Jaki wybrac zasilacz pod nową konfiguracje?

Witam. Chiałem zmienic komputer i zakupic następujący : intel core 2 duo E8600 3,33 … geforce gtx 280 … 4 gb RAM… płyta główna pod procesor też jakas dobra…obudowa coolermaster cosmos … Jaki radzicie mi wybrac zasilacz jakiejś dobrej marki do 400-500zł tak zeby pociągnął ten sprzęt z zapasem? :?:

Corsair 750W :slight_smile: 14cm fan będzie cichy i dobrze chłodził, mocy będzie na zapas :slight_smile:

To może podasz budżet, złożymy ci cały od początku do końca :slight_smile:

Corsair 750W będzie spoko do tego.

Karta i procesor raczej sie nie zmienią bo zalezy mi na dużej wydajności…tylko nie wiem czy dałbym radę samemu podkęcic tego procka bo podobno ma w tym duże możliwosci…możecie jeszcze mi poradzic jaką wybrac płyte główną

Ja bym ten zestaw widział inaczej:

HD 4870x2

MSI P45 Platinum

2x2GB Patriot LLK

Corsair 650TXEU

E8400

Samsung F1 640GB.

Ojj GTX 280 jest dobry i jego bym nie zmieniał (fanboy) procek jak w pierwszym poście dobry co do reszty to dart rex ma rację.

GTX 280 do mniejszych monitorow/rozdzielczosci, a 4870 X2 do wiekszych monitorow/rozdzielczosci.

chce do tego zestawu wziąśc monitor LG “22” LCD L227 WT-PF więc dlatego wybrałem gtx280 bo podobno w monitorach 22 calowych i niżej sprawdza sie lepiej niz konkurencyjny radeon …dysk jakiś 1Tb tak zeby juz go nie zmieniac…sugerujecie 2gb RAM? przyznaje ze wolałbym 4 tylko jakie to musiałyby byc…ddr2 ,3 czy 4?

Jeszcze mam pytanie: czy w tym zestawieniu które podałem wszystkie nowe gry z crysisem na czele bedą śmigac w wysokich ustawieniach bez jakiejś przesadzonej rozdzielczosci powiedzmy do 1360x1124 bez zacięcia? Bo nie wiem czy może pcozekac do premiery nowe karty nvidi geforce gtx350

Pamięci bierz najlepiej 2x2GB Patriot LLK i wtedy na pewno bezie Coi crysis śmigał. Nawet ta najnowsza druga część.

A czy na tym 22 calowym monitorze który napisałem karta Radeon HD 4870x2 sprawdzi się? Tzn czy wydajnosc będzie duża?

Nie wiem co wy w ogóle na ten monitor tak ciśniecie

Poprostu będzie większy ekran, a rozdzielczość na każdym dobrym LCD nawet 19’ możesz ustalić większą

BTW 700W zasilacz ci nie potrzebny

550-600W starczy spokojnie

X2 w testach nie wypada znacznie lepiej od pojedynczej wersji, dopiero przy wysokiej rozdzielczości zaczyna wykorzystywać swój potencjał. Ja brał bym GTX 280.