Jaki wyświetlacz najmniej prądożerny?

Który z wyświetlaczy w telefonach naj mniej pobiera prądu? Bo dla mnie to jest priorytet.  Z tego co wyczytałem to Amoledy czarne piksele sa poprostu wyłączone, także jeśli bym miał czarne motywy to będzie naj mniej prądu pobierało tak? Jak to sie ma do innych popularnych wyświetlaczy (TFT itp.)?

AMOLEDy nie są wcale energooszczędne. Ba! To jedne z najbardziej prądożernych wyświetlaczy. I wcale nie ratuje ich to, że przy pewnych barwach(czarny) pewne rejony wyświetlacza mogą być wyłączone.

Najmniej energii potrzebują ekrany w technologii IGZO.

Priorytetem nie jest najbardziej oszczędzający ekran, ale jego wielkość oraz usługi w tle, które obciążają system a przez to baterię. Dopiero powyłączanie usług często odpytujących system pozwala na jakiekolwiek oszczędności.

Nie ma najmniejszego sensu przebierać w jakości wyświetlaczy, jeśli nie bierze się pod uwagę jego wielkości i co jest także ultra ważne - ich rozdzielczości.

Niestety mało jest słuchawek z tym wyświetlaczem.

 

Ja wiem o tym kolego:) Dlatego właśnie preferuję mniejsze słuchawki (takie około 4,7 "), i wolałbym miec na nim roota aby potem posuwać to do mi zbedne czyli gapps i niektóre komponenty systemowe. Ale do tego jeszcze dochodzi wyświetlacz bo on też zżera sporo prądu, dlatego własnie zapytuję tu który wyświetlacz byłby lepszy pod tym względem i jak go skonfigurować (poza oczywiście wspomnianymi wyżej opcjami i jasnością ekranu).