Jaki wymienić element w PC aby zwiększyć wydajność ogółu

Jestem graczem, wiec jak w temacie, chcę zmaksymalizować wydajność mojego kompa aby zwiększyć liczbę klatek w danej grze. Co zmienić, wymienić itp. aby uzyskać najlepszy tego rezultat.

Parametry PC:

  • Windows XP Professional, Service Pack 2

  • DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+

  • memory kingston 2gb ddr2 400mhz

  • GeForce 9500 GT 512mb

  • Płyta główna MSI K9N4 Ultra-F (MS-7310) (3 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

nie mam pojęcia, jakie inne informacje mógł bym podać jeszcze, żeby ułatwić wam odpowiedź na mój temat.

Pozdrawiam :slight_smile:

Ile masz ma modernizację? Podaj model zasilacza. Do gier na pewno musisz grafikę zmienić.

I system zaktualizuj.

Masz marną grafikę, przy twojej konfiguracji możesz spokojnie dokupić lepszą kartę i będzie ok. Cały komputer jest dość przestarzały, więc wymiana innych komponentów nie wchodzi w grę, najwyżej wymiana całego komputera. Włóż grafikę GF 9800 GT, lub Radeon 4850 i odczujesz duży skok do przodu w grach

już dość przestarzały? ■■■■■■■, biedak ponad półtora roku ma dopiero :slight_smile:

na modernizację mogę przeznaczyć powiedzmy 1000zł, ewentualnie sprzedaż PC i złożenie nowego, czyli wycena starego i dołożenie w tym przypadku do max 1500zł na nowy ale z tym więcej problemu i na razie mam inne priorytety na wydanie aż tylu pieniędzy

system zaktualizować? ale, że win na 7, czy jak? mój XP jest mocno skonfigurowany na wydajność i nie sądzę, żeby tutaj jakieś aktualizacje pomogły

co do zasilacza… ibox, model: dr-8400btx, max 400W, pfc

Procesor:

AMD Athlon II X3 450 /3.2GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ 269 zł

Płyta główna:

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ 210 zł

Pamięć RAM:

A-Data 2GB 1333 CL9 70 zł

Karta graficzna:

Gigabyte Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP 459 zł

Zasilacz:

Fortron FSP460-60GHN 460W 169 zł

1177 w sklepie esc.pl, można wstawić lepszą grafikę np HD6850

lub kupujesz sam zasilacz i grafikę, za obecny, za każdą cześć z obecnego zestawu możesz dostać 120-150 zł, popatrz na allegro po ile takie proce chodzą, płyty lub podobne modele, seria k9n, nie patrz na aukcje gdzie ktoś za taki proc i płytę chce np 450 zł bo za tyle to on nigdy tego nie sprzeda, chyba że znajdzie kogoś kto nie odróżnia komputera od lodówki i ma za dużo pieniędzy.

Masz SP2, od dawna jest SP3, inne poprawki związane z bezpieczeństwem też warto zainstalować, bo przy lukach w systemie to Ci nawet antywir nie pomoże.

no nie wiem, może jednak najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana tej karty graficznej oraz dokupienie 2gb ramu, chyba powinno to dać sporego kopa mojemu kompowi, oraz nie rozumiem dlaczego miał bym wymieniać zasilacz? niby jak jego wymiana, ma wpłynąć na wydajność kompa?

Jak nie będziesz zmieniał systemu na x64 to starczy jak kupisz 1GB, 4GB system 32 bit nie wykorzysta, ale jak masz zamiar zmienić system np na win7 x64 to można od razu brać na zapas większą ilość.

To sobie poczytaj, do wydajności nic nie ma, ale do stabilności czy żeby było w ogóle co wzmacniać (bo marny lubi spalić parę innych części lub wszystko) dobry się przydaje.

http://www.techfanatyk.net/zmien-zasila … -psychoza/

tak, przy zakupie ramu, zmieniam system na x64. Pytanie brzmi, wywalić tego kingston’a i kupić coś lepszego? jak tak to co i ile? karta graficzna, darmik24 podał geforce 9800 gt, ta sama pamięć co 9500, wiec jest sens to zmieniać? czy może podany przez Ciebie Radeon HD5770 albo coś delikatnie słabszego ? i jednak się skusze na ten zasilacz Fortron FSP460-60GHN 460W

procka podkręcę i zmiany w grze COD:BO powinny być odczuwalne :slight_smile:

Zostaw te Kingstony, i tak na tej płycie za wiele nie podkręcisz, można nawet dać sobie z tym spokój. Masz 1x2GB czy 2x1GB, płyta ma tylko 2 sloty na RAM, przy 2x1GB jesteś zablokowany, albo zmiana kości, lub opcja 1GB zostaje, drugą wyciągasz i kupujesz kość 2GB Kingstona z tym samym CL co obecna i masz 3GB.

http://www.msi-polska.pl/index.php?func … ncat_no=1#

max 2x2GB pociągnie.

Grafikę kupuj 5770 podstawa to niski pobór, i 9800 są gł w wer Green z obniżonymi taktowaniami, a to nic ciekawego. Nie mierz wydajności kart po pamięciach, porównaj sobie tu obecną z innymi podanymi.

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

mam jeszcze jeden slot na ram :slight_smile: więc kolejne 2 gb? czy może da radę upchnąć tam 4gb kość ?

ten radek, dobry :slight_smile: mam sentyment do nich, 1 komp śmigał na radku

prześpię się z tym, jutro przeczytam wątek na nowo :slight_smile:

dzięki Tobi.

Kolejne 2GB, o zbliżonych lub takich samych parametrach, przy marce Kingston raczej problemu ze znalezieniem nie będzie na 99,99% masz z CL6. Więcej jak 2x2 płyta nie pociągnie, to budżetowa konstrukcja tylko dwa sloty i jeden z najtańszych chipsetów z serii nF5.

do kupilem 2gb ramu, kartę grafiki radeon hd5770, teraz muszę wymienić zasilacz ale nie mam pojęcia na jaki, tego frotronu nie mogę znaleźć na ebayu, więc jak by ktoś mógł zerknąć na http://computers.shop.ebay.co.uk/Power-Supplies-/42017/i.html?_catref=1 i jakiś konkretny model mi pokazać, a ja go z miejsca kupuje :slight_smile: