Jaki wzmacniacz

Witam , mam pytanie dotyczące wyboru wzmacniacza do głośników altus 75 , 140 , oraz alton 70 ,80 cena jaką mogę przeznaczyć to około 250 zł .

Masz zamiar podłączyć wszystkie pary kolumn do jednego wzmacniacza?

Yamaha A-500, która już była polecana w innym Twoim temacie, i podłącz do niej Altony 80 i 70 - grają o wiele lepiej od Altusów. Tylko musiałbyś w miarę uważać z potencjometrem głośności.

nie chodzi mi o to że do kazdego rodzaju kolumny oddzielny wzmacniacz najlepszy do ceny 250 zl

Czyli jeden Alton 70, jeden Alton 80, i po jednym Altusie 75 i 140? Bo tak to rozumiem.

To nie ma sensu, bo to nie zagra za dobrze, bo każda kolumna różni się trochę brzmieniem, mimo, że to ta sama seria.

A nawiązując do tematu o PW9013 to nie kupuj - nie warto. Dobry, polski sprzęt, ale za cenę, jaką można zobaczyć na allegro za ten wzmacniacz, można mieć o wiele lepszy, japoński wzmacniacz, który przewyższa tą Fonicę pod każdym względem (przykładowo Pioneer Sa-570).

ok wytłumacze chodzi mi o to że jaki wzmacniacz do altusów 75 2x , jaki wzmacniacz do altusów 140 , jaki wzmacniacz do altonów 70 , jaki wzmacniacz do altonów 80 , albo jaki bedzie pasował do tych wszystkich :wink:

No to chyba że.

Więc tak: do Altusów 75 i 140 można podłączyć amplituner Pioneer VSX409, do Altonów dobra byłbaby ta Yamaha A500. Przy takiej konfiguracji musiałbyś uważać z głośnością, żeby wzmacniacze nie zostały przesterowane. Dopóki nie będzie przesterowania będzie wszystko OK. Oba wzmacniacze są bardzo dobrze, więc jakość dźwięku będzie dobra, zwłaszcza w przypadku Altonów z A500.

a taki wzmacniacz który nic mi nie spali to jaki ? bym chciał taki do altusów 75 i z czasem 140 oraz altonów 70

Taki, który Ci nic nie powinien spalić musiały mieć moc nie więcej, niż 50W, jednak wtedy nie wykorzystasz mocy kolumn, zwłaszcza A110 i A140. Będą się marnować, więc mówię: jak nie przesterujesz za mocno tych wzmacniaczy, o których wcześniej mówiłem, to nic Ci się nie spali ;).

więc co mam kupić?

Ja ze swojej strony polecam Pioneera VSX409 do Altusów i Yamahę a500 do Altonów.

czy ten pioneer miesci sie w kwocie 250 zl z przesylka ??

Niewiele ponad - 254zł na Allegro z dostawą przez kuriera. Jest właśnie wystawiony na Allegro ten Pioneer i Yamaha ;).

nie ma na allegro pioneera niestety.

Jest - http://allegro.pl/pioneer-vsx-409-ampli … 33897.html ;).

dobry by byl do altusów 75 i z czasem 140 ?

Dodane 29.01.2011 (So) 17:52

znalazlem cos interesujacego w cenie podobnej prosze http://allegro.pl/pioneer-vsx-407rds-am … 00110.html wykorzysta pelna moc 140 ?

Pioneer VSX409, że wystarczy, 407 też, ale jest słabszy, a za mniejszą cenę masz lepszy i mocniejszy amplituner, więc nie warto brać 407 ;). Jednak jak już wcześniej wspomniałem przy A75 musisz uważać, żeby nie przesadzić z głośnością. Jak nie przesadzisz wszystko będzie ładnie grać ;).

a ten 407 poradzi altusy 140 .??

Trochę słaby, ale tak. Ale po co pytasz o 407, jak lepszy i tańszy jest 409 :)?

ale ten 409 moze spalic mi altusy 75

Jak nie dasz za głośno to nic nie spalisz, usłyszysz, jak kolumny będą miały dosyć mocy. Wystarczy umiejętność kontrolowania potencjometru głośności.