Jaki Wzmacniacz do głośników?

Jaki tani Wzmacniacz aby go podłaczyć pod minijack i z tym pod kompa,i żeby podłaczyć do niego kilka kolumn głośnikowych ?

Nie zabardzo się na tym znam dlatego pytam.

W oczy mi się rzucił taki wzmacniacz:

http://allegro.pl/technics-su-3-stereo- … 28385.html

Czy on spełni moje wymagania ?

Chodzi mi tylko o to żeby podłaczyć go do kompa i do kilku kolumn głośnikowych,żeby w miare dobrze ciągną.

Proszę o doradzenie(na kasie nie śpie)

Podaj nam parametry tych kolumn (moc i impedancję), albo chociaż ich model.

Czyli ile dokładnie?

Jak coś brać, to coś lepszego: Pioneer, Denon, Yamaha, Harman Kardon. Za Technicsami osobiście nie przepadam.

nie wiem jeszcze jakie kolumny wezmę do tego,ale aby nie za drogie,może ktoś przedstawi kilka połączeń wzmacniacza z kolumnami…

W tym temacie nie za dużo wiem…

Moc podana przy tym Technicsie (93W), który zaproponowałeś to nie jest moc wyjściowa, tylko pobór prądu. Z takim poborem to on ma ze 2x20W.

Może coś takiego: http://allegro.pl/mocny-wzmacniacz-pion … 71492.html ? 2x80W/4Ohm, możliwość podłączenia 4 kolumn.

http://allegro.pl/nowe-kolumny-vk-1004- … 20995.html

http://allegro.pl/wysoki-model-2-kolumn … 50569.html

http://allegro.pl/kolumny-2sz-nowe-gwar … 05386.html

chodzi mi o takie kolumny… chyba że się kompletnie do niczego nie nadają

minimum 3 takie kolumny bym chciał mieć

Na początek ten wzmacniacz powinien Ci wystarczyć, musisz niestety wiedzieć, że Technics budował swój sprzęt w nieco zawiły sposób, oraz trochę trudny do naprawy. O ile będziesz szanował wzmacniacz, to będzie on działał przez lata. Technics dla początkującego jest nawet dobrym pomysłem, chociaż nie ma on jakiejś kosmicznej jakości dźwięku ( Technicsy grają jak na mój gust nieco płasko) to do muzyki i filmów, oczywiście słuchanych z umiarem wystarczy. Jak na moje przeczucie będzie on miał ok. 30~40W w kanale przy sin 1kHz, czyli całkowicie wystarczająco do domu. Kolumny, jak Ci zależy na kasie, to kup od wieży (dużej), jak masz nieco większe fundusze to voice kraft, clatronic, czy inny Chińczyk, przy jeszcze większych funduszach można by się pokusić o Tonsila Space '86 jakąś Diorę, czy Altusy. Przewody do kolumn najlepiej przy takiej mocy ~1 - 1,5mm^2 przekroju. Sygnałowe poleciłbym nie najtańsze, ale też nie ma co przepłacać.

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania pisz na tascomster@gmail.com, lub gg 9294740

Te kolumny to porażka na całej linii. Patrz na produkty firmy Tonsil, Celestion, Infinity. Zestawy tych firm są droższe, ale jest to już coś lepszego niż jakiś voice kraft.

Voice Kraft czy inne Dixony to chińskie zabawki mające podane parametry niepoparte żadnymi pomiarami/robionymi na “odwal się” (zły dobór częstotliwości do danego głośnika, nieodpowiedni czas testu).

Diora + Altus. Może jeszcze WS442 :D? A Space 86 - nie są to złe kolumny, ale można mieć o wiele lepsze za podobną cenę, za jaką schodzą na allegroszu.

dzięki za pomoc przez gg

biorę ten:

http://allegro.pl/fisher-ca-905-400-wat … 30552.html