziś :wink:

Pozdrawiam

PS: rada na przyszłość, nie patrz na watty a na to co zasilacz ma w środku. Z zasilaczami jest jak z aparatami cyfrowymi, na co komu 16milionów megapixeli jak optyka to tylko małe oczko, które można o kant d… potłuc.

Zasilacz Fortron FSP RAIDER 550W 85+ 80PLUS BRONZE 21 dcb. Ok. 240 zł.

3 molexy, 6 sata - W lutym kupiłem słabszego fortrona Bronze do starego zestawu 5 lat, - jest dobry.

Ja mam miernik poboru mocy i teraz ten sam komputer z nowym zasilaczem OCZ 750W pobiera z 10-15% mniej mocy niż jak miałem gorszy zasilacz Modecom 500W.