Jaki wygląd?Jaki komunikator? Czyli jak wygodniej


(Crisuuu) #1

Witajcie. Od niedawna mam internet i tak sobie myśle aby sie pobawic... I zwracam sie do was.. Jaki proponujecie dobry ciekawy komunikator internetowy? Taki żeby był wygodny, ciekawy, ladny wygląd i tak ogólnie...I chodzi mi jeszcze o wygląd systemu. Wiem że sa packi typu Vista Inspirat VTP i chce abyscie mi doradzili jakis ładny, pewny i niepsujący nic w systemie pack

Pozdrawiam was wszystkich i czekam na odpowiedzi :slight_smile:


(Spam) #2

Nie napisałeś, jakiego dokładnie systemu używasz.

Komunikator – Miranda IM (bo wnioskuję, że masz Windows).

System – dla Windows XP/Vista najmniej destrukcyjne jest zainstalowanie patcha dla uxtheme.dll, czy jak ten plik się teraz w Viście nazywa.


(Rykendo) #3

może AQQ?


(Kpc21) #4

Jaki masz system operacyjny?

Ja używam Tlena.pl. Ale wszystkie kontakty na mojej liście to numery GG.


(Crisuuu) #5

No system Windows XP. Zainteresował mnie komunikator Konnekt. Ma ktoś z was? tzn napewno ktos ma ale czy umiecie sie w tym bawić zeby jak najlepiej go rozbudowac?


(Chosen) #6

z komunikatora proponuje AQQ 2.x


(Spam) #7

Konnekt zdechł daaawno temu i nie jest już rozwijany.

Nie polecamy.

AQQ1/2 ma natomiast małe możliwości zmiany wyglądu (największe ma Miranda IM), w dodatku AQQ lubi sypać błędami.


(piotrskonieczny) #8

Konnekt nie jest zły ale mi wysypywał czasami jakieś błędy... I ni jest już dalej rozwijany a szkoda bo fajny jest :] a polecam również AQQ łatwy i przyjemny w obsłudze i konfiguracji :]

-- Dodane 16.01.2009 (Pt) 15:01 --

jest pełno skórek zwłaszcza do wersji 1.* więc nie wiem o czym Ty mówisz

Mi jakoś nie sypie ani razu nawet przy wersjach Beta. A co do Mirandy to nie jest najłatwiejsza w konfiguracji... a nawet bym powiedział, że jednym z najtrudniejszych polskojęzycznych komunikatorów.


(Spam) #9

„Pełno” to za duże słowo w porównaniu do innych komunikatorów. Ale trochę ich tam jest. Tylko problem w tym, że AQQ przez swój kosmiczno-archaiczno-zamulająco-nietrafiony system skórkowania (HTML i CSS w kontrolce IE, trzymajcie mnie), nie daje zbyt wielkich możliwości, poza zmianą fontów, kolorków i tełek. Ba, przez te cyrki nawet nie można natywnego interfejsu włączyć, więc wyglądem AQQ będzie odstawać od systemu.

W Mirandzie tych problemów po prostu nie ma. O stopniu trudności konfiguracji nie było mowy w temacie, nie wspominając już o tym, że Miranda po skonfigurowaniu jest niesamowicie wygodna i użyteczna.


(Chosen) #10

Ja sam narazie testuje AQQ 2.x i problemów ze zmiana wygladu (chodz podstawowy jest wporzadku) nie miałem nie wspominajac o jakis innych wyskakujacych błedach...a wiec złej opini o programie nie mam a jest bardzo korzystny/łatwy/lekki w komunikacji/rozmowie z innymi


(simian raticus) #11

Wszystkie testowałem ale najlepiej wypada Miranda, bo ma najwięcej wtyczek oraz największą możliwośc konfiguracji.


(dragonn) #12

Ja ostatnio przerzuciłem się z AQQ 2.0 na http://www.pidgin.im/, obsługuję nawet protokół MSN, ale nie wiem czy obsługuje rozmowę wideo, a w to wątpię, no ale cóż nie ma nic idealnego, przydała by się jeszcze obsługa skype, ale i tak jest świetny :smiley: .