Jaki wzmacniacz do PC + Xbox360 + LCD Samsung?

Witam

Mam problem z którym się borykam od pewnego czasu. Mianowicie posiadam głośniki Creative GigaWorks ProGamer 5.1 G500, monitor LCD Samsung T240HD i konsole Xbox360 Arcade HDMI.

Zanim kupiłem konsolę próbowałem podłączyć LCD aby odbierać telewizję przez głośniki Creative. Jednak ta próba nie dała rady ponieważ głośniki te są przystosowane do kompa, nie mają wejść zewnętrznych czinch itp. Teraz kupiłem konsolę i również nie wiem jak ją podłączyć bezpośrednio do tych głośników. Boję się że bez wzmacniacza może w nich coś siąść. Poszukuję wzmacniacza zewnetrznego do którego będę mógł podłączyć monitor (czinch audio), Xbox 360 ( czinch lub wejście optyczne) + PC do karty dźwiękowej (mini-jack). Co waszym zdaniem powinienem kupić ?

powinieneś kupić wzmacniacz kina domowego + zestaw kolumn 5.1

ile masz kasy na to ?

ale dlaczego ja posiadam dobre głośniki, lepiej grają niż nie jedno kino domowe, poza tym do małego pokoju nie będę pakował kina domowego. Chcę tylko wzmacniacz na zewnętrznym zasilaniu abym mógł odbierać dźwięk z konsoli lub monitora na głośnikach bez włączania kompa.

mówisz o tym -->Creative GigaWorks ProGamer 5.1 G500

no to musisz kupić wzmacniacz kina domowego !

tylko że podłączanie głośników(pierdziawek) od Creativa do jakiegokolwiek

porządnego wzmacniacza audio jest ryzykowne…

Ile masz kasy na taki wzmacniacz ?

A w tym wzmacniaczu Creative GigaWorks ProGamer 5.1 G500 nie ma

wejścia analogowego AUX, gdzie można podłączyć jakieś źródło dźwięku

bez pośrednictwa komputera ?

jest minijack aux in ?

no, tam tylko stereo możesz podłączać…

nie ważne ze stereo mogę podłączyć bo te głośniki mają wbudowany procesor dźwięku który automatycznie rozdziela sygnał stereo na 5.1, bez żadnych kodeków, programów 5.1 czy ustawień windowsa.

Czyli aux in pod jakikolwiek wzmacniacz i gra gitARA :stuck_out_tongue: