Jaki wzmacniacz GSM kupić?

U nas jest słaby zasięg play, czy można poprzez wzmacniacz gsm, zrobić lepszy zasięg, jeśli tak, to jaki kupić?

W Polsce takie urządzenia nie są legalne.

1 polubienie

To co zrobić?

Sprawdzić jak wygląda zasięg innych sieci. Można też kombinować z WiFi Calling z Orange.

Wszyscy mamy w rodzinie play, bo, mamy pakiet darmowy w play.

Wzmacniacze są legalne tak jak jest legalne posiadanie czołgu w rękach prywatnych.
Cytat

W przypadku problemów z siłą sygnału komórkowego, należy zwrócić się do swojego operatora z wnioskiem o zainstalowanie odpowiedniego urządzenia. Tylko instalacja wzmacniacza dokonana przez operatora sieci daje gwarancję, że problem z sygnałem w naszym otoczeniu zostanie rozwiązany bez szkody dla innych użytkowników telefonii komórkowej.

Więc najpierw zwróćcie się pisemnie (tylko na piśmie bo inaczej olanie na 250%) do swojego operatora.

Aha, dobra

Ale nie macie zasięgu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ile macie abonamentów w rodzinie i ile za nie placicie?

ps. Play Wam raczej nie założy wzmacniacza. Ale warto próbować.

Mamy na karta, pakiet za 30 zl

30 zł za wszystkich? Czy 30 zł za jedną kartę sim? Ile macie tych kart? W domu macie Internet? Wifi? Jeśli tak, jakie łącze? Za ile? Im więcej informacji tym lepiej.

Słowo klucz. To, że są nielegalne to pewny skrót myślowy. Tak jak z antyradarami podajże, czy nawet z czołgiem wspomnianym, Idź do zakładów w podajże Mielcu (PGZ?) i kup czołg normalny. Pokażą Ci palec i to nie wskazujący. Dla Ciebie czołg nie może mieć „cech bojowych”, czy jak to tam było (były podajże wyjątki dla np. muzeum, czy coś ale tutaj dokładnie nie pamiętam, więc nie będę się wypowiadał). Tak samo antyradary, używanie ich jest zakazane (mieć to sobie możesz nawet i na palety).
Tak samo jest z wzmacniaczami GSM, mieć sobie możesz mieć i całą halę najdroższych ale nie możesz sobie wziąć i używać. Niedozwolone jest NADAWANIE NA PAŚMIE JUŻ ZAJĘTYM, przez kogoś innego, a tak jest w tym przypadku, autor nie jest „siecią Play”, jej właścicielem lub osobą której udostępniono pasmo. Nie ma żadnego prawa do pasma i do nadawania na tym paśmie, a więc nie ma prawa do korzystania z wzmacniaczy GSM, bo retransmitują na tym samym paśmie, komunikacje innego podmiotu, który nadaje na swoim paśmie. I sama to potwierdzasz, sama mówisz, że Play musi to zrobić, nie autor. Więc stwierdzenie że są nielegalne, nie jest może idealne, właśnie jest skrótem myślowym ale w tym kontekście jest prawidłowe.

Sorry, że się „pruje” ale to jest w porządku wobec innych, nie każdy może mieć taką świadomość prawa (i techniki) i przez takie cytaty jak Twój, ktoś może nieświadomie narobić sobie kłopotów. Bo przecież wzmacniacze są legalne. Tak są ale nie ich używane.

Tekst do którego zalinkowałem, zaczyna się od: „Nielegalnie instalowane…”

1 osoba ma ten pakiet, a reszta ma bez pakietow. mamy wifi, 600 mb/s za 64 zl

Czy próbowałeś ustawić połączenie w Play na roamingu Orange? W taryfie voice jeszcze jest to dostępne, sprawdziłem to z simką Play taryfa „Play na karte Rok Waznosci konta” i włączony pakiet 2GB. Z voice (rozmowy) to powinno trybić, na uruchomionym pakiecie internetowym też (na zrzutach to widać). Z taryfą stricte internetową (data) to nie wiem, w internecie userzy piszą, że ten roaming nie włącza sięAle te inne karty są wpięte w 1 pakiet za 30 zł, bo inaczej trzeba płacić za jakiś rok ważności konta jak używają telefonu tylko do ostrzegania „pokój się pali :fire:”.

„Nie wiem, nie znam się” ale czy „instalowanie” nie oznacza „użytkowania” w pośredni sposób? W sensie, sam wspominasz „nielegalne instalowanie” (nie posiadanie), w artykule który sam podlinkowałeś jest: „…poprzez samodzielną instalację wzmacniaczy GSM…”, dalej „…Właśnie dlatego używanie wzmacniaczy ściśle regulują przepisy prawa, które jednoznacznie stwierdzają, że prawo do ich instalacji i konfiguracji posiadają wyłącznie przedsiębiorcy telekomunikacyjni, posiadający ogólnopolską rezerwację częstotliwości wykorzystywanych do świadczenia usług za pośrednictwem stacji bazowych1. …” - i tutaj właśnie wchodzimy na tematy o częstotliwościach i nadawaniu, kto może takie urządzenia „uruchamiać” czy „może dołączać do sieci” "Allegro nałożyło na sprzedających obowiązek informowania nabywców o nielegalności samodzielnej instalacji, chętni na towar się znajdują, " - nic o braku możliwości sprzedaży, o nielegalności sprzedaży, ale o instalacji (z której wynika dalej użytkowanie). A jednocześnie są pozwolenia radiowe, osoba prywatna zdaje egzamin „krótkofalarski” (aby móc samemu nadawać - fizyczne uruchomienie radiostacji i korzystanie z niej, z "jednolitej krótkofalówki PMR - która nawet baterię ma taką, że nie wyjmiesz, nie mówiąc o antenie, możesz sobie korzystać, ale na baofenga musisz mieć licencje). Tak jak z prawej jazdy. Samochód każdy może mieć ale korzystać z niego mogą określone osoby (z prawem jazdy). O to chodzi, nawet w tym artykule. Prawo ma tak (tak jak politycy i ogólnie świat), że trzeba patrzeć nie tylko na to co mówi, ale także tego czego nie mówi. W tym przypadku nie ma zakazu posiadania, tylko uruchomienia.

1 osoba ma ten pakiet, a reszta osób ma taryfa rok ważności, za 5 zł.

I co ten pakiet daje? Ile osób? Ile płacicie wszyscy razem?

Wychodziło by ze 390 zł rocznie jakby SMS o pożarze był wliczany w koszt numeru głównego.

Ale trudno ustalić ile płacą za internet dla komputerów i laptopów jak numer główny opuszcza czasem dom i nie może robić za router.

Plus i Play też mają WIFI Calling.